Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Unijne klopsiki dla biednych zjedzą psy
– Nie mogę uwierzyć, że do czegoś takiego mogło dojść. Pierwszy raz się z czymś takim się spotkałam, choć pomoc żywnościową rozdajemy potrzebującym od wielu lat – skomentowała fakt wyrzucenia na śmietnik przy ulicy Lelewela w Przemyślu kilkudziesięciu puszek z klopsikami prezes przemyskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Krystyna Makara.
fot. Mariusz Godos
Pan Karol zabrał puszki do samochodu i zawiózł je do Andrzeja Fedaczyńskiego z lecznicy „Ada”.

Był sobotni (5 grudnia br.) wieczór. –Wynosiłem śmieci do kontenera i zobaczyłem obok niego dwie duże torby. Były lekko rozchylone. Pomyślałem, że może ktoś robił porządki w piwnicy i wyrzucił jakieś puszki z farbą. Na to nadszedł mój znajomy z latarką. Poświecił i zobaczyliśmy nienaruszone puszki z jedzeniem. Sprawdziliśmy termin ważności, okazało się, że to luty 2016 roku. Zabrałem te puszki do samochodu z myślą, by zawieźć je do mojego kolegi, Andrzeja Fedaczyńskiego z lecznicy „Ada”. Przykre to. Wydaje mi się, że najpewniej wyrzucił to ktoś, kto dostał żywność z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dziwne jest dla mnie, że nie ma rozeznania, komu się daje. Bo nie przypuszczam, że mogli to zrobić członkowie tego komitetu – opowiada przemyślanin Karol Wilk, który mieszka w jednym z bloków przy ul. Lelewela (...)

fot. Mariusz Godos
Karol Wilk znalazł puszki z klopsikami obok kontenera na śmieci przy ul. Lelewela.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mario 83.6.162.93 16.12.2015

ja rozumiem ze jest dużo biednych i ze opieka pomaga ale wśród moich znajomych to nawet pies nie chce jeść tych klopsików gdzie inne rzeczy są dobre może niech opieka zainteresuje się faktem dlaczego ludzie i większość zwierząt tego jeść nie chce ale ogólnie fakt wyrzucania jedzenia jest negatywnym zjawiskiem 

user
DK 46.45.78.160 14:52:04 16-12-2015

Mamy tyle szczęścia, że zapominamy czym jest głód... ale zapominamy też, czym jest ludzka godność.

user
brrrrrrr 188.146.130.213 16.12.2015

z czego są te klopsiki ,nikt nie chce tego wiedzieć

user
Pan 31.183.218.225 16.12.2015

No i co wielkie Halo -

nie wyrzucił KToś  tylko postawił w torbach, by komuś się przydały.

I tak jest  wstrzymane wydawanie tych puszek-klopsików ?

Ponoć kot kaczora zjadł i zdechł. 

Mój pies je i mu smakuje - jak masz to przekaż mi, u nas się nic nie zmarnuje.

<11>cane.corso@spoko.pl


user
qff 79.185.220.222 16.12.2015

Niech sam to je tego nawet moj pies nie chcial dotknac ,  Prosze dac ludziom normalne jedzenie a nie odpady do tego obrzydliwe.

user
Bezimienna 83.28.99.220 16.12.2015
To jest dla mnie śmieszne nawet bardzo śmieszne, zaczynając swoją opinie na ten temat muszę pierw się przestać śmiać . . . Zaczynając komentarz na temat tych pseudo " klopsików", z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej "  żenada Panie Karolu Wilk , jak Panu tak bardzo było szkoda tych pseudo " klopsików" to zadam Panu pytanie dlaczego Pan sam nie zje jednej puszki albo chodź połowę z tej puszki tylko pan zawozi do schroniska psów które nie będą i tak tego jeść :/. Proszę sobie zrobić z ziemniakami z tymi "klopsikami" i zjeść daje wiary że pan po jednym widelcu wypluje i wyrzuci to sam do kosza . Nie chcę obrażać Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej wcale bo np: Ser żółty, przecier pomidorowy, drzemy , kasza gryczana , ryż itp są bardzo pyszne, a szczególnie mleko do picia. Ale te pseudo " klopsiki" no jakaś porażka konkretna to nawet psy nie chcą jeść, a co dopiero człowiek . Przepraszam najmocniej jeżeli Pana naruszyłam godność, ale to co Pan nagłośnił to jest dla mnie śmiech na internecie w gazetach o ile to jest pokazane i jakaś konkretna żenada i porażka . . . Jeszcze raz powtarzam jeżeli Panu tak żal tych "Klopsików" to proszę wziąć jedną puszkę szczelnie zamkniętą otworzyć i zjeść na porę obiadową życzę " Smacznego Panu" ;) . . . 
user
zły 81.161.204.30 20:25:59 16-12-2015

Ludzie biedni,ponoć biedni dostają to bo ponoć nie mają pieniędzy. Twój pies pewnie wychowany na wołowince to nie zje "klopsików" Jaka żenada???  wielu ludzi zjadłoby te klopsiki z pocałowaniem ręki, no ale Ty masz pyszny ser żółty za darmo i przecier i dżemy (swoją drogą patrz na ortografię) i kaszę i mleko więc klopsiki Ci bokiem już wychodzą. Niektórzy nie mają nawet na to i pewnie z chęcią zjedliby te pseudo klopsiki. Jak już ktoś bierze to niech nie wyrzuca tylko podzieli się z kimś innym

Widocznie Pana Karola stać na inne rzeczy niż klopsiki albo jest wegetarianinem nie je mięsa

Moim zdaniem jak ktoś dostaje coś za darmo to wstydziłby się to wyrzucać, ale właśnie większość, powtarzam większość tych co stoją po te dary to po  prostu naciągacze, którym się w dupach przewraca i klopsiki są beee

najlepiej powiedzieć dajcie dobre jedzenie. Weźcie się do pracy i sobie kupcie jak Wam darmowe klopsiki nie smakują (w sumie nie darmowe tylko za moje pieniądze bo ja pracuje i płacę podatki i muszę utrzymywać bandę darmozjadów, którym nie chce się pracować bo mają za darmo żarcie)

user
ręce opadają 178.43.115.249 21:25:45 18-12-2015
Człowieku wstyd to powinno być Tobie. Jak można takie bzdury wypisywać?? Psy nie jedzą?? Daje sobie rękę uciąć że biedne zwierzątka ze schroniska zjadłyby ze smakiem te klopsy. Właśnie widać kto tu negatywne komentarze wypisuje. Za darmo jedzenie dostajesz i jeszcze wybrzydzasz?? To nie bierz wogóle Komu innemu się przyda. Stać na komputer i internet a jedzenie z MOPSu bierzesz??
user
Ewela 195.117.119.226 16.12.2015

Bo dary Unijne dostaje się po znajomości, ten co naprawdę potrzebuje nie wyrzuci, ale u nas dary dostają ludzie którzy pracują i mają sąsiadki w mopsie. 

user
mikolajek 89.230.70.178 16.12.2015

Spraw sobie słodki prezent na święta. Zapisz się do odbioru 1z1000 paczek słodyczy na stronie http://www.odbieramy.pl/slodycze Zapraszamy !

user
aha 89.188.222.251 16.12.2015

Odpowiedź do "zły": podatek płacisz w Polsce , a klopsiki są "unijne". Poza tym wegetarianie mogą je spokojnie jeść bo one nawet koło mięsa nie leżały. Wiele razy przychodzili do mnie bezdomni i prosili o jedzenie ale podarowane klopsiki zawsze zostawały na oknie na klatce schodowej. Kot spróbował i sraczka nie opuściła go przez dwa dni a ty to ludziom oferujesz! Faktycznie jesteś ZłY skoro takimi " pysznościami" każesz karmić człowieka!


user
zły 78.131.139.162 07:55:22 17-12-2015

podatki płacę w Polsce, Polska dokłada się do Unii a Unia daje nam w postaci darów i innych programów więc pośrednio ja płace za te klopsiki. Nie twierdze że są dobre ale jak ktoś dostaje je za darmo to niech przynajmniej szanuje. I nie gadaj że nie leżały koło mięsa przeczytaj skład...

jak Ci nie pasuje to nie bierz!!!! Ale najlepiej to nachapać tyle ile bagażnik pomieści a później albo sprzedać albo wyrzucić, przecież mi się należy - w końcu pracuję ciężko wystając w kolejkach po dofinansowanie do mieszkania, po dofinansowanie do opału, po stypendia przed rozpoczęciem roku itp itd. i to mnie najbardziej w tym wszystkim wkurza bo się hejtuje człowieka, którego to po prostu

zdziwiło...

Pomoc społeczna w Polsce nie ma żadnej kontroli nad tym co i ile kto dostaje.. Wystarczy spojrzeć na Herburtów (bloki dla ludzi co dostali eksmisje bo nie płacili za mieszkania) taka sobie nagroda: nie płace za mieszkanie do roboty nie idę a w nagrodę dostaje nowiutkie mieszkanie - obwieszone to antenami satelitarnymi w niektórych nawet po dwie i co? i dalej stoją po dary. I rośnie takie dziecko w takiej rodzinie i wie, że nie musi pracować bo Państwo da a jak da coś niedobrego to po prostu wyrzucę i już za miesiąc kolejny serek, dżemik, kaszka i mleczko (sprzedam i będzie na abonament za tv)

w całej tej sprawie nie idzie o smak klopsików tylko o fakt, że ktoś nie szanuje czyjejś pracy - bo ktoś to musi zrobić, ktoś przywieźć, ktoś przygotować , ktoś rozdysponować a na końcu ktoś znajduje to w śmietniku i również o to, że to jednak jest jedzenie... a podobno większość ludzi w Polsce to katolicy i marnowanie jedzenia to grzech...

Na koniec jakby Cie przycisnęła bieda i głód to jadłbyś te klopsiki aż by Ci się uszy trzęsły!

Swoją drogą można się  spytać Pana Fedaczyńskiego jak jego pupile wytrzymały dawkę klopsików.

Chodzi o to, że opieka społeczna jest

user
uha ha 31.183.250.110 09:19:17 17-12-2015

zgadzam sie z ;aha'a ten ;;;zly'niech na swieta pocestuje swoich gosci  taka puszka  to wiecej nie przyjdą


user
:/ 178.43.115.249 21:27:21 18-12-2015
A te klopsy to przepraszam tam w MOSie wciskają czy co?? 
user
lobo 77.164.141.189 17.12.2015

tego naprwde pies nie chce tknąć nawet biedny

user
ktosia ! 31.183.194.71 17.12.2015

Te klopsiki są niejadalne same troty z kaszą manną w czymś co się nazywa sos zabarwiony na czerwono jako pomidorowy. Bez smaku , żadnej soli , przypraw , jak by było to zrobione jako karma dla zwierząt .

Ale cóż w latach 70-80 w czasach wycieczek do NRD wycieczkowicze zajadali się ze smakiem puszkami kupowanymi w marketach. A niekumate i nieuczone ludziska jedli karmę dla psów i kotów  aż się uszy trzęsły :-) 

user
Jeszcze bardziej zly 31.183.255.167 18.12.2015

Dajcie im zamiast klopsikow browara z tesco za 1 zl podrasowanego siarka to wychleja bez problemu z pocalowaniem reki

user
:) 178.43.115.249 21:35:23 18-12-2015

hahahah Ale Żywca Panie 

user
mk 91.193.208.124 18.12.2015

Z reguły staram się karmić   moje zwierzaki naturalnym pożywieniem /świeży kurczak/ , które  jest maksymalnie zbliżone  wartościami smakowymi , jak    i   odżywczymi do pożywienia  , które  np. kot  zjadły w  naturze, a więc  np. ociekające  krwią mięso . Ale   zdarza się , że  kupuje  się jedzenie   w puszkach .  I mimo , że staram się - jeśli już się takie poda - kupować  " pożywienie   "z tzw"wyższej półki" , , to widząc   zawartość , mam  mieszane odczucia  podając zwierzakom   taki wynalazek . Oto   podaje skład    / czytam   zawartość  w czasie pisania   tej wypowiedzi , żeby  była  maksymalnie uczciwa i pełna .  Mięso pochodzenia zwierzęcego     ......    / 4%/   ....    ,, kurczak  , zboża roślinne ,, ekstrakty   białkowe  ,  substancje  mineralne , cukry.  Pomyślcie, jakby wam ktoś podał na talerzu " DANIE MIĘSNE  ,  w którym  zawartość mięsa wynosi wspomniane ....4%.... . , CZYLI CO 25 KAWAŁEK .MIŁE , CO?  Zaś w innym pożywionku, doczytałem się  w składzie     skóry  , popioły  /Z CZEGO ALBO KOGO?/, TŁUSZCZE , SKÓRY  . SAMA ROZKOSZ  DLA PODNIEBIENIA. JAK TE ZWIERZAKI  MAJĄ TERAZ " DOBRZE". Stąd też   kierując się zdrowym rozsądkiem  i troską  o  futrzaki  , a niekoniecznie chłodnym ekonomicznym  rachunkiem  ,  wolę podać   im   do jedzenia  coś w miarę naturalnego . Czego i wam życzę , nawet zdając sobie sprawę  z czasami bardzo trudnej sytuacji materialnej , w jakiej  co niektórzy się znajdują.

user
Ble 81.161.204.30 23:07:59 18-12-2015

Ale to skład puszki dla kota czy klopsikow?

user
tomi 89.70.225.136 17.02.2016

a jadłeś je? spróbuj to zrozumiesz dlaczego to ktoś wyrzucił, te pulpety są ohydne nie da się ich jeść u nas w Katowicach ludzie tego nie chcą brać , jedna babka w kolejce powiedziała że psu dała a on nie chciał, jadłem różne rzeczy ale tego nie da się przełknąć, to jest poniżanie biednych ludzi , niech lepiej kasę dają tak jak w normalnym kraju . uchodzcom dają kasę a ludziom takie g..

user