Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Kupujmy kwiaty – łagodzą obyczaje!
6 grudnia, w mikołajowym prezencie dla samej siebie oraz z myślą o dawnych i nowych klientach Alicja Dombrowska-Cepińska reaktywowała dawną Kwiaciarnię Black Rose pod nowym adresem i nową nazwą Lawenda.
fot. Marcin Łabuda
Kwiaciarnia Lawenda mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 68. Warto do niej zajrzeć w ferworze poszukiwania unikatowych, naturalnych świątecznych dekoracji.
fot. Marcin Łabuda

Pani Alicja ma przeszło10-letnie doświadczenie florystyczne. Przerwała pracę w tym zawodzie, by zainwestować w rozwój osobisty, podjęła studia, ale pasja nie jest tym, co można z lekkim sercem od siebie odsunąć. – Kocham kwiaty, mam też zdolności plastyczne, a praca w kwiaciarni pozwalała mi łączyć te dwie namiętności, postanowiłam więc wrócić do zawodu. Tęskniłam za możliwością kreacji, kontaktem z kwiatami, ale przede wszystkim z ludźmi. W swojej pracy cenię to, że pomagam innym wprowadzać pozytywny element do ich prywatnego życia – bliskość natury – tłumaczy florystka.

Ponadczasowy gest

Pani Alicja stara się zaszczepić innym pielęgnowane przez lata przekonanie, że gest wręczania kwiatów jest ponadczasowy.

 

– Nie bójmy się kupować kwiatów, nie czekajmy na specjalne okazje, róbmy to spontanicznie. Mały bukiecik konwalii, kompozycje z barwnych goździków ucieszą każdego. Kwiaty łagodzą obyczaje, wspaniale dekorują wnętrza, są niezastąpionym elementem flory w naszych domach. Osobiście preferuję wszystko, co naturalne, im mniej sztucznych ozdób i dodatków, tym lepiej. Kwiat zawsze się obroni, gdyż jest piękny sam w sobie, podobnie jak akt jego wręczania. Namawiam kobiety, by obdarowywały nimi mężczyzn, wciąż jesteśmy w tym nieśmiałe, a wielu panów naprawdę to cieszy. Kultywujmy zwyczaj kupowania kwiatów; uczmy dziewczynki ich przyjmowania , a chłopców wręcznia. Potrzebujemy piękna i uśmiechu zwłaszcza dziś, gdy intymnych chwil dla siebie mamy coraz mniej – przekonuje A. Dombrowska-Cepińska.

fot. Marcin Łabuda
fot. Marcin Łabuda

Bliskość natury

Przez lata nasze zwyczaje się zmieniły, kiedyś preferowano bogate, barwne bukiety, świadczące o szerokim geście kupującego. Dziś wolimy symboliczne wiązanki i pojedyncze kwiaty – egzotyczne storczyki, strelicje, amarylisy – które same w sobie są na tyle ozdobne, że nie potrzebują dodatkowych dekoracji. 
fot. Marcin Łabuda
– Musimy jednak wiedzieć, jakie kwiaty, kolory dana osoba lubi. Jeśli nie wiemy, polegajmy na kwiatach neutralnych: ponadczasowych różach, modnych storczykach, wonnych frezjach. Rozmowa z klientem jest bazą pozwalającą uruchomić wyobraźnię podczas tworzenia kompozycji – mówi florystka. XXI wiek zaczęliśmy modą na zamioculcasy – te cieszące oko rośliny chętnie gościmy w domach, ponieważ na pozór nie wymagają szczególnej uwagi. Wystarczy podlewać je raz na miesiąc, nie potrzebują mocnego światła dziennego... 

– Ale musimy pamiętać, że jeśli chcemy cieszyć się bliskością natury, roślinom musimy zapewnić należytą opiekę; potrzebują dotyku, pielęgnacji, to żywe istoty. Jeśli troskliwie się nimi zajmiemy, potrafią się odwdzięczyć, oddają nam pozytywną energię – zaznacza p. Alicja. Szczególną ofertę Kwiaciarnia Lawenda kieruje do kobiet, Jest nią biżuteria florystyczna, której podstawę stanowią żywe kwiaty. Unikatowy dodatek do sylwestrowych, świątecznych czy ślubnych kreacji jest propozycją dla kobiet o oryginalnym i wyszukanym guście.

fot. Marcin Łabuda
fot. Marcin Łabuda
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Klient 94.254.209.19 20.12.2015

Piękna kwiaciarnia trzymam kciuki za jej właścicielkę.  Trudna lokalizacja ale wierzę,  że się Pani wybije.  Pozdrawiam klient. 

user
wielbicielka talentu 5.172.252.149 21.12.2015

Gratuluje powrotu, życzę powodzenia...przy takiej Florystce lokalizacja nie ma znaczenia...warto naprawdę warto....POLECAM

user
Marian 91.199.250.17 04.04.2018

Przemiłe i fachowe podejście do każdego klienta. Nigdy nie wyszedłem z nieświeżymi kwiatami - zawsze piękne i "uśmiechnięte". To miejsce ma swój klimat i czar. Dostępne także przedmioty wychodzące wprost spod ręki właścicielki - cudne i oryginalne. Kto raz tu wstąpi na pewno wróci.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania