Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Jarosław, Skołoszów, Radymno
Małgorzata po śmierci męża została sama z 6 dzieci. Pomóżcie
Pani Małgorzata Kwoka do tej pory nie może dojść do siebie. Po śmierci męża została sama z sześciorgiem dzieci. Najmłodsza córka ma rok, najstarszy syn 14 lat. Na dodatek okazało się, że poważnie chora jest również jedna ze starszych dziewczynek. Poza zasiłkiem rodzinnym i świadczeniem na chorą córkę nie ma praktycznie żadnych dochodów.
fot. Mariusz Godos
Pani Małgorzata z szóstką swoich dzieci.

Nie znamy dnia, ani godziny – chciałoby się powiedzieć, słuchając opowieści pani Małgorzaty. Razem z mężem wyjechali do Anglii, do pracy. Zarabiali na rozbudowę domu w rodzinnym Skołoszowie. Dwa lata temu, w sierpniu 2013 r., jechali do Polski po dzieci, które spędzały wakacje u babci. Jej mąż Robert poczuł się źle. Bolały go krzyże. Lekarz w szpitalu zrobił mężowi badania i powiedział, że musimy szukać dobrego hematologa.

Okazało się, że choruje na białaczkę. W marcu 2014 r. znalazł się dawca szpiku. Gdy szpital wyznaczył termin, dawca się rozmyślił. Znalazł się drugi dawca. 30 października 2014 r. doszło do przeszczepu. Mąż pani Małgorzaty poczuł się lepiej. Ale w maju br. przyszedł powrót choroby. Miał problem z okiem, na które nie widział. Przyszły kolejne badania. Diagnoza była najtragiczniejsza z możliwych – zajęty chorobą mózg. Pojechali do Brzozowa. Lekarze odmówili chemii. To był wyrok śmierci. Pan Robert zmarł w sierpniu br.

Sama z problemami

Pani Małgorzata została sama z problemami, które piętrzyły się z dnia na dzień. Była załamana. Nie pracuje, bo jakże ma pracować, skoro w domu jest szóstka dzieci. Najstarszy Mateusz ma 14 lat. Kamila – 13, Damian – 11, Patrycja – 8, Weronika – 7 i najmłodsza, roczna Wiktoria. Damian jest po operacji nerek, Kamila choruje na cukrzycę, najmłodsza Wiktoria ma dysplazję stawu biodrowego.

– Nie wiem jak z tego wszystkiego wybrnę. Poza zasiłkiem rodzinnym i świadczeniem na chorą córkę nie mamy praktycznie żadnych dochodów. Na dodatek opieka nad dziećmi uniemożliwia mi podjęcia dodatkowej pracy, a ich utrzymanie kosztuje. Same wizyty u lekarzy i insulina oraz specjalna dieta dla córki, która choruje na cukrzycę, to koszt kilkuset złotych miesięcznie – wyjaśnia.
Pani Małgorzata ma do spłacenia kredyty zaciągnięte na rozbudowę domu. Ma wszystkie dokumenty, gotowy projekt, pozwolenie na budowę. Nie ma tylko pieniędzy. Dwa pokoiki i maleńka kuchnia to nie są warunki do normalnego funkcjonowania.

Pomagają jak mogą

W Skołoszowie zauważyli fatalną sytuację tej rodziny. Jako pierwszy zareagował dyrektor szkoły, do której uczęszczają dzieci pani Małgorzaty – Jacek Makowiecki. Potem zawiązał się 6-osobowy komitet społeczny, któremu ton nadaje radny gminny Wojciech Januszko. Pomaga jak może proboszcz miejscowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Mieczysław Federkiewicz, organizując m.in. charytatywny turniej piłkarski, podczas którego zebrano ok. 2 tys. zł. Część pieniędzy pani Małgorzata otrzymała do ręki, część wpłacono jej na konto Caritas Polska, który również włączył się do pomocy. Na twarzy M. Kwoki wreszcie pojawił się uśmiech.

fot. Mariusz Godos
– Zapytałem pani Małgorzaty czy ma ziemniaki i mąkę. Te pierwsze dała jedna z mieszkanek naszej miejscowości, dokładając do tego pszenicę. Mąkę przemielił młyn w Kaszycach. Kiedy właściciel dowiedział się dla kogo, nie wziął ani złotówki, a jeszcze dołożył mąki – powiedział radny Rady Gminy Radymno Wojciech Januszko, członek 6-osobowego komitetu społecznego, pomagającego pani Małgorzacie.
– Dowiedziałem się o tej sytuacji w połowie września od żony. Zaczęło się od remontu dachu, który przeciekał. Pojechaliśmy do Jarosławia do jednej z firm, kupiliśmy blachę za symboliczną złotówkę. Wyremontował kolega. Potem wykonaliśmy zbiornik na ścieki. Pomogli mi mieszkańcy Skołoszowa. Firma Elektrokal z Radymna przekazała bezpłatnie rury – opowiada W. Januszko. – Zapytałem pani Małgorzaty czy ma ziemniaki i mąkę. Te pierwsze dała jedna z mieszkanek naszej miejscowości, dokładając do tego pszenicę. Mąkę przemielił młyn w Kaszycach. Kiedy właściciel dowiedział się dla kogo, nie wziął ani złotówki, a jeszcze dołożył mąki. Jeden z przedsiębiorców, który pochodzi ze Skołoszowa, a ma firmę w Krakowie zapytał mnie czy potrzebne są piętrowe łóżka dla dzieci. Bezpłatnie przekazał dwa. Jedno ufundowała firma z Tryńczy. Największym przedsięwzięciem będzie dokończenie remontu domu. Rozmawiałem na ten temat już z senatorem Golbą, radnym powiatowym Markiem Kisielewiczem, radną sejmiku wojewódzkiego Anną Huk, starostą jarosławskim i wójtem gminy Radymno – dodał.

– Wszyscy zgodzili się pomóc. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam skończyć ten dom. Wstępne szacunki wskazują, że potrzeba nam około 30 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że wiosną przyszłego roku ruszymy z pracami – podsumował pan Wojciech.

fot. Mariusz Godos
Największym marzeniem siedmioosobowej rodziny jest ukończenie budowy domu. Na razie mieszkają w dwóch pokoikach z maleńką kuchnią.

– Nigdy nie spodziewałabym się aż takiej pomocy. Co chwilę przychodzą ludzie i przynoszą jakieś artykuły. Stale dostajemy artykuły spożywcze, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Ogromnie w imieniu swoim i dzieci dziękuję. Największym marzeniem jest ukończenie budowy domu – zakończyła pani Małgorzata.

Że wciąż na tym świecie są dobrzy ludzie, świadczy pomoc, jaką otrzymuje pani Małgorzata. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to zacne dzieło, może także pomóc. Poniżej podajemy numer kont bankowych, na które można wpłacać wolne datki. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś materiałami budowlanymi, to prosimy o kontakt z naszą redakcją. Każda pomoc jest na wagę złota.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć rodzinę ze Skołoszowa, podajemy numery konta:

Małgorzata Kwoka, Bank Spółdzielczy w Radymnie, nr konta: 95 9107 0007 3001 0011 1647 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Małgorzaty”.

***

Caritas Archidiecezji Przemyskiej stworzyła subkonto, na które także można dokonywać wpłat: Caritas Archidiecezji Przemyskiej, nr rachunku: 77 1600 1332 1847 4932 3000 0006 z dopiskiem „Pomoc dla Małgorzaty”.

113 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Święty Mikołaj 31.128.9.26 15.12.2015

Jest dużo rodzin w gorszej sytuacji, a nikt ich nie dostrzega, często wstydzą się prosić o pomoc, mimo tego że dach przecieka lub brakuje im łazienki lub zwykłej kromki chleba. A tutaj taki ruch... Proponuję żeby władze gminy sprawdziły ile takich biednych rodzin jest na terenie całej gminy, zamiast skupiać się na tej jednej rodzinie...

user
ona32 217.97.167.1 13:07:34 15-12-2015

wyczuwam zazdrosc  :/

user
D.Qca 31.128.8.158 14:01:30 15-12-2015

Jeżeli wiesz mikołaju ile jest takich rodzin to nie wstydz się a napisz podaj adresy, zgłoś do OPS.

Człowieku daj , pomóż nie zazdrość a zobaczysz jak to przyjemnie dawać, lepiej niż brać

user
Anna 31.178.27.139 17:51:16 15-12-2015
Oczywiscie ze jest bardzo wiele rodzin ktore potrzebuja pomocy. Nikt nie skupia sie tylko na tej. Wspieramy ta, potem beda nastepne. Wszystkich na raz nie uszcześliwimy. I zauwaz ze Ona rowniez nie prosila o pomoc. Napewno nie chciala takiego rozglosu przez wstyd i poczucie upokorzenia. To sasiedzi, nauczyciele i znajomi zauwazyli jej sytuacje. Natomiast Ty, jesli widzisz ze jakas inna rodzina potrzebuje takiej pomocy, smialo, zacznij pomagac. Napewno wielu z Was chcialoby powiedziec "nikt Jej nie kazal robic tyle dzieci" ale uwierzcie, ze nie wazne ile ich jest, dla swojego dziecka zrobi sie wszystko. 
user
WIKTOR. 31.128.8.67 08:59:35 17-12-2015

Święty mikołaju to raczej ty jesteś  w PIERWSZEJ kolejności potrzebująca ze tak piszesz ,nie opowiadaj głupot.Ludzie jeżdżą za granicę mają pracę a i tak CHODZĄ DO GMINY PO ZAPOMOGĘ.To jest ludzka zazdrość jak braknie męskiego ramienia  to sami wiecie.Nie mieszajcie w to dzieci bo oni nie są niczemu winne,  dziecko to największy skarb rodziców.

user
ona32 94.40.19.217 20:48:57 19-12-2015

Noi nie tylko ona zostałą sama przede wszytskim co  chwile w telwizi afera jakby  nwm

user
olek 78.151.71.114 15.12.2015

Dzieci szkoda I to bardzo ale matce I ojcu to sie bardzo dziwie . Nie rozumiem tylko jednego jak mozna bylo do tego dopuscic skora prezerwatywy sa bardzo tanie.

user
.... 217.97.167.1 13:10:18 15-12-2015
olek chyba nie masz i nie bedziesz mial dzieci bo twoj iloraz IQ = jest 0
user
janek 31.128.9.28 20:31:13 15-12-2015

Marny komentarz

user
zgadzam się 77.65.0.50 08:43:31 16-12-2015

No właśnie, zapytaj o to samo twoich rodziców. Dlaczego nie kupili gumki? Teraz musimy czytać twoje głupie komentarze.

user
Dusia.27 188.191.223.47 11:01:04 16-12-2015

Ja mam czworke dzieci mam 34 lata i tez mam dostep do prezerwatyw tabletek anty... I innych mozliwosci! Tylko nikt nie potrafi zrozumiec patrzac jak ide z cala czworka ze sa  bardzo chciane! Planowane i kochane!!  Prze ze mnie i mojego meza!! Swiata poza nimi nie widze!!  Ja jak bylam w ciazy z trzecia corka to uslyszalam tez od wlasnej rodziny ze sa prezerwatywy itp. Ale czy ktos mi dal chociaz 1 zl na utrzymanie moich dzieci czy poswiecil 5 min na ich wychowanie?? Wiec jakim prawem oceniacie!! Moja 4 dzieci ma wiecej milosci niz niejeden jedynak i co?? 

user
joker 46.174.214.8 20:22:22 19-12-2015
Ciebie patykiem robili i wyszło co wyszło pusta cegło
user
kolo 46.174.214.22 11:39:04 20-12-2015

Szkoda że twoi rodzice nie używali prezerwatyw,nie było by takiego durnia

user
Benio 31.128.9.26 15.12.2015

A do pracy gdyby chciała to by poszła. Najlepiej czekać na kasę innych i prace mieć daleko w tyle.... 

user
ona32 217.97.167.1 13:09:10 15-12-2015
Benio nie czytasz artykulu ze zrozumieniem jedna z corek coruje an cukrzyce i musi byc leczona i musi sie nia opiekowac to jak ma isc do pracy?????
user
Andrz 31.128.8.158 14:07:18 15-12-2015
Beniu nie zazdrość, obyś Ty nigdy nie był jak ta kobieta.
Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji, dziś nie brakuje mi na nic i wiem jak ciężko wyciągać rękę, nie zapomniałem.
Dziś jak daję to mam radość w oczach a nie łzy.
user
Nati 89.20.237.157 14:45:12 15-12-2015

Tak ma zostawia malutka dzieci  i do pracy pojsc co za tepi ludzie  a kto przypilnuje jej dzieci idz sie lecz  

user
polak 87.65.82.238 18:16:11 15-12-2015

Do Benio   dam cI 6 DZIECI I IDZ DO PRACY przypuszczam że nie masz ani jednego dziecka żeby tak pisać i nie rozumieć !!  Baranie jeden

user
Matka 94.40.19.219 20:08:03 15-12-2015

Nie pieprz bzdur ...nie masz pojęcia ile jest roboty przy 6 dzieci ... Ja z mezem pracuję i mamy tylko jedno dziecko i czesto biorę chorobowe bo nie ma kto z dzieckiem zostać...zejdź na ziemię czlowieku i obyś nigdy nie był w takiej sytuacji.... Jeszcze chwila i święta, zasiądziesz przy stole z rodziną jakby nigdy nic...a jadu masz wiecej niż żmija...

user
Aska 76.16.194.189 16:06:28 16-12-2015

OJ Benio, typowy facet jestes. Szostka dzieci i jak kobieta ma isc do pracy. Widac kto w Twoim domu dizecmi sie zajmuje. Nie pisz glupot tylko idz do pracy!!!!

user
kolo 46.174.214.22 11:41:05 20-12-2015
Cymbale bez mózgu,a z kim zostaną dzieci ???????  zastanów się co piszesz
user
iza 188.115.45.21 15.12.2015

jestescie zalosni Bravo dla tej pani za odwage ,za to ze prosi ...tak jak piszecie wiele jest takich rodzin ale nie poprosza i to ich strata..kto prosi ten otrzyma ..Powodzenia zycze dla tej rodziny Musi sie pani trzymac bo dzieci tylko maja mame....sluchja swiety Mikolaju nikt na sile nikomu nie pomoze..stad tez pozostale rodziny w podobnej sytuacji cierpia biede...

user
Anonim 31.128.8.196 15.12.2015

Życze wszystkiego dobrego dla rodziny!

I nikkomu nie zycze byc w sytuacji takiej jak ta rodzina

Sama wpłaciłam kilkaset złoty wy tez pomagajcie ;)

user
Magda 86.22.203.107 15.12.2015
W tym  roku stracilam meza...Mam trojke dzieci..I wierz mi "Kochany Swiety Mikolaju"nie moze byc gorzej....Ja osobiscie tej  kobiecie zycze  sil...Duzo sil..Niestety my nie mozemy isc do knajpy i zapic smutkow tak jak wiekszosc "swietych"panow robi ,kiedy zona umiera...Pzdr
user
mama 176.110.157.40 15.12.2015

A ja napiszę tak nieładnie śmiać się z tej kobiety ile ma dzieci bo ma tyle ile dała jej Bozia. Wkurza mnie tylko że urzędnicy robią z jej osoby reklamę no chyba że sama się na to godzi . Co to za pomoc jak już w artykule wylicza się to co zostało zrobione i przez kogo i co kto dał. Pomagajmy ale się tym nie chwalmy dla podbudowania własnego ego. Tej kobiecie pomoc będzie potrzebna cały czas dzieciaki rosną i ciągle czegoś potrzebują i ciekawa jestem czy Urząd Gminy zdaje sobie z tego sprawę że będzie musiał pomagać tej kobiecie cały czas bo nic z nieba nie leci a zycie jest drogie. To nie jest jedyna taka rodzina ludzie żyją w gorszych warunkach dajmy przykład Weroniki 13 latki która mieszkała w lepiance tylko że ona potrzebowała domu i nic więcej. Ta kobieta nie będzie w stanie nigdy pójść do pracy bo nawet jeśli dzieci pójdą do szkoły to trzeba im ugotować , przypilnować w lekcjach i nie tylko bo musi spełnić wszystkie mamine obowiązki. I kto w takiej sytuacji zgodzi się na to by tej kobiecie pomagać dożywotnio? Takie są realia dziś rozbudujemy jej dom ale to nie pomoże jej stanąć na nogi bo to nie jedyna rzecz jakiej potrzebuje. Ktos musi pomóc tej kobiecie w podjęciu pracy bo bez tego ani rusz. 


user
mama2 31.183.49.189 19:31:12 15-12-2015

Bozia jej dała? a co to niepokalane poczęcie?

user
Amomimek 31.128.9.26 15.12.2015

A gdzie babcie tych dzieci lub jakaś inna rodzina Pani Małgorzaty?!

user
Basia 46.174.214.4 15.12.2015
Mikołaju Ty  nawet nie wiesz co piszesz iloraz inteligencji wenosi 0 bark słow do Ciebie ....
user
Baaaa 46.174.214.4 15.12.2015
Ta kobieta  nigdy nie prosiła o pomoc i napewno by nie prosiła gdyby zył jej mąż ludzie  nie zazdroscie  nie macie czego to jest czego wspołczuc bo zostala sama a dzieci nigdy nie za duzo .
user
bb 46.174.214.4 15.12.2015
Skoro  nie chcecie pomoc po co piszecie pierdoły !!!!!!!!!!!tumany


user
czika 94.40.76.5 20:20:12 15-12-2015
zgodzę się z tym :] 
user
czika 94.40.76.5 15.12.2015

czytając niezbędne komentarze na tą kobietę to naprawdę jest to śmieszne!.. Jak możecie pisać o kimś kogo nie znacie? ...

mając sześcioro dzieci i pójść do pracy? z kim ta kobieta miałaby swoje dzieci zostawić,! ale żeby iść do pracy to najpierw żeby w ogóle była ta praca a nie pisząc takie bzdety .... Ludzie trochę rozumu !!

user
Matka 94.40.19.219 15.12.2015
 Ciekawa jestem czy znalazla by się choć jedna osoba, która źle ocenia i krytykuje tą kobietę i czy zamieniła by się z nią? Napewno NIE, bo najlepiej kogoś podsumować... Za chwilę święta i wszyscy usiada przy stole z rodzina jakby nigdy nic...jadu macie więcej niż żmije. A Beniowi współczuję glupoty.
user
............. 94.40.76.5 20:25:23 15-12-2015
ma Pani rację, nikt nie widzi tego że potrzebuje pomocy .... Pewnie takim ludziom się należy gdzie jest alkohol a tym co potrzebują pomocy to już mu się nie należy nic ... Kto jest wstanie ten pomaga tej kobiecie i dzieciom :]
user
Syn 31.128.8.212 15.12.2015
Jestem najstarszym synem i jórz nie moge tego czytac jacy ludzie sa bezdószni 
user
Sasidka 31.128.8.212 15.12.2015
Slyszalam ze w szkole 2 synow robia tam co chca bija sie mlodzszy ma adhd a starszy pora juz wydoroslec 
user
;] 94.40.76.5 20:29:19 15-12-2015

to raczej nie jest pisanie takich rzeczy na forum prawda?

user
Huhu 31.128.8.212 20:29:34 15-12-2015

Zastanow sie nad woba obojniaczko

user
Huhu 31.128.8.212 20:30:30 15-12-2015
Słyszałem ze wedzisz maslo
user
Małgorzata Kwoka 46.174.214.8 13:12:38 18-12-2015

ciekawe która  to sąsiadka tak poinformowana,o tym co nietrzeba . zawsze widzicie czyjeś niedoskonałości a to że trzeba komuś pomuc to niewidzicie.

user
Czik 46.174.214.8 20:12:58 19-12-2015

Haha . To źle pani słyszała :) słabe teksty pani ma :) żałosne hh\h\hahaha

user
ja 185.44.24.5 15.12.2015
ludzie wypisuja glupoty bo im szkoda ze komus ktos pomoze, pewnie zazdrosni ludzie z okolic, jak ktos nie chce niech nie pomaga. Ciekawe czy ktorys tu madry chcialby sie zamienic sytuacja
user
Sasidka 31.128.8.212 15.12.2015

/ jak cie znajde na dzielnicto bedziesz gryzl gruz 

user
Pis 31.128.8.212 15.12.2015
Przepraszam bardzo rodzina Trelka tez zmarl maz i ojciec 4 dzieci i ta pani zostala sama pomocy nie prosila 
user
znajoma 46.174.214.8 13:16:17 18-12-2015
ta pani mniała trujke dzieci a po śmierci męża dorobiła sobie jeszcze jedno bo za mało miała . Tam dzieci mają ręte po ojcu a ta pani niema nic ,ta pani dba o swoje dzieci ,nie chodzą brudne
user
Pis 31.128.8.212 15.12.2015

I gdzie tu sprawiedliwosc 

user
Marek s 31.128.8.212 15.12.2015
Znam ta rodzine zmieniali auta jak rekawiczki syn chwalil sie raz w sklepie i ile on piniedzy niema i gdzie sa one teraz 
user
Cwaniak 31.128.8.212 21:42:46 15-12-2015

Idź spac

user
Huhu 31.128.8.212 15:24:10 16-12-2015

Masz problem?

user
Anonim 31.128.8.212 15.12.2015

Dobrze ze jest taki pan januszku

user
!! 185.44.24.5 15.12.2015

31.128.8.212 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...

user
Marta 31.61.141.67 16.12.2015

Jeżeli lekarze odmówili chemii, to nie był wyrok śmierci, tylko czas na leczenie. Kiedy ludzie zrozumieją, że chemia nie leczy, tylko zabija! :-(

user
ja 31.128.8.207 10:23:40 16-12-2015

było za póżno właśnie przez lekarzy,którzy nie dopatrzyli się złego

user
matka 92.233.85.1 16.12.2015

Jak mozna krytykowac kobiete ktgora wydala na swiat tyle Polakow? przyszlosc naszego narodu? puknijcie sie w lep ludzie i nie kopcie lezacego! nie dlugo nasza nacja zniknie z ziemi dzieki paniusiom ktorych nie stac na dziecko ale na tipsiki i ciuszki i owszem. dziecko wiele nie potrzebuje nie zje ci wiele a jak bedzie jedna z druga karmic piersia to i jeszcze taniej wyjdzie dziecko potrzebujmilosci i wsparcia , dzieci to nasza przyszlosc nie wasze smieszne awanse i bawienie sie w wazna osobe na kazdego z was tysiace osob sie znajdzie.m ruszcie myslenie

user
456fr 94.40.19.219 20:05:04 16-12-2015
tak jak. .
user
Kasia 31.175.246.218 17.12.2015

Życie Podkarpackie a czy nie moglibyście uruchomić akcji pomocy przez wysyłanie smsa, tak by było łatwiej i myślę że więcej osób by pomogło.

user
franek janek stefcia 94.40.19.217 18:36:23 19-12-2015
nie nie mogą pomuc .Masz ochotę wysyłąj se sama :)
user
Anomimek 31.128.9.26 17.12.2015

A gdzie rodzina tej kobiety?!

user
kolega 94.40.19.217 12:34:59 19-12-2015

za siatką 

user
X 46.174.214.78 18.12.2015

Jest mi bardzo przykro czytając te komentarze, żal mi Pani Małgorzaty i jej kochanych dzieci, przecież  nie znacie całej prawdy a wypowiadacie  się z taką nienawiścią- ja znam, Pani Małgorzato życzę dużo sił  całej Rodzinie, będzie dobrze przetrwacie robi Pani to dla swoich dzieci WARTO naprawdę, głowa do góry. Zaprzestańcie kim jesteście kto dał wam takie prawo, pozdrawiam wszystkich tych złych i dobrych

user
miśio 94.40.19.217 19.12.2015
950 zamało ?!!!!!
user
Misiek 94.40.19.217 19.12.2015
Mało Pani 950 złoty co Pan sołtys z Panem posłem Ci dzisiaj przynieśli ? Wywaliłąś ich z domu  . u miesz robić maślane oczka  i ludziom w głowie mieszać . Ty czekasz aż ci ludzie przyniosą   !!!!!
user
? 31.128.8.198 21:04:42 19-12-2015
94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie oraz pisanie nieprawdy a do tego mieszasz Posła a na to jest paragraf
user
Maciek 46.174.214.22 11:51:54 20-12-2015
Misiek ty cymbale....w pierwszej kolejności naucz się pisać analfabeto,.Jaki poseł radnego nazywasz posłem ????  prędzej OSŁEM. A sołtys..... to każdy wie jaki jest,zwykła GNIDA i cwaniak który myślał że jest nietykalny ale się przejechał :) :)   po pijaku   :)
user
czytelnik 46.174.214.22 11:54:33 20-12-2015
A może to sam Pan sołtys pisze takie bzdury ???  bo kto by wiedział o takiej sytuacji ???  i tak chyba jest, po pisowni można się domyślić  :)
user
Kuba W 94.40.19.217 19.12.2015


znajoma 

Pani Trelkiej Mąż nie był lumpem i pracował teraz dzieci mają

po nim ręte . Po potokach nie leżał i  nie pił tak jak inni ! .  A dzieci Pani Trelkiej Chodzą czyste bo mają łązienkę i beirzącą wodę . I nie  żebrają o nic 

user
TreleMorele 46.174.214.8 20:17:10 19-12-2015
Czyste ?  chyba ich pan nie widział :) Pozatym czuje z 20m jak idą po zapachu :)
user
Stasia 94.40.19.217 19.12.2015

Mój mąż ciężko zapierdala i myśli o przyszłości i   o dzieciach  a wy do tej pory co robili ?   lelum po lelum i do gminy i po domach itp 

user
Zofia Zuzanna Alicja Maja Amelia Aleksandra Ania Ola Jowita 94.40.19.217 18:41:29 19-12-2015
 Stasia Masz rację tylko po gminach  MASZ RACJĘBRAWO !!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!
user
Zofia Zuzanna Alicja Maja Amelia Aleksandra Ania Ola Jowita 94.40.19.217 19.12.2015

Pan Januszko widzi w Skołoszowie tylko jedne rodzinę. I dzieci , Więcej jest Takich rodzin Jak Pani KWOCZKA rodzin . ale nie będe komentować na ten temat morze się  Sam domyśli Jak poszłam do GMINY  to budżet się dla mnie zamkną .A dla Kwoczki  Gośki   zawsze jest otwarty ...  Panie z Gminy dali mikołaja , Pan Wujt dał mikołaja a takich dzieci jest WIĘCEJ CZEKA JACYCH NA MIKOŁAJA  nie tylko Pani  Gosia

user
kolo 46.174.214.22 14:29:21 20-12-2015
Oj.....tumany  tumany......  WUJT  przez   U      :)  :)
user
Ludwik 94.40.19.217 19.12.2015

Moje dzieci nie miały komputera dostałam stypendium tak jak ona G. Kupiłam dzieciom za stypendium komputer a pani G. Też brała i bierze nadal a ja nie . Ciekawe co pani G. Zrobiła ze stypendium . Ludzie przejżyjcie na oczy! Zapomnieliście bo ja nie?!

user
Kazik 94.40.19.217 19:25:55 19-12-2015

Brawo Ludwik :) jestem z  ciebie Ludwiczku dumny :)

brawo


user
Zuzia 94.40.19.217 19.12.2015

Mam pytanie na czym , ty do tej pory spałaś jak masz łuszko na pusatakach :((  .Cos się do robiła nie łóżka ,nie pościeli ani ZEGŁOWKA ?!! co  robiłaś ?!!

user
kolo 46.174.214.22 14:27:23 20-12-2015
Gdyby Pani znała dokładnie sytuację Pani Małgorzaty to by Pani takich głupich pytań nie zadawała,to tylko świadczy o Pani kulturze i wykształceniu........którego chyba brak,widząc po pisowni
user
Marian 94.40.19.217 19.12.2015

Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?!

user
Tadzio 94.40.19.217 20:25:46 19-12-2015

Dobrze napisałeś ja chyba też swojm moim dzieciom rzuce kość pod stuł niech jedzą przynajmniej nie bedą głodne

user
edek 94.40.19.217 20:50:00 19-12-2015
Ty jesteś pogaty wiec ci nie trzeba 
user
kolo 46.174.214.22 14:21:17 20-12-2015
Oj ...Marian Marian....widać że analfabetyzm nie jest Ci obcy   :)    życzę  powodzenia w życiu,ale z takim podejściem do ludzi  to Ty kariery nie zrobisz...   :)  chyba że w parku na ławce
user
kolo 46.174.214.22 14:23:12 20-12-2015
ŻUĆ sobie tą kość analfabeto i sam zjedz
user
Kwoki Sroki 94.40.19.217 19.12.2015
TreleMorele  śmierdzić nie śmierdzą Pani Trelkiej dzieci bo ich Tato i jego rodzina zapewniły godne dzieciom warunki do życiamają wszystko do rzycia co im potrzeba  ..a  Pani Trelka o nich dba   ! A co rodzina Kwoka co zapewniłą Swojm Wnukom ?!?!GDZIE SĄ IH BABKI A DO Pracy byś mogłą oujść
user
kolo 46.174.214.22 14:17:32 20-12-2015

Następny przykład  poprawnej pisowni..  :) ktoś kto tak pisze zapewne tak się wysławia i na takim poziomie żyje......analfabeta

user
? 31.128.8.198 19.12.2015

94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie

user
mk 91.193.208.124 20.12.2015

Oj ,   "Święty   Mikołaju ," z  ciebie  " święty " , jak z diabła kościelny  . Niespodziewanie  stanąłeś po  CIEMNEJ  STRONIE  MOCY  , czas ci to przypomnieć.

user
! 94.40.19.217 20.12.2015

94.40.19.217 jakis idiota sam ze soba pisze w komentarzach z jednego komputera. Adres IP jest widoczny, łatwo mozna sprawdzic kto to...ciekawe jak będzie się tłumaczył przed Policją za szkalowanie i pomawianie

user
kolo 46.174.214.22 20.12.2015
Pani Gosiu proszę nie czytać tych debilowatych komentarzy bo ci co to piszą po prostu są zawistni i niedorozwinięci.Proszę się skupić na wychowywaniu dzieci  a tych co Pani zazdroszczą niech Pani ma daleko w dupie.Zawsze się znajdą ludzie którzy są zwykłymi gnidami,widzą że się Pani pomaga i sami by chcieli coś dostać,dlatego zaczynają pisać takie bzdury.Życzę tym wszystkim Wesołych Świąt z gronie rodziny
user
olcio 94.40.19.217 17:50:17 20-12-2015

że się pani pomaga?????

tumany tumany i jeszcze raz tumany

user
kolo 46.174.214.22 20.12.2015

Ludzie.......jeśli już musicie pisać takie bzdury jak niektórzy,to przynajmniej starajcie się pisać bez błędów..Widać kto miał problemy ze szkołą i na jakim poziomie jest jego kultura.Ale tak już jest że jak można dodać komentarz do jakiegoś artykułu to zawsze znajdzie się wielu idiotów którzy chcą zaistnieć przynajmniej w necie.To jest żałosne ale prawdziwe,ile jest w ludziach zazdrości,zawiści i nienawiści.ZAZDROŚĆ,ZAZDROŚĆ i ZAZDROŚĆ....Tylko czego tu zazdrościć...zamieńcie się z Panią Małgorzatą i zobaczycie jak to jest fajnie,obyście nigdy nie byli w takiej sytuacji.......oby

user
gosia 94.40.19.217 16:56:18 21-12-2015

ich syn nie słucha nauczycieli i ma problemmy ^-^

user
Anonim 31.128.8.212 20:26:40 27-12-2015

Ludzie nie wiecie co piszecie ogarnijcie sie zazdroscice?

user
xd 94.40.19.217 18:53:37 13-01-2016

dziecko sama masz problem na testach !!!

user
anonim 46.174.214.8 28.12.2015

ludzie w skołoszowie niema chodników ani kanalizacji  idąc do kosciola malo co pod auto wpasc mozna gdzie sa radni wojt itd....mozna pomagac ale pomyslec równiez o innych 

user
an........... 46.174.214.8 28.12.2015

moi drodzy w skołoszowie jest bardzo duzo dzieci to czemu wladze nie pomysla o innych do tej pory co nie przydało by sie przedszkole niemozna zrobic zbiórki na ten cel tylko trzeba wozic do oddalonego miasta kilka km.moze kogos tak niestac tracic na paliwo a chcieli by zeby ich dzieci sie rozwijaly, w sasiednich wioskach sa przedszkola na miejscu   a pani gosi najmłodsza corka by tez skorzystala 

user
Adek 94.40.19.217 01.01.2016

Jak pomagamy to pomagakmy nnym nie tylkoo tej rodzinie radio teraz a potem co ??

user
kika1 176.110.156.2 01.01.2016

Ludzie co wy mówicie rozumiem gdyby to była patologia i alkochol ale to normalna rodzina widać że Matka robi to wszystko dla dzieci ciekawe co by było gdyby ktoś z was miał taką sytuacje! :/

user
Marlenka 94.40.19.217 02.01.2016
Pani Małgorzato nie ma Pani wstydu . ani  honoru  . Pani mówi , że Pani Córka  ma dysplazmę  ,, Biodra ''  .Mojej znajomej  Córka  Miała taką samą  chorobę to nosiła aparat od niemowlęcia a Pani się gubi w kłamstwach   raz Pani mówi ,że jechał Pani z mężem .Po dzieci do Skołoszowa  do Babki . Mówiła ,że męża bolały ,, Krzyże '' a teraz Pani mówi ,że Go Bolało ,,Gardło '' ..,. Niech Pani przestanie  żeczliwie kłamać . To co się Pani dorobiła Gdy mąż był zdrowy? Najlepiej  kłamać  . Najpierw telewizja  ,gazeta  radio . A morze , bys się pani czepiła ,,Roboty '' . Niż kłapać ma  Pani  z  kim dzieci zostawiać . Ma Pani za siatką Babke i Dziada . I teściową w tej samej wiosce  . Nic Pani sie w sojm życiu nic nie dorobiła przedtem tylko pomagała gmina  a teraz Ludzie a Co  potem ?! 
                                                                                                        ? ...
user
Marlenka 94.40.19.217 20:41:34 02-01-2016
Przepraszam Dziadka
user
Anonim 31.128.8.71 19:10:51 08-01-2016

Ogarnij się 

user
Olek 94.40.19.217 08.01.2016

Ty sie , Ogranij kłamczucho nie wiesz  co mówisz , w wypowiedziach  :[

:[ 

user
Wojtek 94.40.19.217 15:51:25 12-01-2016
Panią kwokę i jej dzieci zapach już czuje z 30m jak idą.Teraz dalej bedzie turniej a dla kogo dla P.kwoki na bierzącą wodę .Ciekawe co będzie dalej może pani napisze do wyższych władz Mam pytanie co pani osiągła przez 12 lat jak mąż był zdrowy 
user
gosc 555 176.110.157.40 13.01.2016

pani syn obraża ludzi w komentazach to takie wychowani? podaje sie za dominike i obraza pania trelke i jej dzieci czy smierdza czy nie ale nikogo nie krzywdza w swoich komentarzach tak wychowuje pani dzieci siedzac w domu ?  nikt kto ma 6 dzieci nie ma czasu siedziec tyle przed komputerem co pani . jak jest na to czas a na prace niema?!?  dyspalzje stawu biodrowego leczy sie aparatem ortopedycznym a nie operacja ale jak sie dziecka nie przypilnuje to trudno sie dziwic.  marleno zgadzam sie z toba to juz powyzej ludzkiej godnosci zeby plesc takie bzdury. pani syn w dodatku grozi sasiadom kto bedzie gryzl gruz a pani sie odszczekuje bo tak ma byc i nie wolno własnego zdania powiedziec. nie bieze pani pieniedzy jako matka samotnie wychowujaca? szok to co pani opowiada i co pani syn wypisuje. a pani trelka to powinna mu tyłek zlac za takie teksty. 

user
Maria Trelka 94.40.19.217 14:34:23 13-01-2016

Skończyło ci się mnie obrażanie i moich dzieci . 

Idę z tym na policję nie będziesz robiła maślane oczka 

Bo zostałaś sama z dziećmi .

Ja też zostałam sama z dziecmi ale moje dzieci nikogo nie obrażają ani ja a ludzie mi wszystko powiedzieli co twój mądry syn wygaduje na mnie i na moje dzieci.

Jak chcesz żeby ludzie się dowiedzieli coś ty robiła jak twój mąż żył jak przyjeżdżałaś z dziećmi małymi jak mu nie zatkasz buzi 

user
Gość 5.174.121.180 10:42:50 17-01-2016
Dzisiaj jest kolejny turniej w skołoszowie dla pani Kwoki bo zorganizował to Pan Januszko a co będzie za cztery lata jak pan Januszko nie zostanie już wybrany za radnego .Co zrobi pani kwoka w tedy a może już nie trzeba będzie pomocy bo się tak ustawi bo ona wie co robi  ona teraz chce by jej wyremontowali dom . A  gdzie była pani Kwoka i jej mąż jak dzieci były małe w tedy nie myślała żeby dzieciom zrobić pokoje . Znam rodzinę Pani Trelki ta Pani też została sama z malutkimi dziećmi , ale tego nikt nie widział ani Pan Wójt , ani Radni , jak teraz widzą Panią Kwoczke . Panią  Trelka  nikt się zaintersawał jak była w potrzebie z małymi dziećmi .Ale pani Trelka  ma teraz rente po zmarłym mężu razem z dziećmi . A gdzie Pani kwoki renta po zmarłym mężu . Najlepiej płakać i kłamać w  wywiadach 
user
Piotrek 94.40.19.217 16:45:13 17-01-2016

Miałaś dzisiaj czas iść na turniej zobaczyć ile pieniążków zbiorą dla ciebie , miałaś z kim dzisiaj zostawić najmniejsze dziecko a pracy sobie nie umiesz poszukać , to może pan Januszuko by ci pomógł poszukać prace jest w końcu radnym.  Ty lubisz z ludzi robić głupich bo ty powiedziałaś ze ci sie do pracy nie opłaca iść .

Ty lubisz letkie życie żeby cię ludzie i gmina utrzymywali 

Czepiła byś sie pracy w końcu 

Wstyd żeby tyle wiosek sie zaangażowało dla ciebie .


user
!! 31.128.8.212 21.01.2016
Ja juz wiem kto obraza P Małgorzate i kto ja broni obraza Trelka broni syn policja juz o tym wie
user
Anonim 94.40.19.217 08:26:33 22-01-2016

Ja wiem kto mnie obraża w komentarzach i moje dzieci 

Obraża mnie Kwoka i moje dzieci ja też byłam na

Policji ale nie dziwie się Ona ma to we krwi 

Bo zaciągła niepełnoletnie dziecko do sądu , 

Niedalekiej sąsiadki dziecko .

Lepiej sie odwal odemnie i od moich dzieci 

Bo mi ludzie wszystko mówią co twój mądry synek 

pisze i mówi na moje dzieci ostrzegam cię że to jest 

ostatni raz 

Nie pisz w komentarzach takich bzdur że sobie 

dorobiła 4 dziecko. 

A ty sobie dorobiłaś 6 dziecko 

Mnie gmina nie utrzymuje i moich dzieci 

Tak ja ciebie 

 I nie mam zamiaru ciebie się bać 

user
Dobra Dusza 31.128.8.212 27.01.2016
PANI MARIO NIECH PANI PRZECZYTA TO CO PANI NAPISAŁA NA TĄ RODZINĘ !!!Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?!Mało Pani 950 złoty co Pan sołtys z Panem posłem Ci dzisiaj przynieśli ? Wywaliłąś ich z domu  . u miesz robić maślane oczka  i ludziom w głowie mieszać . Ty czekasz aż ci ludzie przyniosą   !!!!!Pani Trelkiej Mąż nie był lumpem i pracował teraz dzieci mają

po nim ręte . Po potokach nie leżał i  nie pił tak jak inni ! .  A dzieci Pani Trelkiej Chodzą czyste bo mają łązienkę i beirzącą wodę . I nie  żebrają o nic Mój mąż ciężko zapierdala i myśli o przyszłości i   o dzieciach  a wy do tej pory co robili ?   lelum po lelum i do gminy i po domach itp  Stasia Masz rację tylko po gminach  MASZ RACJĘBRAWO !!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!Pan Januszko widzi w Skołoszowie tylko jedne rodzinę. I dzieci , Więcej jest Takich rodzin Jak Pani KWOCZKA rodzin . ale nie będe komentować na ten temat morze się  Sam domyśli Jak poszłam do GMINY  to budżet się dla mnie zamkną .A dla Kwoczki  Gośki   zawsze jest otwarty ...  Panie z Gminy dali mikołaja , Pan Wujt dał mikołaja a takich dzieci jest WIĘCEJ CZEKA JACYCH NA MIKOŁAJA  nie tylko Pani  Gosia Moje dzieci nie miały komputera dostałam stypendium tak jak ona G. Kupiłam dzieciom za stypendium komputer a pani G. Też brała i bierze nadal a ja nie . Ciekawe co pani G. Zrobiła ze stypendium . Ludzie przejżyjcie na oczy! Zapomnieliście bo ja nie?! Brawo Ludwik :) jestem z  ciebie Ludwiczku dumny :)

brawo

Mam pytanie na czym , ty do tej pory spałaś jak masz łuszko na pusatakach :((  .Cos się do robiła nie łóżka ,nie pościeli ani ZEGŁOWKA ?!! co  robiłaś ?! Nie długo święta w portwelu złotówka trzabyło opłacić śmieci, wode, światło, składke zdrowotną żby mieć na starość ręte . I z czego to życ? Kupić choinke, wędliny, prezenty dzieciom pod choinke , och przepraszam mam 5 dzieci ale moje dzieci to są psy żucze im kość pod stół bo na to mnie tylko stać . I nikomu nic nie mówie bo się wstydze tylko 1 rodzina się liczy dobrze że nie długo wiosna to wygonie dzieci na błonie . A ty Gosiu też zapłaciłaś ubezpieczenie na życie ?! Dobrze napisałeś ja chyba też swojm moim dzieciom rzuce kość pod stuł niech jedzą przynajmniej nie bedą głodne Pani Małgorzato nie ma Pani wstydu . ani  honoru  . Pani mówi , że Pani Córka  ma dysplazmę  ,, Biodra ''  .Mojej znajomej  Córka  Miała taką samą  chorobę to nosiła aparat od niemowlęcia a Pani się gubi w kłamstwach   raz Pani mówi ,że jechał Pani z mężem .Po dzieci do Skołoszowa  do Babki . Mówiła ,że męża bolały ,, Krzyże '' a teraz Pani mówi ,że Go Bolało ,,Gardło '' ..,. Niech Pani przestanie  żeczliwie kłamać . To co się Pani dorobiła Gdy mąż był zdrowy? Najlepiej  kłamać  . Najpierw telewizja  ,gazeta  radio . A morze , bys się pani czepiła ,,Roboty '' . Niż kłapać ma  Pani  z  kim dzieci zostawiać . Ma Pani za siatką Babke i Dziada . I teściową w tej samej wiosce  . Nic Pani sie w sojm życiu nic nie dorobiła przedtem tylko pomagała gmina  a teraz Ludzie a Co  potem ?! Panią kwokę i jej dzieci zapach już czuje z 30m jak idą.Teraz dalej bedzie turniej a dla kogo dla P.kwoki na bierzącą wodę .Ciekawe co będzie dalej może pani napisze do wyższych władz Mam pytanie co pani osiągła przez 12 lat jak mąż był zdrowy Skończyło ci się mnie obrażanie i moich dzieci . 

Idę z tym na policję nie będziesz robiła maślane oczka 

Bo zostałaś sama z dziećmi .

Ja też zostałam sama z dziecmi ale moje dzieci nikogo nie obrażają ani ja a ludzie mi wszystko powiedzieli co twój mądry syn wygaduje na mnie i na moje dzieci.

Jak chcesz żeby ludzie się dowiedzieli coś ty robiła jak twój mąż żył jak przyjeżdżałaś z dziećmi małymi jak mu nie zatkasz buzi  Miałaś dzisiaj czas iść na turniej zobaczyć ile pieniążków zbiorą dla ciebie , miałaś z kim dzisiaj zostawić najmniejsze dziecko a pracy sobie nie umiesz poszukać , to może pan Januszuko by ci pomógł poszukać prace jest w końcu radnym.  Ty lubisz z ludzi robić głupich bo ty powiedziałaś ze ci sie do pracy nie opłaca iść .

Ty lubisz letkie życie żeby cię ludzie i gmina utrzymywali 

Czepiła byś sie pracy w końcu 

Wstyd żeby tyle wiosek sie zaangażowało dla ciebie .

Ja wiem kto mnie obraża w komentarzach i moje dzieci 

Obraża mnie Kwoka i moje dzieci ja też byłam na

Policji ale nie dziwie się Ona ma to we krwi 

Bo zaciągła niepełnoletnie dziecko do sądu , 

Niedalekiej sąsiadki dziecko .

Lepiej sie odwal odemnie i od moich dzieci 

Bo mi ludzie wszystko mówią co twój mądry synek 

pisze i mówi na moje dzieci ostrzegam cię że to jest 

ostatni raz 

Nie pisz w komentarzach takich bzdur że sobie 

dorobiła 4 dziecko. 

A ty sobie dorobiłaś 6 dziecko 

Mnie gmina nie utrzymuje i moich dzieci 

Tak ja ciebie 

 I nie mam zamiaru ciebie się bać 





MYŚLAŁA PANI ŻE CO PANI PISZE NIKT TEGO NIE WIDZI PANI SAMA SOBIE ZADAWAŁA PYTANIA I SAME NA NIE ODPOWIADAŁA I JESZCZE Z BŁĘDAMI AORTOGRAFICZNYMI I INNYMI 

user
dsdasdzz 31.128.8.212 29.01.2016
Pani Trelce głupio sie zrobilo 
user
Ewa !!! 94.40.19.217 09:42:19 30-01-2016

Pani kwoczko   Odwal się odemnie mówie ci ostatni raz Mi sie wcale głupio nie zrobiło tylko z takim marginesem niechce pisać jak ty pijana  do Ciebie z dziećmi  nie przyjeżdżałaś   i tańce nie urządzałam jak ty u mnie 

user
Ewa ! !! 94.40.19.217 10:12:03 30-01-2016

To pisze jeszcze  Ja raz . Mnie Się głupio nie zrobiło 

ale tobie sie zrobi napewno głupio jak Ci ludzie

przestaną pomagać.I Pan Januszko bo cały czas nie 

bedzie radnym  zajmij się najlepiej swojm Synkiem

daj mu lepiej coś do zjedzenia bo  je krede w szkole.A na to wsakzuje ,że jest głodny .

Zobacz swojego Synka filmiki. (On napewno ma coś z głową).

 a w pierwszej wypowiedzi chodziło oCiebię 

ze ty  przyjeżdżałaś do  Mnie aa resztę sie Sama domyślisz .

user
xzXdsad 31.128.8.212 07.02.2016

Pani Trelko to nie pisze Pani Kwoka tylko dobra dusza 

user
NJJJ 31.128.8.212 14.02.2016

TĘPIĆ KWOKI 

user
Koło 94.254.145.78 18:36:18 07-03-2016

Co to jeden procent podatku może lepiej 2% 

A gdzie jest ręta po twoim mężu. To byś miała podatek 

W każdym jednym wywiadzie kłamiesz ludzie 

nie wieszcie jej . Powiedz lepiej prawde kłamczucho

A januszkowi trzeba chyba jeszcze jedne pare okularów

Bo chyba nic nie widzi . Powiedz prawde że 

będziesz miała 500+  na 6 dzieci . 

          Ludzie nie wierzcie jej 


nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę