Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region, Krościenko
Wyłudzili wizy dla rzekomej pracy w Polsce
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w czwartek (10 grudnia) pięcioro obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się wyłudzonymi wizami. W rzeczywistości chcieli oni wyjechać do Włoch.
fot. serwis BiOSG
Obywatele Ukrainy przyznali się, że Polska miała być krajem tranzytowym. Ich celem było dotarcie do Włoch.

W Krościenku zatrzymano dwa busy, jednym z nich podróżował 30-letni Ukrainiec. Mężczyzna posłużył się podrobionym zaproszeniem do współpracy, aby otrzymać wizę zezwalającą mu na wjazd do Polski. Zaproszenie miało go upoważniać do prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej z gospodarstwem rolnym na terenie woj. mazowieckiego. 30-latek przyznała się, że nikt nie wystawił mu takiego dokumentu, tylko go podrobił, aby móc przedostać się na teren UE, ponieważ planował pracować jako kierowca, wożąc obywateli Ukrainy do Włoch.

W drugim busie zatrzymanym w Krościenku znajdowały się dwie kobiety. Jedna z nich miała wizę pracowniczą, druga zaś umożliwiającą jej prowadzenie działalności gospodarczej. 46-latka i 48-latka przyznały, że planowały wyjechać do Włoch.

Funkcjonariusze SG w Sanoku zatrzymali 48-letnią Ukrainkę. Z dokumentów, które posiadała wynikało, że ma pracować jako sprzątaczka w firmie w Wieliczce. W trakcie kontroli przyznała, że jej także wiza była potrzebna, by dostać się na teren Włoch.

Tego samego dnia funkcjonariusze placówki w Huwnikach zatrzymali 23-letnią obywatelkę Ukrainy, która rzekomo miałaby pracować w Wólce Kosowskiej. W rzeczywistości chciała również wyjechać do Włoch.

Wizy zatrzymanych cudzoziemców zostały unieważnione. Muszą oni wrócić do swojego kraju. Jednocześnie otrzymali zakaz wjazdu do Polski przez najbliższe pół roku.

 
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obywatel 31.183.218.225 14.12.2015

Ale dojebali Ukraińcom strasznie !

 aż mi ich "szkoda i żal"  - i taka kara i tylko na pół roku ! 

Polak na  Ukrainie za takie przestępstwo zgnił by w więzieniu i rodzina by go nigdy nie odnalazła tak jak innych Polaków.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania