Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Jarosław, gmina radymno
Odgrażał się użyciem granatu
Funkcjonariusze policji zostali wezwani do agresywnego mieszkańca gminy Radymno, który odgrażał się, że użyje granatu. W gospodarstwie 29 - ­letniego mężczyzny, oprócz niewybuchu, znaleziono również amunicję.
fot. KPP Jarosław
KPP Jarosław. Według wstępnych informacji wynika, że niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej.

Po pomoc zadzwoniła w środę 43-letnia kobieta, która bała się o swoje bezpieczeństwo. Nietrzeźwy mieszkaniec nie reagował na polecenia policjantów, odgrażając się, że może użyć granatu. Na żądanie funkcjonariuszy wydał wreszcie niewypał, który był ukryty w belce drzwi wejściowych pomieszczenia gospodarczego. Po przeszukaniu okazało się, że w pomieszczeniu znajdowało się pudełko, w którym ukrytych było 10 sztuk amunicji.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie. Amunicję zabezpieczono do dalszych badań. Granat zaś został zabezpieczony przez saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Według wstępnych informacji wynika, że niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej. Materiały w tej sprawie policjanci z Radymna prześlą do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Opinia powołanego biegłego z zakresu broni i amunicji będzie kluczowa w postawieniu zarzutów 29-letkowi.

Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 
fot. KPP Jarosław
KPP Jarosław. Mieszkaniec gminy Radymno ukrywał również 10 sztuk amunicji.
fot. KPP Jarosław
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium