Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Lubaczów, Babice
Rodzice tworzą spektakle dla dzieci
Do szkoły w Babicach św. Mikołaj zawitał w tym roku już piątego grudnia. Swój udział miała w tym powstała całkiem niedawno miejscowa grupa teatralna. Jej członkowie wcielili się w role wróżki, czarodzieja i postaci z bajek, których zadaniem było godnie powitać gościa…
fot. Kamil Jacek Zarański
Świetnie się czują na scenie, z łatwością nawiązują kontakt z publicznością. Są zgraną grupą i naprawdę dobrze się bawią, przygotowując spektakle, co także motywuje ich do działania i sprawia, że z chęcią podejmują trudy wielogodzinnych prób.
fot. Kamil Jacek Zarański
To już 6. występ  grupy, a wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, od Dnia Dziecka. Zazwyczaj to dzieci przygotowują przedstawiania i spektakle dla rodziców, pracownica świetlicy Marzena Seńczyszyn  zaproponowała jednak, aby tym razem zrobić na odwrót. –Niech raz to rodzice się wysilą i odegrają coś przed dziećmi. Myślałam, że będzie ciężko znaleźć chętnych, ale nie miałam racji, dość szybko zebrała się duża grupa. Scenariusz wzięłam z internetu, ale poprzerabialiśmy go według naszego uznania. I tak powstała bajka O koziołku nie matołku – opowiada inicjatorka przedsięwzięcia. Efekt zaskoczył wszystkich, było dużo śmiechu i dobrej zabawy i może właśnie to zdecydowało o tym, że chcieliśmy grać dalej..
fot. Kamil Jacek Zarański

Później przyszła kolej na bajki Fredry. Po raz kolejny dopisała także dorosła publiczność. Humorystyczne i oryginalne wykonanie spodobało się wszystkim. To jeszcze bardziej zmotywowało amatorów do dalszej pracy. Świetnie czują się na scenie, z łatwością nawiązują kontakt z publicznością, błyskawicznie niwelując dzielącą ich granicę. Poza tym są zgraną grupą i naprawdę dobrze się bawią, przygotowując spektakle, co także motywuje ich do działania i sprawia, że z chęcią podejmują trudy wielogodzinnych prób i przygotowań. Jak zapewnia Marzena Seńczyszyn już myślą nad kolejnym przedstawieniem. – Teraz być może będzie to coś poważniejszego – mówi pani Marzena, ale wśród grupy słychać też głosy, by pójść w stronę kabaretu. Czekamy zatem na kolejne artystyczne doniesienia z Babic.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium