Życie Podkarpackie nr 12/2017 Życie Podkarpackie nr 12/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 86/2017, Poniedziałek 27 marca 2017 r., Lidii i Ernesta
Opublikowano
Lubaczów, Horyniec Lubaczów
Obiecywane zmiany w kursach szynobusu stały się faktem!
Władze samorządów powiatu lubaczowskiego nie ustają w staraniach, by przywrócić codzienne kursy szynobusu na trasie z Jarosławia do Horyńca-Zdroju. Są już pierwsze efekty rozmów włodarzy z marszałkiem województwa.
fot. Tomasz Mielnik
Są pierwsze efekty rozmów włodarzy z marszałkiem województwa. Obiecywane zmiany w kursach szynobusu na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław – Rzeszów stały się faktem.

Do pełnego sukcesu wprawdzie jeszcze daleko, ale można mówić o pierwszych pozytywnych zmianach w tym temacie.

Po dotkliwych cięciach liczby połączeń, które stały się faktem z dniem 1 stycznia tego roku (pozostały jedynie dwa kursy: w piątek i niedzielę), władze samorządów powiatu lubaczowskiego wyraźnie sprzeciwiły się takim działaniom urzędu marszałkowskiego, stwierdzając, że odbiją się one bardzo negatywnie na mieszkańcach ziemi lubaczowskiej i Roztocza i spowodują spadek zainteresowania tym terenem ze strony turystów czy potencjalnych inwestorów. Władze województwa ostatecznie zadeklarowały, że powrót połączeń jest możliwy, ale warunkiem jest finansowe wsparcie innych samorządów. 

Pierwszym obiecywanym wtedy krokiem były zmiany w rozkładzie jazdy, dzięki którym udałoby się skorelować połączenia na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław – Rzeszów z pociągami dalekobieżnymi. I te stały się faktem. Od 1 lutego w piątki szynobus wyjeżdża z Rzeszowa o g. 15.03, a w Jarosławiu czeka 10 minut na pociąg dalekobieżny z Wrocławia, następnie odjeżdża z Jarosławia o 15.52 i w Horyńcu jest o 17.04. Z kolei w niedzielę szynobus wyjeżdża z Horyńca o g. 16.32, w Jarosławiu jest o 17.48, a w Rzeszowie o g. 18.29 – komunikacja w Jarosławiu z pociągiem do Krakowa o g. 18.07. Warto przypomnieć, że wedle wcześniejszych zapewnień od marca br. mają zostać uruchomione dwa nowe połączenia kolejowe na trasie Jarosław – Horyniec-Zdrój.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy po zmianie przepisów zauważyłeś wzmożoną wycinkę drzew w Twojej okolicy?
  • Tak, tną na potęgę
  • Drobne zmiany, raczej kosmetyczne
  • Nie zauważam zmian
nr 12/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium