Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław, Laszki, Radymno
Notoryczni włamywacze złapani. Od grudnia grasowali na terenie gminy Laszki
Policjanci z Radymna od pewnego czasu skrupulatnie gromadzili dowody dotyczące powtarzających się włamań na terenie gminy Laszki. Łupem złodziei padały: olej napędowy, elementy ciągnika, akumulatory, elektronarzędzia. W końcu udało się wpaść na trop włamywaczy i ukrócić złodziejski proceder.
fot. KPP Jarosław
Policja zatrzymała sprawców w poniedziałek (2 bm.).

Prowadzone przez policję dochodzenie ujawniło, że za 6 włamaniami, do których doszło na terenie gminy Laszki, stoi dwóch mieszkańców tej gminy, zaś w siódmym złodziejom pomagał mieszkaniec Jarosławia. Zatrzymana trójka to mężczyźni w wieku od 17 do 27 lat. Sprawcom aż 7 razy udało się włamać do maszyn drogowych należących do jednej z firm w gminie Laszki oraz do stodoły w gospodarstwie rolnym. W grudniu ub. r. ich łupem padło 290 litrów oleju napędowego o wartości 1480 zł. Olej napędowy wynieśli również w kolejnym miesiącu ze stodoły na terenie wspomnianej gminy, a wraz z nim dwa akumulatory i drzwi do ciągnika o wartości 1340 zł. 

 

 

 

 

 

 

Potem jeszcze trzykrotnie włamywali się do pojazdów zaparkowanych na terenie tych samych firm oraz do hali magazynowej. Tym razem straty wyniosły ponad 12 tys.300 zł, a łupem złodziei znów padł olej napędowy (1600 litrów). Nie pogardzili też szlifierką, spawarką czy siłownikami. Po zatrzymaniu, które miało miejsce w poniedziałek (2 bm.), część pochodzących z kradzieży przedmiotów sprawcy przekazali policji. Usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im do 10 lat za kratkami. Obecnie pozostają pod policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium