Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2017, Czwartek 23 lutego 2017 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Jarosław
XI edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego w Radymnie
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych w Radymnie odbyła się uroczystość ku czci patrona placówki Adama Mickiewicza.
fot. UM Radymno
Uroczystość podsumowała inscenizacja na podstawie utworów Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów ZSOZiR w Radymnie

Do pięknej tradycji tego święta należy organizacja konkursu recytatorskiego i plastycznego związanego z twórczością polskiego wieszcza narodowego. W br. odbyła się XI edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz V edycja konkursu plastycznego „Namaluj poezję Adama Mickiewicza”. Oba konkursy po raz czwarty honorowym patronatem objął starosta powiatu jarosławskiego, który ufundował nagrody dla uczestników. Laureaci konkursu zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami zakupionymi przez Radę Rodziców. Jury w składzie: Anna Bielenda, Dorota Gunia, Marta Cieszyńska oraz Anna Huk przyznało następujące nagrody i wyróżnienia – kategoria gimnazja: 1. Marietta Sobejko (Gimnazjum w Radymnie), 2. Paweł Statkiewicz (Zespół Szkół w Orłach), 3. Dawid Skarbiński (Zespół Szkół w Chotyńcu). Wyróżnienia: Kornelia Stasiła (Zespół Szkół w Drohojowie), Jagoda Soja (Zespół Szkół w Świętem), Aleksandra Kubaka (Zespół Szkół w Ostrowie), Sylwia Gilowska (Zespół Szkół w Łowcach), Kamila Chlastawa (Gimnazjum w Radymnie); kategoria szkoły ponadgimnazjalne: 1. Greta Kasprzak (ZSTiO w Jarosławiu), 2. Kacper Burwa (ZSBiO w Jarosławiu), 3. Krzysztof Wojtowicz (ZSOZiR w Radymnie). Wyróżnienia: Adrian Kruba (ZSBiO w Jarosławiu), Aleksandra Szot (I LO w Jarosławiu).

Konkurs plastyczny

Na konkurs plastyczny „Namaluj poezję Adama Mickiewicza” wpłynęło 66 prac. Komisja konkursowa w składzie: Anna Zubrzycka, Anna Bielenda, Anna Pacek, Renata Pałczyńska i Małgorzata Krupa miała spory problem z wybraniem tej najpiękniejszej. Po długich obradach przyznano następujące nagrody – kategoria gimnazja: 1. Katarzyna Polnik (Zespół Szkół w Drohojowie), 2. Dominik Piś (Zespół Szkół w Pruchniku), 3. Piotr Halczak (Zespół Szkół w Laszkach). Wyróżnienia: Kinga Gilarska (Zespół Szkół w Łowcach), Zuzanna Michajluk (Gimnazjum w Radymnie), Dagmara Korecka (Zespół Szkół w Boratynie), Kinga Bawor (Zespół Szkół w Laszkach); kategoria szkoły ponadgimnazjalne: 1. Gabriela Broszko (ZSOZiR w Radymnie), 2. Mateusz Gac (ZSBiO w Jarosławiu), 3. Andżelika Gierczak (ZSOiT w Jarosławiu). Wyróżnienie: Dominika Lenar (ZSOZiR w Radymnie).
Uroczystość podsumowała inscenizacja na podstawie utworów Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów ZSOZiR w Radymnie oraz prezentacje laureatów konkursu recytatorskiego.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium