Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl, Prałkowce
Kilkadziesiąt rodzin z Przemyśla i okolic wciąż czeka na darczyńców
W tym roku do projektu Szlachetna Paczka włączono 43 rodziny z powiatu przemyskiego (gminy Żurawica, Medyka, Krasiczyn, Orły, wiejska i miejska Przemyśl), 29 znalazło już darczyńców, 14 wciąż na nich czeka. W rejonie Birczy i Dubiecka do paczki włączono 46 rodzin, 16 wciąż liczy na pomoc.
fot. Aleksandra Nowotyńska

Darczyńcą może zostać każdy. Im więcej osób zaangażowanych w przygotowanie paczki, tym lepiej. Znajomi, współpracownicy, rodzina, firmy i instytucje przekazują pomoc rzeczową ukierunkowaną na konkretną rodzinę, odpowiadającą jej potrzebom. Aby zostać darczyńcą, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wyszukać Podkarpacie i rejon Przemyśl. Znajdziemy tam listę rodzin w potrzebie, są to rodziny wielodzietne, z niepełnosprawnymi domownikami, dotknięte przez nieszczęśliwe zdarzenia, samotni rodzice. Rodziny, które pomimo trudnej sytuacji walczą o lepsze życie, podejmują wszelkie możliwe działania, by działo się lepiej.

Czym jest paczka dla darczyńcy?

– Wraz ze znajomymi jestem darczyńcą w Szlachetnej Paczce już po raz drugi. Dla mnie przygotowywanie paczki jest niezwykłym spotkaniem z konkretną rodziną, której mogę pomóc. W tym roku poprzez opis i kontakt z wolontariuszem poznałam historię rodziny pani Magdy, jej wartości, zasady, marzenia, trudności w codziennym życiu oraz piękno tej rodziny – czyli to, w jaki sposób działają, aby zapewnić zdrowie i normalne życie ciężko chorej córeczce, jak się wspierają i darzą ogromnym uczuciem. Naszą paczkę robi blisko 30 osób. Jednoczymy się, współdziałamy, poznajemy. Daje mi to wiele satysfakcji i przekonanie, że prezent, który dostanie od nas rodzina, da jej siłę i motywację do dalszego działania. Przygotowana przez darczyńców pomoc ma sprawić, że rodzina poczuje się wyjątkowo – przekonuje I. Domszy.

fot. Aleksandra Nowotyńska

Gdzie dostarczyć paczkę?

Przygotowaną paczkę należy dostarczyć w dniach finału, tj. 12 – 13 grudnia, do magazynu, który znajduje się w świetlicy w Prałkowcach 253. W sobotę, 12 bm., jest on otwarty w godz. 8 – 22, a w niedzielę 7 – 15. Jeśli ktoś nie jest w stanie przygotować paczki, może przynieść żywność i środki czystości, z których powstaną prezenty dla rodzin niewłączonych do projektu. Osoby do kontaktu – wolontariusz Izabela Domszy tel. 530 403 625, izabeladomszy@wp.pl i Karolina Składan – karolcia285@op.pl.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania