Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region
Żona członka zarządu województwa zatrzymana przez CBŚP
Żona Lucjana Kuźniara członka zarządu województwa została zatrzymana przez Centralne Biuro Śledcze Policji i przesłuchana przez prokuraturę. – Wiem na pewno, że jest niewinna – mówi polityk.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa we Włocławku. – Sprawa dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu wprowadzenie do obrotu oleju rzepakowego importowanego spoza granicy kraju w celu uniknięcia płacenia podatku – informuje Wojciech Fabisiak, rzecznik prokuratury.

Podejrzanych jest 30 osób z całej Polski. Wszyscy zostali wypuszczeni na wolność, prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe, na ogół w wysokości 10 tys. zł.

- Ja nie prowadzę działalności gospodarczej, tylko żona i nie mam z tym nic wspólnego – mówi Lucjan Kuźniar. – Oczywiście jako mąż wiem o tej sytuacji i wiem na pewno, że jest to wielkie pomówienie i nieprawda – zaznacza.

Podkreśla, że żona złożyła wyjaśnienia i została wypuszczona na wolność. Nie postawiono jej żadnych zarzutów.

Żona Lucjana Kuźniara prowadzi zakład tłuszczowy, który zajmuje się m.in. skupem rzepaku i tłoczeniem oleju rzepakowego.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
olo 178.43.82.243 05.02.2015

To są działania jeszcze za czasów PSL. Z Ukrainy do Polski przyjeżdżają TIRy z zbożem, kukurydzą, wszystko zależy kto jest na zmianie w Korczowej. Dlatego nikogo nie dziwi , że najtańsze zboże i kukurydza jest na podkarpaciu. Gdzie rolnicy nie mają szans konkurować z tańszymi Ukraińskimi produktami. Często GMO.


Co do zakładu tłuszczowego, jest wiele innych nieprawidłowości. Jednym z nich jest podpisywanie umów kontraktacyjnych, gdzie jest zapisane że do 8% wilgotności nie potrąca się kwoty, natomiast powyżej potrąca się różnice do 8%.

W praktyce bywa tak , że jeśli ktoś miał wilgotność 11%, to potrąca się 11%, a nie 3 % co stanowi różnice.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium