Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2017, Czwartek 23 lutego 2017 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Przemyśl
Nietrzeźwi za kółkiem. Rekordzista miał prawie 4 promile
Odpowiedzialność karną poniosą kierowcy, których policjanci przyłapali na prowadzeniu pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich dodatkowo nie posiadali uprawnień.
W piątek, 30 stycznia br., przed godziną 22, policjanci pełniący służbę na terenie gminy Żurawica interweniowali w związku ze zgłoszonym zaginięciem jednego z mieszkańców. Po kilku minutach odnaleźli 41-latka, a w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że ten chwilę wcześniej kierował samochodem, mimo że był nietrzeźwy. Badanie wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Tuż po północy funkcjonariusze wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej KMP zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. 

22-latek w trakcie badania na trzeźwość miał prawie 4 promile. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Również w sobotę, tuż przed g. 8 na ulicy 3 Maja w Przemyślu, policjanci drogówki skontrolowali kierującego fordem sierra. 20-latek usiadł za kierownicą, pomimo że sąd zastosował wobec niego środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami. Po użyciu alkoholu był natomiast kierowca bmw, skontrolowany w Zadąbrowiu. Ponad 2 promile miał 57-latek z seata zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Krakowskiej w Przemyślu. Niemal tyle samo stwierdzono u 27-latka wyeliminowanego z ruchu drogowego z tutejszej ulicy Jagiellońskiej. Brakowało mu również prawa jazdy. 
– Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie zakazu sądowego do lat 3 – informuje aspirant Bogusława Sebastianka z KMP w Przemyślu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium