Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Przyszłość należy do programistów
Zawód pewny, pasjonujący i pozwalający dobrze zarobić? To nie mrzonki – postaw na programowanie. Rozwój nowych technologii stale napędza popyt na specjalistów IT. Próbujesz już sił w tym obszarze? Sprawdź się w konkursie dla informatyków.
fot. ZSEiO w Przemyślu
W zeszłym roku w konkursie wzięły udział 4 szkoły. Komisja złożona m.in. z przedstawicieli firmy Order of Code na bieżąco sprawdzała wyniki zmagań. W centrum prezes zarządu Wit Więch.

Świat stale się informatyzuje, na naszych oczach dokonują się rewolucje technologiczne, np. technologii mobilnych, ich rozwój napędza popyt na specjalistów poruszających się w tych dziedzinach. Firma Order of Code wychodzi naprzeciw pasjonatom programowania, tworząc platformę umożliwiającą im sprawdzenie się i porównanie własnych umiejętności. Po raz kolejny organizuje konkurs dający możliwość podjęcia ciekawego wyzwania. W tym roku poszerzono jego formułę, oprócz uczniów zmierzyć się mogą także informatycy amatorzy, freelanserzy. Konkurs ma charakter zadania wykonywanego indywidualnie lub zespołowo (max. 3 osoby) za pomocą własnego komputera. Uczestnicy otrzymają zadanie programistyczne z dziedziny zastosowań biznesowych i będą musieli opracować program wyliczający wynik, którego poprawność można będzie szybko sprawdzić. Rozwiązanie może być napisane w języku programowania: C++, C#, VB, Java, Python. Konkurs odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu 28 lutego 2015 r. Zgłaszać się można do 16 lutego poprzez strony: www.orderofcode.com oraz www.perlagalicji.pl, tam też znajduje się więcej informacji i przykładowe zadanie. 

Zaprogramuj swoją karierę!

– Chcemy zwrócić uwagę młodych ludzi, którzy są u progu swojej kariery zawodowej, na to, że zawód programisty jest przyszłościowy, bardzo ciekawy i dobrze płatny. Prawie nie spotka się bezrobotnych programistów, ponieważ stale ich brakuje. Jest to też zajęcie bardzo wymagające, języki programowania stale się zmieniają, więc trzeba się uczyć i być na bieżąco. To wszystko jednak daje wielką satysfakcję. Rynek programowania to rynek pracownika, to on dyktuje warunki, wybiera firmy, z którymi chce nawiązać współpracę, korzysta z rozmaitych udogodnień – podkreśla Hanna Fleszar z firmy Order of Code. Choć OoC realizuje wiele ciekawych projektów dla firm zagranicznych, np. z Wielkiej Brytanii czy USA, pracownicy nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego miasta. – Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Szkocji, do firmy, z którą współpracujemy, aby młodzi programiści mogli też zobaczyli, jakie mają możliwości i jak pracuje się na Zachodzie. Przemyski rynek jest trudny, w naszym regionie nie ma dużego przemysłu, panuje bezrobocie, warto więc postawić na przyszłościową gałąź gospodarki – podkreśla H. Fleszar.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium