Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Region, Ustrzyki Górne, Bieszczady
Strażnicy graniczni i GOPR-owcy odnaleźli mężczyznę poszukiwanego w całej Europie
Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się uniknąć tragedii.
fot. serwis BiOSG

Funkcjonariusze SG z Czarnej Górnej wylegitymowali 31-letniego obywatela Czech podróżującego tzw. Dużą Obwodnicą Bieszczadzką2 dni później okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany w całej Europie jako osoba zaginiona.

Szybko ustalono, że 31-latek porzucił samochód w Ustrzykach Górnych. Natychmiast zorganizowano poszukiwania, w których wzięli udział funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych i Bieszczadzka Grupa GOPR.

fot. serwis BiOSG
Akcję prowadzono w bardzo trudnym bieszczadzkim terenie, w okolicy masywu górskiego Szeroki Wierch (1315 m n.p.m.), przy temperaturze minus 10 stopni C. Po 6 godzinach, dzięki psu tropiącemu Ironowi, odnaleziono zaginionego. 31-latek był przemoczony, głodny i znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu. Gdyby dłużej pozostał w tak trudnych warunkach, groziłoby to śmiercią przez zamarznięcie. 

Po otrzymaniu pierwszej pomocy medycznej w placówce SG Czech tłumaczył, że chciał przez Bieszczady udać się na Ukrainę. Jednak z informacji przekazanych przez rodzinę odnalezionego wynika, że mężczyzna jest osobą chorą i pozostaje pod stałą opieką lekarzy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium