Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2017, Niedziela 23 kwietnia 2017 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław
Zbierają żywność i zabawki dla dzieci. Wesprzyj akcję
Na terenie szkół i instytucji trwa zbiórka żywności, przyborów szkolnych i zabawek – Jarosław i Przemyśl po raz kolejny dołączyły do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Akcja ma na celu udzielenie pomocy dzieciom pochodzącym z rodzin wielodzietnych i będących w trudnej sytuacji materialnej. 29 listopada br. odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w kilkunastu, oznaczonych plakatami, placówkach handlowych.

– Zbieramy zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, słodycze, żywność nadającą się do długotrwałego magazynowania, środki czystości i inne przedmioty służące dzieciom. Zabronione jest natomiast zbieranie jakichkolwiek środków finansowych. Dary zostaną przekazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – koordynatora akcji – najuboższym rodzinom z naszego miasta. Tradycyjnie dzieci w grudniu otrzymają prezenty mikołajkowe podczas imprezy organizowanej co roku przez MOPS – informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

Informacji na temat przedsięwzięcia udzielają pracownicy MOPS. Kontakt: Justyna Mazurkiewicz – tel. 16 624 27 64, Jakub Skobyłko – tel. 16 624 27 66.
W Przemyślu biuro sztabu mieści się przy ul. Słowckiego 23 w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Spełecznej w Przemyślu. Chcecie wesprzeć dzieciaki? W niedzielę szukajcie sklepów oznaczonych logo akcji.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium