Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent Choma nie dotrzymał obietnicy wyborczej
Po raz drugi z rzędu na przemyskim Zniesieniu odbył się jeden z odcinków specjalnych 2. Rajdu Arłamów, wyścigu zaliczanego do Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. Organizatorom, kierowcom i widzom trasa na Zielonce bardzo się podobała. Wszystkim poza mieszkańcami tej przemyskiej dzielnicy, którzy w dniu rajdu protestowali przy pętli autobusowej, oficjalnie stwierdzając, że prezydent miasta Robert Choma ich oszukał.
fot. Mariusz Godos
Protest mieszkańców nie był liczny, ale dosadny. Na tablicy informacyjnej zarządu osiedla zawisł wymowny transparent.
17 marca 2014 r. na biurko prezydenta Roberta Chomy trafił oficjalny protest mieszkańców przeciwko organizacji rajdu na Zielonce, parafowany przez przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 17 „Zielonka”, przemyskiego lekarza weterynarii Stefana Bodnara. „(...) Urząd miejski nie konsultował z zarządem osiedla przeprowadzenia rajdu samochodowego na terenie zwartej zabudowy mieszkalnej naszego osiedla. Nie powiadomił mieszkańców z właściwym wyprzedzeniem o fakcie zamknięcia ulic na wiele godzin. Przez ponad sześć godzin nie mogli swobodnie dojeżdżać do miejsca swojego zamieszkania, nie wprowadzono dodatkowych oznakowań odnośnie objazdów. Jednocześnie doszło do uszkodzenia jezdni, poboczy i rowów przy ulicach Grochowskiej, Pasteura oraz łącznika tych ulic (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyślanin 83.31.183.235 23.11.2015

Łapać i pałować takich "mieszkańców"! Bo ktoś za wszelką cenę chce by to miasto było wymarłe.

A do Przemyśla więcej takich imprez!

user
ww 94.40.44.230 23.11.2015

masz rację, a protest mogą pisać ośmieszając się wzajemnie

user
kat 83.31.67.177 23.11.2015

Jedynie co można wytknąć to brak reklamy rajdu w mediach. A tak poza tym, to trochę dzików przepłoszyli rajdowcy i jest OK. O co sie spierać, ze coś się robi w tym mieście. ?

user
maria 31.183.230.166 23.11.2015

Następny rajd proponuję urządzić na Lipowicy, w Prałkowcach lub w Ostrowie ale KONIECZNIE wśród licznie tam zlokalizowanych domów przemyskiej finansowej "elity". A premię górską widziałabym  na ul. Skorupki i Legnickiej (pod oknami miłośnika takich imprez) a na koniec parę oesów na osiedlu zamkniętym In Fiore.

user
pilot 31.183.218.225 18:34:24 24-11-2015
Masz rację. Taka piękna i ciekawa trasa Lipowica - Ujkowice. Wspaniała droga kręta i długi odcinek na rajdy.Czego nie tam ?? Dojazd dla kibiców super. To też prawie miasto ! i nikomu by nie przeszkadzało.Mam rację ?
user
JPRDL 87.105.132.31 22:40:49 24-11-2015

To nie ta dyscyplina gdzie jest premia górska. NASTĘPNA DO ODSTRZAŁU!!!!

user
... 83.15.191.210 24.11.2015

Yyy... szkoda, że nie pokazaliście tej masy mieszkańców... Zwyczajne zgredy i ogry szkoda psuć sobie krew... wiadomo, że zawsze się tacy znajdą. Szkoda tylko, że to nagłaśniacie zamiast, że odbyła lub odbędzie się wspaniała impreza.

Pani @Mario może niech się Pani przeprowadzi do tej Elyty ? Zniesienie należy do wszystkich i jest to najbardziej efektowna/widokowa dzielnica naszego miasta, dlatego nie wyobrażam sobie rajdu w innym miejscu... ale Panią sobie wyobrażam, gdzie indziej.

user
Ulubieniec Rajdów 185.25.123.252 24.11.2015

To nie pierwszy raz że mieszkańcy protestują przeciwko Organizacji Rajdów. Przykładem może być Super Sprint Kazanów odwieczna walka z księdzem z Lipowicy, już nie wspomnę o  mieszkańcach(którzy byli poinformowani o tym iż rajd się będzie odbywał). Moim zdaniem takie imprezy powinny się odbywać w naszym mieście żeby młodzież miała się gdzie wyszaleć, lepiej chyba pokręcić się na zamkniętym placu niż świrować po mieście Chyba dobrze myśle??

user
ertgh 83.15.191.210 24.11.2015

"Rajd samochodowy to dywersja..." moja diagnoza to +65 i przedwczesna demencja

user
mój nick 79.188.221.69 13:06:45 24-11-2015

Dokładnie !!!!! ciemnoty !!! najlepiej połóżmy się już wszyscy do grobu no bo na co to komu potrzebne ?

user
KubicaBeliever 94.158.224.38 24.11.2015

Do kościółka debilaki...tylko tam sie nadajecie chore pajace 

Brawo Panie Prezydencie - niech RSMP zostanie u nas na dłużej :))) tylko reklamy trzeba zeby o rajdzie wiedzieli nie tylko wtajemniczeni :)

PS drogi sa naprawiane po rajdzie, choć trudno nazwać sprzątaniem szutru  z pobocza jako naprawianie ... Żal tego ciemnogrodu,i szkoda slow kałmuki....

user
Czuu 91.232.27.15 24.11.2015

Tak wygląda krótkowzroczność mieszkańców. Po pierwsze taka impreza to promocja miasta. Po drugie jest gdzie pójść i co zobaczyć i może np. przedstawiciele młodzieży zainteresują się rajdami. I zamiast z nudów chlać pod blokiem i grandzić na mieście zajmą sie budowaniem rajdówki :P

Ale Zielonka myśli tylko o swoich interesach i o tym, żeby im czasem coś nie buczało za oknem. 

user
Dexter 178.37.9.133 24.11.2015

W końcu coś w tym mieście!!! 

Jedyny minus to brak reklamy i tyle!!! 

A ci co piszą skargi chcą aby to miasto już było całkiem wymarłe więcej takich imprez :-) 

Precz z mocherami jak tak dalej pójdzie to tu nic się nie wydarzy :-( 

user
obserwator 31.183.218.225 24.11.2015

Jak widać - gdzie się obejrzymy to widzimy Chomę szkodnika.

A pytał mieszkańców Zielonki że robi dla siebie parkin ?

Obok jego idiotycznej budowli obok stoku ?

user
jojo 81.161.204.67 21:20:36 24-11-2015

To takie osiedle gdzie zawracacie d...e Prezydentowi o chodniki na Pasteura a tylko jedna pijak tamtędy idzie w jedną stronę oczywiście  bo jak wraca to ledwo trafia na szerokość asfaltu.Jakie to osiedle jakby nie mzk i stok to nikt by nie wiedział, że tam ktoś mieszka z nad sanu można by pomyśleć, że barany tam wypasają.A co by nie zrobili to źle ja proponuję zaorać drogę za parkingiem to przynajmniej spokój dędzie.


user
Piter 31.183.205.128 24.11.2015
Buhahaha mieszkańcy tej dzielnicy. A którzy to, ilu ich było? Oby więcej takich imprez.
user
nowy 81.161.204.59 24.11.2015

POWTARZAM KOMENTARZ: "Do kościółka debilaki...tylko tam sie nadajecie chore pajace 

Brawo Panie Prezydencie - niech RSMP zostanie u nas na dłużej :))) tylko reklamy trzeba zeby o rajdzie wiedzieli nie tylko wtajemniczeni :)

PS drogi sa naprawiane po rajdzie, choć trudno nazwać sprzątaniem szutru  z pobocza jako naprawianie ... Żal tego ciemnogrodu,i szkoda slow kałmuki...." BO SAM LEPIEJ TEGO BYM NIE UJĄŁ. Jeszcze raz dziękuję PANIE Prezydencie za piękną impreze.

user
Jacek 193.19.165.46 24.11.2015

Panie Mariuszu. Dziennikarzu :D

Być może Pan otrzymał wykształcenie dziennikarskie, ale chyba nie nabył Pan rzetelności dziennikarskiej.

Napisał Pan takie zdanie:

"Po raz drugi z rzędu na przemyskim Zniesieniu odbył się jeden z odcinków specjalnych 2. Rajdu Arłamów, wyścigu zaliczanego do Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski."


Zacznijmy od podstaw: jaka jest różnica pomiędzy rajdem a wyścigiem?

Gdyby Pan miał jakąś rzetelność to byś się Pan doszkolił z cholernych podstaw, bo jak do cholery wyścig w Arłamowie może być eliminacją RAJDOWYCH Mistrzostw Polski?



user
JPRDL 87.105.132.31 22:43:31 24-11-2015
Jako dziennikarz ten patałach powinien być zobligowany do używania OFICJALNYCH I PEŁNYCH NAZW!! Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (w skrócie RSMP) i jak sama nazwa wskazuje to są RAJDY a nie wyścigi.

Jak ktoś powiedział kiedyś: Dziennikarz to synonim kurwy. Z tą różnicą, że kurwa zna się na swojej robocie.
user
swweq 94.40.44.230 25.11.2015

drodzy mieszkańcy jesteście żałośni a przez to tacy bezsilni, więcej takich imprez ale do 5 rano...

user
qweq 192.198.151.45 25.11.2015

A kurde... 6 mieszkańcom się nie podobało.

To naprawdę straszne...


buhahaha :)


nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę