Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Zamirski: – Nie śpię przez stok narciarski
Przemyski stok narciarski od dwóch zim działa incydentalnie, bo śnieżnych i mroźnych zim nie ma. Pływalni, hali sportowej czy nawet lodowisku bliżej do miana reliktów minionej epoki niż nowoczesnych obiektów. Władze POSiR-u, zarządzającego nimi, mają poważny problem, jak zapewnić ich regularne funkcjonowanie.
fot. Mariusz Godos

Rozmowa z dyrektorem Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariuszem Zamirskim.

Dostaliście z miasta ponad dwa miliony złotych dotacji na utrzymanie kierowanych przez pana obiektów. Dużo to czy mało?

– Musimy obracać tymi środkami, które dostaliśmy. Większe pieniądze pozwoliłyby na większą swobodę działania czy dałyby większe bezpieczeństwo. Nasz budżet jest dużo niższy niż gdzie indziej. Jesteśmy zakładem budżetowym, a więc 50 procent kosztów musimy wypracować sami. Sprzedaż usług w zakresie kultury fizycznej nie jest opłacalna. Ceny muszą natomiast być na akceptowalnym przez naszych klientów poziomie. Być może gdzie indziej są wyższe, ale musimy brać pod uwagę region, w którym funkcjonujemy. Dwanaście lat jestem w tej jednostce i przez ten czas ceny biletów na przykład na krytej pływalni wzrosły chyba o złotówkę. A z każdym rokiem koszty mediów rosły. 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyślanin 178.43.103.252 04.02.2015

Jakoś ja pamiętam bilet ulgowy za 2zł na lodowisko i jeździło się na nim 2 godziny teraz kosztuje 4zł, ale jedna godzina!! A syf coraz większy. Następna sprawa.. Stok narciarski - pompujecie w jakiś bunkier 3mln zł, a nie lepiej byłoby zainwestować w specjalną matę, która umożliwiłaby korzystanie ze stoku cały rok? A tym samym więcej osób by z tego korzystało i odwiedzało Przemyśl przez cały rok zostawiając u nas pieniądze, a później brać się za sprawy drugorzędne, bo widzę, że zaczynacie od dupy strony by tylko pochwalić się, że coś wybudowaliście. Trzecia sprawa: nasz basen olimpijski, który zrównałbym z ziemią. Czwarta sprawa: Halę też.

I do szanownych władz - nie bawcie się we włodarzy, bo nie gracie w jakaś tanią wirtualną grę tylko dysponujecie naszymi (czyt. podatników) pieniędzmi.

user
Rico 31.182.94.240 04.02.2015

a co chcesz @Przemyślanin od hali??

user
... 83.15.191.210 05.02.2015

Rico może to, że nie jest to hala tylko stajnia poaustryjacka ? Panie z gówna fiołka się nie zrobi...

user
kat 88.199.174.50 05.02.2015
Bilet na ten stok powinien wynosić 2 pln.  A brak restauracji na stoku nie przyciąga ludzi poza Przemyśla.  ja tez nie spie po nocach patrzac kiedy zniża ceny biletów.
user
Piotrek 31.182.84.50 05.02.2015

@kat.

chyba za samo przebywanie na terenie stoku 2PLN.

user
hrabia robert 31.182.93.47 05.02.2015

zamiast sobie brać wysokie pensje/ diety to niech sobie skrócą a nie wymagają od pracowników którzy zarabiają marne grosze a sami sobie nagrody przyznają i restrukturyzacja tego syfu hala sportowa i kierownicy i dyrektorzy z księgowymi do wymiany a nie ciepłe posadki trzymają ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu swojego stanowiska, lepiej już menagerów zatrudnić żeby rządzili a nie "kolegów króla UM" którzy doprowadzają do ruiny wszystko napychając sobie kieszenie zamiast doprowadzać do unowocześniania obiektów lepiej mówić o archaizacji i brać dalej grubą kaskę .. żenada 

user
Gość 83.31.67.65 05.02.2015

"Sprzedaż usług w zakresie kultury fizycznej nie jest opłacalna" - jeśli kieruje tym dureń to nic nie jest opłacalne.

user
abc 79.185.157.193 05.02.2015

skoro nie może spać to niech zamieni swe wynagrodzenie za "nic nie robienie",

na "dyżur pod telefonem", zawsze to przyniesie jakieś wymierne oszczędności

user
www 79.191.109.40 05.02.2015

Sprawa jest prosta jak zawsze ten kto wymyślił stok był delikatnie mówiąc@#%^!***@!())!)#(@(# zdziwieni że nie ma z niego kasy ?? 

user
denatka 31.174.123.4 05.02.2015

może nie meritum sprawy, ale zdjęcie jest tak adekwatne do podpisu pod nim, że nadaje się do NNDO.

user
gość 88.220.123.162 05.02.2015

Zaznaczam że nie jestem z Przemyśla.

Bilet na stok 4zł/1przejazd

40zł/10przejazdów

Pytanie czy nie można zrobić za 10 przejazdów 30zł

Bilety są zbyt drogie.

W takim przypadku wolę pojechać kilka kilometrów dalej w Bieszczady, tam są zdecydowanie lepsze warunki

user
poli 94.40.44.230 05.02.2015

Największa wtopa to stok, trzeba być naprawdę debilem myśląc, że zarobi na siebie... zimy będą prawdopodobnie coraz cieplejsze a Przemyśl nie leży w górach i nie jest tzw. ośrodkiem ''zimowym'',tego jak  nikt zwykle nikt nie uwzględnił, a jest to tylko jeden z wielu przyczyn tego,że kasa przecieka przez palce co roku..., ale co tam nie z pensji Chomy i  pozostałych  włodarzy przemyskich...


user
gość 88.220.123.162 05.02.2015

http://www.lesko-ski.pl/cenniki - tak to powinno wyglądać, z pozdrowieniami dla dyrekcji.

Nie ma za co

user
Sara 79.139.112.179 05.02.2015

Jakoś Arłamów potrafił na czas włączyć armatki i naśnieżyć stok przed niską temperaturą, a u nas nawet nie sprawdzili armatek a jak przyszło co do czego to odwilż  zastała stok ?? I potem się dziwią, że nikt nie chce jeździć po takim byle jakim śniegu ?? Lodowisko to jedna wielka KPINA ! Dlaczego nie kupią porządnej maszyny do zbierania śniegu z tafli lodowiska  ??  Tylko później śnieg muszą zgarniać pracownicy byle jak ?? Na modernizację nie ma pieniędzy ??

user
s 94.40.44.230 05.02.2015

bo Arłamów to klasa sama w sobie

user
ja 31.182.95.146 05.02.2015

Jak Pan nie może spać to może warto poszukać innej pracy - i spać spokojnie

user
Nick 31.182.84.50 05.02.2015

Arłamów to dno. Pensje cieniutkie......

user
REMI 83.31.67.65 05.02.2015

Do abc----masz słuszną rację niech będzie pod telefonem jak spadnie snieg :):)a tak poza tym juz dawno powiedzialem ze ten stok szlag trafi

user
RP 31.182.88.216 06.02.2015

Panie Zamirski, ja z taką trochę niezwiązaną z tematem prośbą. Zaprzestań Pan wydawania pozwoleń debilom na motorach na ćwiczenie szaleńczej jazdy na dolnym parkingu stoku narciarskiego. Za dwa miesiące zrobi się cieplej i nie chciałbym, by to bydło znów ryczało i piszczało na swoich szlifierkach nieopodal moich okien.  Gdy wzywam policję, to te ćwoki na motorach zawsze pokazują funkcjonariuszom papier od Pana i mogą dalej zakłócać spokój w całej dzielnicy.

user
... 83.15.191.210 06.02.2015

@RP

Stary ćwoku przez takich jak Ty to miasto zaczyna wymierać... dosłownie. Zamiast się cieszyć, że w tym cholernym mieście ktoś jeszcze ma na tyle sił żeby coś robić.. lepiej żeby chlali piwsko w pobliskim parku byleby nie było ich widać ani słychać ? Ci jak to nazwałeś "debile na motorach" zrobili więcej dla promocji miasta niż Ty razem z całą swoją rodziną więc pytanie kogo lepiej uciszyć Ciebie czy ich ?

user
ktoś 31.174.28.9 16:27:36 06-02-2015

A co takiego zrobili - bo nie wiem

user
RP 31.182.88.216 06.02.2015

@...

Nie napinaj się tak, bo jeszcze ci żyła pęknie i sezonu nie doczekasz.

Picie piwa w parku, hm, niezły pomysł, ale to niezgodne z prawem, więc wypiję legalnie, w knajpie. A ty i tobie podobni "promotorzy miasta" co to tak wiele zrobili dla Przemyśla musicie sobie uświadomić, że proceder rozwiercania wydechów w waszych szlifierkach jest nielegalny i zatruwa życie ludziom, którzy po powrocie z pracy mają prawo do odpoczynku przy otwartym oknie lub podczas spaceru. Tak więc solennie obiecuję wam, miłośnicy hałasu i pisku opon an parkingu dolnym stoku, że jak tylko się który pojawi od razu dzwonię po policję, a jeśli to nie poskutkuje, to w inny sposób umilę wam żywot. Amen

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę