Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Jarosław, Chłopice
Urzędnik sfałszował podpisy, sprawa trafiła do prokuratury
Radna przebywała za granicą, a w tym czasie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chłopicach został złożony wniosek o zasiłek socjalny z jej podpisem. Odbiór pieniędzy też jest poświadczony jej nazwiskiem. Na sprawę trafiono podczas rutynowej kontroli w urzędzie, a gdy potwierdzono, że podpisywały je inne osoby, sprawa trafiła do prokuratury.
fot. Roman Kijanka
Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice uważa, że takie postępowanie nie przystoi radnemu ani pracownikom urzędu. Są oni osobami obdarzonymi publicznym zaufaniem i nie mogą pozwolić sobie na zachowanie godzące w ich status.

– Sama radna nie mogła się podpisać, bo w tym czasie nie było jej w kraju. Ustaliliśmy, że wniosek podpisała jej matka. Odbiór gotówki potwierdził urzędnik gminy. Problem w tym, że podpisywali nazwiskiem nieobecnej. Zamiast przedstawić upoważnienie, sfałszowali podpis radnej – tłumaczy Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice. – To są osoby zaufania publicznego. Urzędnik ma upoważnienia do wydawania decyzji w imieniu wójta. Trudno (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
35 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mariano 31.174.240.3 18.11.2015
krasnalu zmień dilera bo Ci na   głowę szkodzi!!!

user
Jurgen 195.116.41.75 18.11.2015

A abonament radiowy uiszczony, czy się słucha radia bez opłaty?

user
Zoe 82.6.3.3 18.11.2015

Ten woj to najgorszy szmaciarz jakiego kiedykolwiek ta gmina widziała .Niedouczony imbecyl nieumiejący się wypowiedzieć i tylko usuwa ludzi którzy mu się sprzeciwiają.

user
LOL 217.97.167.1 10:39:38 20-11-2015

jak ktos sie dopcha do koryta, to chocby był uczciwym to i tak władza go zmieni

user
Zoe 82.6.3.3 18.11.2015
A i jeszcze najważniejsze ze z tą radną nikt z gazety nierozmawiał a sprawa jest umożona.Wstyd panie wójcie pan żyje za 9 tys miesięcznie a ta dziewczyna ma 800 zł.
user
Manio 217.97.167.1 18.11.2015

BRAWO Panie Wójcie !

Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 270 § 2a k.k.).

user
jancio 217.97.167.1 00:36:48 19-11-2015

Ty kur..manio jestes sam czyn kwalifikowany

user
wkurw.. 217.97.167.1 19.11.2015
Wam  Prawi i Sprawiedliwi po tych wyborach to juz całkowicie w tych łbach sie poje... Moze tez myslisz Endriu ze w twoim przypadku zadziała tzw.dudapomoc . Bidnej kobity sie czepil pajac! 
user
Olo 80.50.125.86 19.11.2015

To jest kolejny dowód, że w urzędach pracują skończone tumany, bez grama wiedzy i odrobiny wyobraźni. Do urzędów przyjmowani są jedynie znajomi bez doświadczenia, wiedzy i kompetencji. Jak w tej Polsce ma być dobrze, skoro mamy takich "urzędników" - oszustów kanciarzy itp.

user
lolo 217.97.167.1 10:55:29 19-11-2015

a największym kanciarzem jest wójt z chlopic. Do tego usuwa komentarze niewygodne.

user
bobryduszek 217.97.167.1 11:40:06 19-11-2015

URZEDNIK  osoba nie tykalna, i nie ma nad nim żadnego prawa, ale wszystko jest do czasu !!!


user
czyżbytoprawdabyła 217.97.167.1 19.11.2015
A w tej gminie to dopiero początek góry lodowej, czas beztroski się skończy.
user
jim 217.97.167.1 19.11.2015

Andrzej tak dlugo nie piłeś dzis to chyba musowo sie napić

user
luck 31.174.186.150 19.11.2015
Czyżby alkoholik był na głodzie?
user
xyz 217.97.167.1 20:55:34 19-11-2015

Przecież facyjata na foto mowi sama za siebie

user
lubek 79.185.143.67 19.11.2015

a ten gosc fałszowal podpisy co jest na zdjeciu?

user
Gość. 83.28.89.39 20.11.2015
Co zabraklo stanowiska dla kogos z rodziny?.. Pewnie kolejna intryga ze storny wójta.  Gratulacje pomyslowosci!
user
wilk 217.97.167.1 09:34:22 20-11-2015

napewno ma kogos od siebie na ciepłą posadke zreszta stanowiskami kupił całą radę gminy obsadzajac dzieci radnych w szkołach itp. to sie nadaje do prokuratury!!

user
glowaboli 217.97.167.1 10:37:41 20-11-2015

Brawo, kto ma chody ten ma pracę, RODZINNY URZĄD tak trzymać !!!!!!!

user
wamp 217.97.167.1 20.11.2015

Ciekawe czy to jest dobre dla gminy ... raczej nie

user
prawda 79.185.220.63 20.11.2015

Czyż_by wojt byyył czysty jak łza?  I nie ma nic na sumieniu? I nie zdfrałdował nic? I dba o dobro Gminy dojąc kazdą kase z kazdej okazji? A ten art. 270 kodeku karnego nie jest mu przypisany? Godne rozważenia!

user
Aśka 193.242.142.126 21.11.2015

O co ten spór jeśli wniosek można złożyć nawet telefonicznie. Może radna zostawiła matce wypełniony i podpisany wniosek, który ta zaniosła do urzędu. Sprawa wyszła przy kontroli (czyli po jakimś czasie) nikt nie „złapał urzędnika za rękę”. Z tego artykułu nie wiadomo „co się rozegrało przy okienku kasowym”. Sprawę widzę jako naciąganą. Jaka rutynowa kontrola sprawdza czy petent urzędu w tym czasie aby gdzieś nie podróżował… Ktoś tu kogoś inwigiluje?

user
kilo 217.97.167.1 11:00:09 21-11-2015

chce wojt poprostu skonczyc pracownika ktory jest dla niego niewygodny i tyle. zreszta on nie pierwszy z tego co wiem... kto nie z wojtem ten przeciwko niemu czyli bez roboty.. jak z takim tyranem pracować ?

user
jajaja 91.189.219.197 21.11.2015

Co za szczęście, ze już tam nie mieszkam . Do gminy dostają się ludzie po znajomości, zwalniani są niewinni, a co do urzędników to brak kompetencji.

Bardzo prosty przykład dostałam pieniądze na działalność z UP i starałam się o zasiłek rodzinny, Pani z gminy tą dotacje policzyła jako mój dochód!- masakra.

Tu gdzie teraz mieszkam kazano mi napisać oświadczenie, że te pieniądze są z dotacji i tyle, na zasiłek oczywiście załapałam się bez problemu.

A co do wójta to już jest wyrok sądu? Po podobno wybory były sfałszowane .

user
jacekplacek 217.97.167.1 21.11.2015

Ciekawe ile kosztuje artykuł w życiu podkarpackim na pierwszej  stronie? Gmina jest "bogata" to i artykuły zamawia ...(nie tylko w tej gazecie) jedna faktura w ta czy w tą.... nie  zrobi różnicy....ale to jeszcze ktoś kiedyś sprawdzi i wtedy mieszkańcom oczy się pootwierają szeroko.

user
kikkikoo 217.97.167.1 22.11.2015

Ciekawe czy zona wojta wie jaki on jest ogier w stosunku do pracownic . A po pijaku to ohohoho . Lubi zgrabne du......  Niestety on sam jest wrecz ochydny 

user
zulu gula 46.151.136.68 22.11.2015

Czyż by Czyż się poznał na TEJ pani z IP 217.97.161.1, która została odsunięta od dworu wójta, nie może pochwalić się foto w otoczeniu  ogiera z ohydną facjatą i teraz wylewa krokodyle łzy przed kompem o różnych porach dnia i nocy podpisując się pod kolejnym wpisem innym nickiem ale ip wyświetla się to samo, nawet w nocy nie widząc że napisał to jej mąż dała mu ripostę: maniu ty sam jesteś czyn kwalifikowany, bo doskonale wie co jej mąż ma za uszami z czasów swojej kadencji ????????

user
Sprawiedliwa 82.132.239.145 22.11.2015

Panie wojcie mowi pan  o innych  a swoje  lewe  sprawy  pan  kiedy ujawni??Zatrudnianie   pracownikow  do gminy  po znajomosci   czy  inne gorsze  rzeczy  jakie  ma pan na sumieniu.

user
Zbysio 82.132.239.145 22.11.2015

Trzeba program  Uwaga  wyslac  do gminy ale to nie na urzednikow  ale na Wota. Najgorszy  palant  w gminie a do tego  przestepca  I do tego  zboczeniec   ktory  molestowal  swoja  pracownice  ktora  zwolnil.CBA powinno  sie toba wojcie  zajac  za te wszystkie  machlojki !!!

user
bbbbbbbbbbb 77.254.241.12 20:14:28 22-11-2015

święta prawda wypie.....ć  go  ze stanowiska

user
ella 79.185.33.114 15:42:43 24-11-2015

Bardzo smutne są te wszystkie komentarze,które czytam i....LUDZIE czy uważacie że jesteście nieśmiertelni!!!!Skąd bierze się w Was tyle złośliwości,nienawiści,przecież kto inny osądzi kiedyś i Wójta i pracowników UG,NIE NAM JEST DANE SĄDZIĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.Tak na marginesie każdy mógł się ubiegać o stanowisko Wójta jakoś wtedy nie było tylu chętnych co do pisania takich płytkich i bezsensownych komentarzy,no ale przecież jesteśmy katolikami i w niedziele musimy udawać w Kościele jacy to wszyscy jesteśmy bez skazy.Też jestem pracownikiem wiele razy nie zgadzałam się z pracodawcą,trzeba byc na pewnym poziomie kultury osobistej a nie używać  tylko wulgaryzmów w komentarzach!!!

user
Loka 185.18.135.41 25.11.2015

Trudne sprawy

user
mika 185.18.135.41 18:26:40 25-11-2015

Fakt

user
iryt 94.254.147.222 25.11.2015

Zenada

user
risa 83.6.221.238 25.11.2015

Wszystko ujdzie ale czy aby ten wasz wojt sie nie broni teraz katoliczymem? Sama dobrze wiem co on potrafi, jak wspaniale dla swojego wyimanowanego ego sieje nienawisc niszczac innych a teraz chowa sie za plecami kosciola? Gdzie jest rozsadek i logika? Stojac na pewnym poziomie wladzy "trzeba byc na pewnym poziomie kultury osobistej" a przede wszystkim być CZłOWIEKIEM!

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium