Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Lubaczów
Ruszył Tydzień Edukacji Globalnej w Lubaczowie
Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej ruszył pod hasłem „Urzeczywistnianie równości”. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z tej okazji zaprasza na zajęcia edukacyjne, ekspozycję książek i wystaw propagujących oszczędzanie wody pitnej i odpowiedzialne nią gospodarowanie.
www.lubaczow.pl
Miejska Biblioteka Publiczna  w Lubaczowie Tydzień Edukacji Globalnej realizuje w ramach projektu „Globalnie-Lokalnie-Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotekach publicznych”, który jest organizowany przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r.

Tydzień Edukacji Globalnej 2015 jest obchodzony w całej Polsce od 16 do 22 listopada  mający na celu z popularyzowanie zagadnień edukacji globalnej. W Lubaczowie poruszany będzie problem oszczędzania wody pitnej i ukazywanie przyczyn i konsekwencji jej braku.
MBP chce zainteresować tematyką edukacji globalnej nie tylko młodzież gimnazjalną, ale też dzieci, licealistów i seniorów. W tym celu, co roku z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej lubaczowska biblioteka planuje zajęcia i wystawy. Od poniedziałku w MBP eksponowane są książki, które mogą zachęcić czytelników do zgłębiania swojej wiedzy na temat globalnych problemów współczesnego świata, np. konieczności zrównoważonego rozwoju, szanowania praw człowieka, gospodarki odpadami, odpowiedzialnej konsumpcji.nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium