Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 351/2017, Niedziela 17 grudnia 2017 r., Olimpii i Łazarza
Opublikowano
Lubaczów
Ruszył Tydzień Edukacji Globalnej w Lubaczowie
Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej ruszył pod hasłem „Urzeczywistnianie równości”. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z tej okazji zaprasza na zajęcia edukacyjne, ekspozycję książek i wystaw propagujących oszczędzanie wody pitnej i odpowiedzialne nią gospodarowanie.
www.lubaczow.pl
Miejska Biblioteka Publiczna  w Lubaczowie Tydzień Edukacji Globalnej realizuje w ramach projektu „Globalnie-Lokalnie-Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotekach publicznych”, który jest organizowany przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r.

Tydzień Edukacji Globalnej 2015 jest obchodzony w całej Polsce od 16 do 22 listopada  mający na celu z popularyzowanie zagadnień edukacji globalnej. W Lubaczowie poruszany będzie problem oszczędzania wody pitnej i ukazywanie przyczyn i konsekwencji jej braku.
MBP chce zainteresować tematyką edukacji globalnej nie tylko młodzież gimnazjalną, ale też dzieci, licealistów i seniorów. W tym celu, co roku z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej lubaczowska biblioteka planuje zajęcia i wystawy. Od poniedziałku w MBP eksponowane są książki, które mogą zachęcić czytelników do zgłębiania swojej wiedzy na temat globalnych problemów współczesnego świata, np. konieczności zrównoważonego rozwoju, szanowania praw człowieka, gospodarki odpadami, odpowiedzialnej konsumpcji.Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium