Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Ekolodzy chcą zakazu polowań zbiorowych
– Polowania zbiorowe mają negatywny wpływ na gatunki zwierząt chronionych, takich jak wilk, niedźwiedź czy ryś – uważają działacze WWF Polska i dlatego domagają się od posłów uchwalenia prawa wprowadzającego ich zakaz w całej Polsce. W opinii myśliwych pomysł ekologów jest irracjonalny i pozbawiony racjonalnych przesłanek.
fot. zbiory własne
Według WWF Polska polowania zbiorowe w sposób znaczący zakłócają równowagę całej przyrody ożywionej na dużych obszarach.

W sezonie łowieckim 2014/2015 w ośrodkach hodowli zwierzyny podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie zorganizowano 31 polowań zbiorowych, z tego 12 na obszarze Nadleśnictwa Bircza, w którego (...)

Kulesza: „Bzdury wyssane z palca”

Spostrzeżenia ekologów nie znajdują żadnego, choćby najmniejszego uznania wśród licznego środowiska myśliwych (...)

Sonda
Czy uważasz, że polowania zbiorowe powinny zostać zakazane?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
tylko pytam 31.183.230.166 16.11.2015

A czy używanie ładunków pirotechnicznych podczas nagonki jest zgodne z prawem łowieckim? A używano takowych podczas wczorajszego (15.11.2015) polowania z nagonką w okolicach Korytnik i Reczpola.

user
mieszcuch 89.68.178.120 19:13:58 23-11-2015

A może miłośnicy zwierząt wezmą się za petardy i race którymi są w okresie karnawału dręczone zwierzęta w mieście?

user
pruchnick 31.174.230.172 16.11.2015

od kiedy to cymbały polowania zbiorowe w Polsce mają wpływ na wilki, rysie czy niedźwiedzie ??? - proszę jakieś dane z badań na ten temat, może cymbały warto bez skierowania zgłosić się do "świrlandii"  w Jarosławiu a prawdopodobnie takim oszołomom zrobią elektrowstrząsy za friko i co poniektórym po tym zabiegu zrobi się coś pozytywnego pod zapoconą beretką ???

user
lol 188.146.75.159 16.11.2015

ekoteroryści

utrudniają życie w każdej dziedzinie

user
mk 91.193.208.124 16.11.2015

W póżnych , nocnych godzinach , jest emitowany  serial przyrodniczy pt. " Dzika Polska ". Wspaniały , nawet , jeśli ktoś   jest średnio zainteresowany przyrodą . W jednym  z odcinków   jest poświęcony właśnie rysiowi .  I właśnie w odcinku    autor  , którego  rację popierają   ludzi   znający się na" rzeczy" , stwierdzają , że  w Polsce  co  jak co , ale właśnie  ryś jest gatunkiem  , nie rzadkim , ale  b. rzadkim  , co za tym idzie  , bardzo poważnie  zagrożone  jest  istnienie tego  przepięknego  drapieżnika  .

user
RV 94.40.75.10 16.11.2015

MYŚLIWY - LEGALNY SADYSTA I MORDERCA - WEBD.PL

user
RV 94.40.75.10 16.11.2015

YOUTUBE.COM - HOMOMILITIA - 09. ZIEMIA

user
KKK 94.40.75.10 16.11.2015

Ktoś bardzo znany powiedział - '' Od zabijania ludzi do zabijania zwierząt prowadzi tylko mały krok'' - i chyba miał rację ?!?

 

myśliwy zabił żonę a potem siebie - finanse.wp.pl

user
Myśliwy 89.68.178.120 19:23:39 23-11-2015
W czasie polowań zabiłem już nie jedno zwierzę. Ale zapewniam, jeśli spotkam cię w lesie do co najwyżej dostaniesz ode mnie fest kopa tam gdzie "nie dochodzi słońce". Jeśli policjant po pijaku znęcał się nad żoną, to wszyscy niebiescy są zwyrodnialcami? Napisz kto taki, bardzo znany powiedział to co cytujesz. A jak zauważysz sam masz wątpliwosć w to co napisałeś stwierdzając - "chyba".
user
policmajster 83.25.252.24 20:11:08 25-11-2015

Odwrotnie by się nie dało. A tak z drugiej strony, czy sformułowanie w opisanym wypadku: "biały mężczyzna  zabił żonę a potem siebie", które bez wątpienia jest prawdziwe, oznacza, że wszyscy biali mężczyźni są zwyrodnialcami lub osobami chorymi psychicznie? Hamuj, KKK, piętą przy wypowiadaniu pochopnych sądów.

user
KKK 94.40.75.10 16.11.2015

mała pomyłka - '' Od zabijania zwierząt do zabijania ludzi'' - rzecz jasna

user
asdf 31.128.8.142 16.11.2015

Człowiek był jest i będzie myśliwym, a takie gadanie służy tylko i wyłącznie próbie narzucenia swojej mylnej racji.

user
Tre 94.254.192.41 16.11.2015

Ludzie przecież muszą odstrzelać tego vo jest za dużo bo nas zjedzą

user
Capo 83.31.126.176 16.11.2015

Tych myśliwych to sam bym odszczelił.

user
rolnik 88.91.56.132 09:06:58 17-11-2015

Gdzie KU... te ekolodzy mam 30h kukurydzy zapraszam do pilnowania , zobaczy dziki .Ludzie mają takie szkody ze głowa mała a taki idiota pisze o zakazie polowań ......

user
MM 148.81.137.216 16:24:28 23-11-2015

mózg sobie odstrzel, ups przepraszam, Ty go nie masz.

user
polonista 89.68.178.120 19:27:04 23-11-2015
Ty niestety możesz się tylko odszczać. no chyba, że miałeś na myśli odszczelenie byka ortograficznego niedouczony człowieczku..
user
Odyniec 94.254.146.8 17.11.2015

Wy Hu.... się za  te śmieci weźcie co po lasach leżą!!!, a myśliwym dajcie wykonywać swoją prace bo zwierzyny jest pod dostatkiem 

user
qwerty 31.128.8.142 17.11.2015

Dziczyzna smaczna zdrowa i pożywna, polecam

user
Ptasior 178.42.93.150 23.11.2015

Zawnioskujcie też o zakaz zbierania grzybów, jagód i innych dobrodziejstw lasów ponieważ rok rocznie tabuny ludzi rozganiają chronioną zwierzynę (i nie tylko). Kasy Wam brak? Weźcie się za wałęsające się psy i koty !!!!

user
Myśliwy 89.68.178.120 23.11.2015
Proponuję aby ci "eko terroryści" zamiast przywiązywać się do drzew, krytykować myśliwych i pleść banialuki, pomogli rolnikom chronić ich uprawy i spędzili od wiosny do jesieni noce na polach uprawnych płosząc dziki i jelenie. A gdzie nie upilnują niech zapłacą rolnikowi odszkodowanie. My nie będziemy wtedy musieli nie dosypiać nocy a później i tak jeszcze wypłacać odszkodowania za szkody w uprawach.
user
ptaq 81.161.204.6 00:10:26 24-11-2015

zgadzam sie Myśliwy z toba :) a"EKO TERRORYSCI "niech sie wezma za uczciwą robotę a nie szukaja łatwej kasy

user
niepolujący 62.148.67.62 23.01.2016

a może miłośnicy zwierząt i ekolodzy wezmą się za dokarmianie zwierząt w okresie zimowym. 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę