Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Region, Dynów, Bartkówka
Czy Dynów się skurczy?
W sytuacji, gdy inne miasta w województwie z mniejszym lub większym powodzeniem podejmują starania o poszerzenie swoich granic, władze Dynowa idą pod prąd. Burmistrz miasta ma pomysł, aby z terenu Dynowa wyłączyć obszar osiedla Bartkówka (prawobrzeżna część miasta) i nadać mu z powrotem status wsi. Radni, także ci z Bartkówki, niespecjalnie oponują. Co taki zabieg miałby na celu i przede wszystkim, co na to mieszkańcy?
fot. Kamil Jacek Zarański
Bartkówka w 1993 roku, w ramach poszerzania granic Dynowa, została włączona do miasta, stając się osiedlem o tej samej nazwie. Jednakże pomimo inwestycji na tym obszarze osiedle zachowało w większości charakter wiejski, w jego granicach znajdują się lic
Bartkówka w 1993 roku, w ramach poszerzania granic Dynowa, została włączona do miasta, stając się osiedlem o tej samej nazwie. Jednakże pomimo inwestycji na tym obszarze osiedle zachowało w większości charakter wiejski. W jego granicach znajdują się liczne tereny zielone, użytki leśne oraz rolne. Kiedy popatrzymy na mapę Dynowa, trudno jednak nie dostrzec faktu, że Bartkówka stała się integralną częścią miasta i niejako jego prawym zielonym płucem (stanowiącym prawie 40 proc. powierzchni Dynowa). – Planowana zmiana to przede wszystkim oszczędności, a także większe szanse rozwoju dla Bartkówki – tak tłumaczy projekt burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak. 
51 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ola 83.24.104.209 04.02.2015

Dlaczego mężczyznom gdy zimno to się kurczy?

user
Olo 83.18.70.146 04.02.2015

Do Oli:

Równie dobrze można zapytać dlaczego kobietom z zimna twardnieją..... :-)

user
Pawel 62.133.140.250 04.02.2015
Wybierajcie dalej franczaka na burmistrza :)) bałwany 
user
JK 31.130.96.17 04.02.2015

W przypadku miast albo opłaca się w sensie dotacji z budżetu Państwa (czyli miastem wielkości Poznań, Szczecin w górę) albo być miastem do 5 ooo mieszkańców.

I tu aktualny burmistrz Dynowa bardzo dobrze myśli i trzymam kciuki za realizację tego pomysłu.

No bo chyba szybciej  i łatwiej zmniejszyć o Bartkówkę niż rozbudować do wielkości choćby Bydgoszczy , nieprawdaż ?

Ale oczywiście krytykować znacznie prościej...


user
ZIL 91.150.174.6 05.02.2015

Franczak juz rynek ze szybkoscia swiatła budowales pajacu, w tym urzedzie to zlodzieje zaczac w KASIE skonczyc na przydupku franczaka owsianym.

user
hurrra 195.158.247.3 05.02.2015

franczak ma racje.  dynow ma za duzo kasy z podatku dochodowego, rolnego i miejscowego. czas zmniejszyc miasto i budzet!

user
jasio 83.31.181.63 05.02.2015
Pogotowie bylo od zawsze w dynowie zabrali karetke z dynowa do blazowej a u nas pozostala jedna karetka na caly obszar miejski i wiejski. Bartkowke odlaczyc zmniejszyc obszar niech sie gmina rozwija dac gminie dodatkowe dochody z podatkow. Miasto stac na taki gest. Z rynku zrobili jakas masakre zobaczymy w upalne dni czy ktos sie bedzie zachwycal rewitalizacja. 
user
ZIL 91.150.174.6 05.02.2015

Jasio napisz z przecinkami i z wykrzyknikami o co ci chodzi?

user
ZIL 91.150.174.6 05.02.2015
Tu tylko chodzi o kanalizacje ,franczak i przydupasie owsiany,a co do owsianego chodzisz po tej bartkowce jak jakis pan hahah wejdz mi na podworko to psa puszcze .a i niech mi jakas  dupa przyjdzie do domu zeby zaplacic podatek od pola to zje  na progu ten list, aha ludzie patrzcie jak placicie w kasie  w urzedzie  bo kradna ile wlezie.
user
mały 37.248.255.214 05.02.2015

Bartkówkę z miasta wyłączyć, oczywiście, ale do gminy wiejskiej, choć dynów wsią się powoli staje. Karetka już tylko jedna a niedługo Państwową Straż Pożarną będą zabierać jak w Rzeszowie 3-jednostka powstanie. Coraz bezpieczniej w mieści będzie. A Bartkówki się burmistrz nie pozbędzie przecież to jeden jego wielki komitet wyborczy. A ten betonowy rynek to pięknie wygląda, w lecie tam ze 40 stopni C będzie super.


user
lol 37.248.255.214 05.02.2015

teraz pewno jak urząd miasta i gminy powstanie to nasz wspaniały burmistrz podwyżkę dostanie bo już nie tylko miastem ale i wsią rządził będzie!

user
dynowianin 83.31.97.160 05.02.2015

Zdobyl glosy w bartkowce i w d.. ma teraz mieszkancow. Typowe zachowanie polaka polityka nawet na poziomie samorzadowym. A co do rewitalizacji to prawda. Tam nikt nie wejdzie na ten beton w upal chyba ze udaru dostac i umrzec bo karetki nie bedzie nawet bo jedna na tyle mieszkancow to wiecznie w trasie


user
emo 37.152.19.96 05.02.2015

ale "siegadów" w dupie nie ma, ważne żeby kasa na koncie grała, a wreszcie niech porządek w urzędzie zrobi, ażeby panie urzędniczy w godzinach pracy po sklepach na zakupy nie biegały bo z naszych podatków są opłacane a te z mops-u w bieganiu po mieście przodują.

user
dyn123 178.36.209.56 05.02.2015

1) rynek w końcu wygląda jak należy !
2) Bartkówki nie odłączą, spokojnie ;)

3) Nie narzekać na burmistrza bo nikt nie chciał startować to teraz nie pisać głupot na niego

4) większośc nie jest w temacie a piszecie pierdoły ;)

user
w temacie 37.152.19.186 05.02.2015

Ktoś już kiedyż powiedział "pierd..... ja posłucham:

1. rynek wygląda jak wszystko za komuny z betonu

2. jasne że bartkówki nie odłączą bo to wyborcze zaplecze frańczaka, stanie się wsią w granicach miasta a urząd miejski - urzedem miasta i gminy, do wiochy i ponownie wypier....

3.co do startowania to frańczak bał się że sam ze sobą przegra i kandydował na burmistrza i do rady a teraz trzeba dodatkowe wybory robić - ale oszczędność naszych pieniędzy

4. a w temacie to ty dupowłazie chyba nie jesteś

user
Darek 62.133.140.250 05.02.2015

Odłańcza bo 90 % Bartkówki na niego nie głosowało, jak zdąży to przeżyje następną kadencje. Ja na niego nie głosowałem i głosowac nie będę .

user
XS 83.31.66.215 05.02.2015

Zachowując obiektywność  nie wiem skąd aż takie złości na Burmistrza,  skoro organem stanowiącym  jest RADA  i to ona głosuje nad projektami.  Burmistrz WYKONUJE uchwały przyjęte przez Radnych . Jak widać liczy sie głos  organu kolegialnego wybieranego przez mieszkańców.  Wobec czego pretensje  można kierować do tych 14 osób  cieszących sie szczególnym  ' zaufaniem '. 

user
do XS 37.248.255.41 05.02.2015

ty XS a kto w tej radzie, co on powie ci przegłosują ty tu na rade nie zwalaj bo sami tak za nim nie jesteśmy


user
XS 83.31.66.215 05.02.2015

' TY '  Gdyby w urzędzie mista panował taki reżim juz dawno Radni by sobie z tym poradzili - widzę niedoceniona moc tych rodzynków ( polecam przestudiowanie ustawy o samorządzie  gminnym ). Ale skoro ' TY' patrzysz z tego aspektu, to dlaczego po raz kolejny wychodzi ten sam skład ?  Moze zacznijmy doszukiwać sie  problemu w mieszkańcach, którzy ślepo zapatrzeni nie wiedza  kogo wybierają, a moze w samych kandydatach, którzy startują co wybory z pełna świadomością, ze nie mogą swobodnie powziąć decyzji, nie maja  odwagi zgłosić sprzeciwu ? Nie burmistrz decyduje o tym czy pełnia funkcje radnego czy nie, widocznie na rękę jest  są im takie poplecznictwo. 

user
~ 83.31.198.99 05.02.2015
Jak czytam te dynowskie wypociny z błędami ortograficznymi na poziomie klas I-IV, napisane przez bandę wróży i ekspertów znających się na wszystkim i tryskających jadem na burmistrza i ect., to śmiać się chcę. Nie macie żadnej wiedzy elementarnej na jakikolwiek temat, a piszecie takie bzdury. Wylewajcie dalej swoje wypociny w komentarzach, będzie wesoło :)
user
Mieszkaniec Dynowa z krwi i kości 193.227.123.211 06.02.2015

Nie znam "Pawel", który zrobił wpis poniżej, ale zgadzam się z jego wpisem: nie dziwię się głupocie burmistrza, po prostu nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim stanowisku i nie wie jak się zachować ŻAL, 

Ale głupoty mieszkańców którzy pomimo tylu kompromitujących decyzji/wpadek/przekrętów wybierają go ponownie na burmistrza się dziwię. Przestańcie tylko jęczeć że coś tam źle się dzieje, macie co wybieracie.

user
wikary 89.64.206.153 06.02.2015

no tak   franczak z dynowa chce wioche zrobic  ,

user
dynowianin 37.152.19.131 06.02.2015

wiochę to robi od dawna, miasto nie rynkiem, punktami widokowymi z których nie ma na co patrzeć, czy parkiem żyje, ale miejscami pracy, zakładami, zapytać by ile to dzięki burmistrzowi miejsc pracy przybyło, ile zakładów za jego kadencji powstało, i co się w tych zakładach dzieje, bo wszędzie korupcja i kumoterstwo. 

user
Gucio 83.31.37.226 06.02.2015

Do "Emo" proponuję Ci nowy sport - dołącz do biegania może Ty staniesz się przodownikiem.

user
mieszkaniec 37.152.18.93 07.02.2015

czyżby kolejny dupowłaz burmistrza, maja rację mieszkańcy z tymi zakupami urzędników w czasie pracy, a kiedy by się do urzędu nie przyszło to kawę piją, a jak obsłużyć kogoś trzeba to z wielkim bólem, że się hrabiny ruszyć muszą

user
rycho 37.248.254.228 07.02.2015

no to prawda

user
widziane z daleka 37.248.254.228 07.02.2015
pośpiech ze wszystkim był przed wyborami a teraz cisza, wszyscy wybrani cztery lata spokojni zaś można z dynowiaków głupków robić i przypomnieć sobie o nich przed wyborami. szkoda że część taka naiwna
user
DYNOWIANKA !!! 62.133.140.250 07.02.2015

ZASTANAWIAM SIĘ , KTO NA TYM SKURCZENIU DYNOWA ZAROBI , A KTO STRACI . ZAROBI NA PEWNO BARTKÓWKA Z PANEM ŚMIETANĄ NA CZELE . NIE MA CO SIĘ DZIWIĆ ŻE RADNI NIE DBAJĄ O DYNÓW , SKORO WIĘKSZOŚĆ RADY TO NIE HABELE  TYLKO PRZYBŁĘDY .  CZY  W DYNOWIE NIE MA MĄDRYCH LUDZI  ?  

user
pozdro dla habeli 37.248.254.169 07.02.2015

mądrzy ludzie już z tej wsi która teraz się FRAŃCZAKOWEM zwać będzie wyjechali

user
obeznany 37.152.18.179 07.02.2015

szukać w urzędzie dobrego urzędnika to tak jak by szukać dziewicy w burdelu

user
ewa 188.146.69.84 08.02.2015

,,Mieszkaniec" czep się roboty a nie lataj po urzędzie i kasy szukaj.A po mieście debilu urzędniczki muszą chodzić bo jest tzw. Praca w terenie najpierw poczytaj sobie ustawy z danego zakresu i zakres zadań wykonywanych przez danych pracowników bo każde stanowisko pracy się różni tumanie idź się doszkol.

user
jolka 188.146.69.84 08.02.2015
Do - obeznany - choć pocałuj w d...cały urząd i to 3 razy przez papierek 
user
mieszkaniec 37.152.18.235 08.02.2015

Ewa praca w terenie to jasne ale czemu w sklepach tam podopiecznych nie mają. A i z zakupami po co swoich gabinetów biegną a nie do podopiecznych skoro takie uczynne. oj widać komuś dobrze na odcisk nadepnąłem a kto się boi ten szczeka.

user
mały 37.248.255.48 08.02.2015

ty - mieszkaniec- masz rację - robią co chcą wielkie panie urzędniczki jak dalej będą pyskować to ja sam po nazwiskach zaraz pojadę a i parę ciekawych fotek mam. taż to trzoda chlewna z tym wieśniakiem z zasania. 

user
habel 185.15.81.9 08.02.2015

nie ma sie co dziwic ze taki gospodarz!!! bo co moze przyniesc woda??? ano g...o i smiecie!!!

user
zzzz 213.158.222.8 08.02.2015

Ludzie czytajcie art.i czego on dotyczy a nie pierdoly piszecie a ty - maly nie badz cwany bos dobry tylko w pysku 

user
oj 37.152.19.220 08.02.2015

dupowłazy władzy

user
dexter 213.158.222.206 08.02.2015

,,mieszkaniec" o jakich hrabinach mowa może nam powiesz kto to taki co?? 

user
lolek 37.152.18.90 09.02.2015

ponoć słychać, że w zgk takie same cuda jak za poprzednich dyrektorów

user
stefann 95.48.162.26 10.02.2015

Rada Miasta podjęła uchwałę, aby w całym mieście przeprowadzić konsultacje w w/w sprawie. Trzeba więc poczekać na ich rezultat, ale przecież jest logiczne, że jeśli mieszkańcy ul. Bartkówka uznają, ze chcą pozostać w mieście to nikt ich nie zmusi do tego aby było inaczej. Po co się więc ekscytować, szukać dziury w całym... pożyjemy zobaczymy... a wywlekanie innych tematów pod tekstem o Barktówce... śmieszne, pozdrawiam

user
obiektywna 83.13.73.141 11.02.2015


Tylko mocno zakompleksieni ludzie tak nisko oceniają tych, którzy chcą coś stoworzyć.

Każdy ma prawo startowac w wyborach na na burmistrza i do rady. Ale mało chętnych.

Każda zmiana w Dynowie okupiona jest poniżającymi obelgami. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam krytyka anonimowa. A słowa uznania dla burmistrza i rady za mądre gospodarowanie, Dynów nareszcie stoi na godnych podstawach. Tylko ślepiec nie widzi ile pracy włożone jest w rewitalizację i całkowitą odnowę miasta. Dziwię się bardzo, że tęsknicie za tymi nieśmiertelnymi niedźwiadkami, które były PRL-owskim wizerunkiem...

user
czytelnik 83.13.73.141 11.02.2015

Panie Burmistrzu Frańczak! Jeszcze się taki nie urodził, który wszystkim by dogodził.

Gratuluję madrej decyzji!

user
ida 83.13.73.141 11.02.2015

Habelu, jaki z Ciebie habel - poznać każdego po mowie jego.....

user
edek 37.30.139.161 11.02.2015

To prawda popieram najlepiej wszystkich krytykowac i burmistrza, radnych, kasjerke i innych pracownikow z urzędu, czy zaklad gosp.komunalnej a sami na niczym sie nie znacie kompletnie...

user
miejscowy 37.152.18.222 12.02.2015

nad czym tu tyle się spierać skoro bartkówka chce być ponownie wsią to ok. Skoro włączona do miasta została z gminy wiejskiej dynów to niech tam wraca. Paranoja będzie Urząd Gminy Dynów oraz Urząd Miasta i Gminy Dynów. 

user
dick 37.248.254.228 15.02.2015
osp bartkówka pod zarząd gminny związku osp podlega więc większość ma rację niech ta część miasta do gminy wraca. 
user
dddd 178.180.54.152 22.02.2015

Wszedzie w ch...leca a jak jest po szkołach dynowskich same pocioty siedza i kase zbijaja a czlowiek z wyksztalceniem siedzi w domu bo nie ma wtyczki zeby robic.

user
zybi 213.158.219.211 24.02.2015

Oj nie ma nie ma to się kiśnie w chałupie dziś tylko wtyke trza mieć żeby dostać prace...

user
real 213.158.219.215 25.02.2015

Takie czasy nastały a w dynowie aż sie roi od klanow rodzinnych w kazdej placowce ,,pociot na pociocie'' siedzi a glownie w szkolach i w dps nie sztuką jest nie zauwazyć!

user
asd 93.159.137.253 00:46:54 08-03-2016

Nauczyciele   w   Dynowie   na   poziomie    tow.   gienierała   po   szkołach   zawodowych    ,  dlatego   we   wszystkich   szkołach   jest   b.niski  poziom .   A   młodzi   po  studiach   nie   mają   pracy.

user
driu 91.150.174.6 16.03.2015

ludzie salomon z pustego nie naleje  bartkówka jest  ok i traci  w dzisiejszych czasach  są ludzie co chcą pracować 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę