Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
Dachowanie na trasie 2. Rajdu Arłamów. Dzisiaj poznamy mistrza Polski
Trwają zmagania kierowców na trasie 2. Rajdu Arłamów będącego ostatnią edycją tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
fot. zbiory własne
Łukasz Habaj i Piotr Woś (ford fiesta r5) mają największe szanse na zwycięstwo w 2. Rajdzie Arłamów.

W piątek, 13 bm. najlepszy czas osiągnął Łukasz Habaj i Piotr Woś (ford fiesta r5). Mieli oni 11,6 sekundy przewagi nad duetem  Jakub „Colin”  Brzeziński i Bartłomiej Boba (ford fiesta R5) oraz 17,2 sekundy nad najgroźniejszymi konkurentami do tytułu mistrzów Polski, załogą Bryan Bouffier i Thibault De la Haye (ford fiesta proto). Tego dnia już na pierwszym odcinku specjalnym z dalszego ścigania zrezygnował jeden z faworytów wyścigu Grzegorz Grzyb z pilotem Robertem Hundlą, którzy mieli awarię forda fiesty r5. W sumie pierwszy etap ukończyły 22 załogi spośród 26, które wyruszyły z Rynku w Przemyślu.

Najbardziej „rozbudzonymi” zawodnikami w sobotni, 14 bm. poranek okazali się Bryan Bouffier i Thibault De la Haye (ford fiesta proto). Wygrali oni zdecydowanie pierwszy odcinek specjalny w Hucie Brzuskiej. Na dystansie  8,3 kilometra Jakub Brzeziński i Bartłomiej Boba (ford fiesta r5) stracili do nich 2,6 sek., a liderzy – Łukasz Habaj i Piotr Woś (ford fiesta r5) aż 8,0 sek. Ci ostatni utrzymali jednak pierwsze miejsce z przewagą 6,2 sek. nad Brzezińskim i 9,2 sek. nad Bouffierem.

Rozgrywany następnie OS 6 Pruchnik 1 okazał się pechowy dla załogi Jakub „Colin” Brzeziński i Bartłomiej Boba. Ich ford fiesta r5 wypadł z drogi, uderzył w przepust i dachował. Kierowcy i pilotowi na szczęście nic się nie stało, ale musieli się wycofać z rywalizacji.

Ukoronowaniem kończącego się dzisiaj 2. Rajdu Arłamów będzie OS 9 rozgrywany na ulicach Birczy.

fot. zbiory własne
Przemyskiemu kierowcy Grzegorzowi Muszowi towarzyszy Bogusław Browiński (Renault Clio).
AKTUALIZACJA, GODZ. 15

Ostatni odcinek 2. Rajdu Arłamów zadecyduje o tym, kto zdobędzie tytuł mistrza Polski 2015. OS Bircza stanowi Power Stage, co oznacza, że trzy pierwsze załogi otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji.

Po ośmiu odcinkach kolejność jest następująca: 1. Łukasz Habaj i Piotr Woś; 2. Bryan Bouffier i Thibault De la Haye – strata 8,2 sekundy. Jeśli obie załogi przejadą ostatnią próbę w podobnym tempie, to o wynikach LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zadecyduje to, która z tych załóg uzyska lepszy czas przejazdu OS Bircza!

Meta rajdu zlokalizowana jest przed hotelem Arłamów. Dekoracja zawodników o godz. 16.15.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania