Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Kierowcy rozpoczęli ściganie w 2. Rajdzie Arłamów. Grzyb już zrezygnował [ZDJĘCIA]
Z przemyskiego Rynku wystartował dzisiaj, 13 bm. 2. Rajd Arłamów. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski walczą: Bryan Bouffier i Łukasz Habaj. Trzeci z faworytów Grzegorz Grzyb zrezygnował po pierwszym odcinku specjalnym. Powodem jest awaria samochodu.
fot. zbiory własne
Kierowca Łukasz Habaj z pilotem Piotrem Wosiem w Fordzie Fiesta R5 na trasie rajdu w Przemyślu.

Badanie kontrole przez 8., decydującą o tytułach rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pozytywnie przeszło 26 załóg. Start do rajdu nastąpi o godzinie 15.15 na przemyskim Rynku. Poprzedziła go konferencja prasowa z uczestnikami oraz organizatorami zmagań.

Z numerem 1 startują Bryan Bouffier i Thibault De la Haye (Ford Fiesta Proto), z 2 -  Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5), a z 3 - Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Te trzy załogi stoczą bezpośredni pojedynek o najwyższe krajowe trofeum w 2015 roku.

Kolejne miejsca na liście startowej zajmują: Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX), Mariusz Stec i Łukasz Włoch (Ford Fiesta Proto), Łukasz i Tomasz Kotarba (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marek Temple i Katarzyna Pytel- Majkowska (Subaru Impreza), Michał Wieromiejczyk i Jakub Wróbel (Mitsubishi Lancer Evo IX) oraz Hubert Maj i Szymon Jasiński (Mitsubishi Lancer Evo klasy HR2).

Ciekawie zapowiada się pojedynek o tytuł w gronie załóg w samochodach z napędem 2WD pomiędzy Janem Chmielewskim i Grzegorzem Dachowskim (Citroen DS3 R3T) oraz Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208).

W piątek rozegrane zostaną 4 odcinki specjalne (OS 1 Rokietnica 1 i 2  - po 10,40 km,  Przemyśl 1  i 2 – po 11,80 km). Na serwis w Arłamowie załogi wrócą po godz. 20:37.

W sobotę, 14 bm. drugi dzień rajdu.

AKTUALIZACJA, GODZ. 19.32

Jedni z faworytów 2 Rajdu Arłamów, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla wycofali się już po pierwszym odcinku zawodów z powodu awarii Forda Fiesty R5.

Problemy ma też inny kandydat do tytułu mistrza Polski, Bryan Bouffier, który do lidera – Łukasza Habaja traci po OS2 już prawie 10 sekund. Drugą lokatę zajmuje obecnie Jakub „Colin” Brzeziński ze stratą (wyniki nieoficjalne) 4,9 sek.

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium