Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przeworsk, Majdan Sieniawski
Ujawniono nielegalną uprawę konopi [ZDJĘCIA, WIDEO]
Funkcjonariusze policji z Przeworska zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną do uprawy konopi, która znajdowała się na terenie Majdanu Sieniawskiego. Zabezpieczono 150 roślin oraz sterowaną elektronicznie aparaturę, która nawadniała i ogrzewała rośliny. Dwie osoby są podejrzane o udział w tym procederze – grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
fot. archiwum KPP Przeworsk

Policjanci z komisariatu w Sieniawie i komendy w Przeworsku  otrzymali informację, dotyczącą  nielegalnej uprawy konopii w zabudowaniach gospodarczych zlokalizowanych na terenie Majdanu Sieniawskiego . Miejsce przeszukano i odkryto kompleksowo zorganizowaną plantację krzewów konopi. Na miejscu znajdowało się 150 roślin w końcowej fazie wegetacji, nawet o dwumetrowej wysokości oraz odpowiedni sprzęt: lampy, filtry, wiatraki, system nawiewowy i nawilżający. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli również 300 gram marihuany.

Zatrzymano dwie osoby z powiatu przemyskiego, które mogą mieć związek z nielegalną produkcją: 39-letniego mężczyznę i jego 26-letnią konkubinę. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Wartość narkotyków, których wprowadzenie na rynek udaremniono oszacowano na prawie milion złotych. Wciąż trwają czynności w sprawie.
fot. KPP Przeworsk
fot. KPP Przeworsk
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
123 31.128.12.192 13.11.2015
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium