Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Marek Kuchciński marszałkiem Sejmu
Marek Kuchciński marszałkiem Sejmu RP. Podczas dzisiejszego, 12 bm. pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji za wyborem przemyskiego posła opowiedziało się 409 posłów. Jego kontrkandydat Kornel Morawiecki dostał 42 głosy.
fot. zbiory własne
Marek Kuchciński to jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Marek Kuchciński zapewnił, że jako marszałek Sejmu będzie stał na straży wolności wypowiedzi posłów, niezależnie od przynależności partyjnej oraz prawa do debaty prowadzonej między rządem a opozycją. 

Kuchciński urodził się 9 sierpnia 1955 roku. W latach 80. organizował w Przemyślu środowisko kultury niezależnej. Wydawał i współredagował kwartalnik „Strych Kulturalny”.

Aresztowany w 1985 roku za działalność opozycyjną. Był współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w województwie przemyskim(1989), członkiem Krajowego Komitetu Obywatelskiego „S” przy Lechu Wałęsie (1990-92), członkiem Porozumienia Centrum (1990-1999), wicewojewodą podkarpackim (1999-2001). Od roku 2001 jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kuku 178.43.99.189 12.11.2015

Tia .. przeciekawe CV. Tylko co będzie miał z tego Przemyśl?

user
Gość 178.43.105.219 08:51:33 13-11-2015

Nic nie będzie miał.

user
badylarz 94.254.193.197 12.11.2015

Facet bez wykształcenia 2 osobą w Państwie

user
S.F.W. 89.204.135.142 12.11.2015

Wałęsa był elektrykiem, Lepper kierownikiem PGRu, itd.itp. Takich "Kuchcińskich" w Polsce Ludowej jak i samej Rzeczypospolitej było, jest i będzie multum. W tym dzikim kraju liczą się tylko i wyłącznie znajomości. Czy wszyscy inni na  stanowiskach, pełniący służby wszelkiego kalibru i innego rodzaju więcej lub mniej odpowiedzialne prace mają odpowiednie wykształcenie??? NIE!!! Po co??? Nawet Polskiego dobrze nie znają. Wystarczy że się ma "plecy" lub należy do PISu i kariera zawodowa stoi otworem. Kasa płynie na konto, człowiek ubezpieczony po zęby, świadczenia zdrowotne i emeryturka się odkłada. Naiwniaki niech myślą że jest inaczej. Niech się kształcą latami, piszą CV, listy motywacyjne, chodzą na kursy przeszkalające z chemików na spawaczy lub z prawniczek na krawcowe. Niech latami się starają, piszą, zdają testy, przechodzą kolejne etapy i usilnie wierzą że to ich wina. Niech zazdroszczą tępym dzidom i głąbom z ostatniej ławki którzy ją kilkakrotnie grzali a teraz są "KIMŚ" w Urzędach

user
Lec 94.254.198.105 12.11.2015

Miernota

user
kasander 31.183.226.249 12.11.2015

Poprzednicy piszą i zapewne następcy też będą pisać, że:
- miernota
- bez wykształcenia
- głąby
A ja się pytam jakie to głąby na niego głosowały, że dostał się do Sejmu?
Co - nikt wcześniej, także z tych wykształconych księży, biskupów, zakonnic, alumnów, urzędników, sędziów, prokuratorów, nauczycieli i... wielu innych nie wiedział, co ten facet sobą reprezentuje? Prezydent miasta - jego sąsiad też nie wiedział?

Kim w takim razie są Ci co na niego głosowali?

user
kuku 178.43.99.189 21:12:10 12-11-2015

Ciemnymi Moherami i do tego tępymi do entej potęgi.

Babcie sklerotyczki i dziadkowie sklerotycy i nie tylko bo i w tym  są młodzi zagłosowali bo on taki przystojniak !!

No dobre i  takie mamy efekty.

Wiecie co moi mili to już właściwą osobą w Sejmie byłby  Pan  Szeliga !

Plantator znający  się na rodzajach  jabłek i wie bezbłędnie jaka to odmiana. A Marszałek ! No wolne żarty! Będzie degustował teraz co !!

Ośmiorniczki !!!!!!!

user
kuku 178.43.99.189 12.11.2015

A reszta pospólstwa niech  dynda w robocie do 65 jak Pis da albo 67 lat.

No bo wiecie co PO zabrało całą kasę i nie będzie reformy.

Naiwniacy !

user
kuku 178.43.99.189 12.11.2015

I będzie tak, że co poniektórzy naciągną berety moherowe po sam nos i uszy  ze wstydu !

No co ty ja na nich  nie głosowałem , nie głosowałam. A tu z brewiarza wypada kolekcja zdjęć fachowców z Pisu.

user
kuku 178.43.99.189 12.11.2015

A podkarpacie ?! No co wy ! Macie przecież  MARSZAłKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc morda w kubeł i  się cieszyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
elodi 178.43.105.219 08:53:54 13-11-2015
Ch c w d
user
fuck pis 24.205.169.72 13.11.2015

jakie miasto taki marszalek ...ciemnogrod podkarpacki

user
q 94.40.44.230 13.11.2015

przegrana bardzo boli oj boli...

user
przemyk 185.18.135.165 13.11.2015

Do kuku.A wiesz co to znaczy mieć kuku na muniu?

user
kuku 83.24.71.7 19:50:46 13-11-2015

A wiem bo to jest  skrót od kukułki :)) I jak Ci ?

user
kuku 83.24.71.7 19:51:43 13-11-2015
Jak masz pisać to pisz na temat tego forum.  Pozdrowienia.
user
gosc 83.31.123.235 13.11.2015

Do kasander --swieta prawda co piszesz

user
andrzej 31.183.231.247 14.11.2015

To wspaniała wiadomość, że Pan Marek Kuchciński został Marszałkiem Sejmu RP. To jest jedyna postać, która najlepiej będzie sprawować to stanowisko. Jedyny Przemyślanin, w dziejach ponad 1000 letniego Przemyśla, który tak wysoko zaszedł. Marku jesteś wielki, z serca Ci gratuluję i podziwiam.  Marku z całego serca Ci gratuluję i bardzo pozdrawiam i dumny jestem z tego, że los łaskawie pozwolił chodzić nam w młodości razem do tej samej szkoły, byłeś zawsze bardzo koleżeński i nadal jesteś. Potrafisz podejść, porozmawiać, jesteś naprawdę wspaniałą postacią. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i z serca życzę dużo zdrowia i wytrwałości.
Niech Dobry Bóg Błogosławi Ciebie, Twoich Najbliższych i Przyjaciół.

user
Lukas 94.254.145.80 07:05:30 14-11-2015

To przy okazji przepros za swojego kolege ze szkoly, bo jemu widocznie brak honoru. Reszte doczytaj sobie w newsweeku o swoim wspanialym bohaterze. Amen.

user
mk 91.193.208.124 18:21:43 16-11-2015

Wspomniano  o "Newsweeku", otóż  jest to polskojęzyczna  - jak zdecydowana większość prasy  - w obcych rękach , zatrudniająca  wrogie  Polsce siły   , najczęściej o poglądach liberalnych , masońskich . Dziennikarze o umairkowanych   czy wręcz propolskich poglądach , nie mają cienia szansy  na zaistnienie  w takich "gazetach". Krótko wówiąc , jest to poziom  porównywalny do  " dziennikarstwa " Moniki Olejnik  , Pochanke , Tomasza Lisa i im podobnym  osobnikom . W  programie  - który ma wkrótce zniknąć z anteny i b. dobrze  "Tomasz Lis  za żywo" , zwróćcie - co jest  bardzo proste ,  uwagę   , kogo on zaprasza  . . Z reguły jest to  czterech " gości" , z których  najczęściej 3-ch  ma poglądy zbieżne  z poglądami  Lisai charakterem  jego programu.  Tak wygląda Lisi obiektywizm i tak wygląda wiarygodność " Newseeka".

user
kasander 31.183.226.249 12:48:37 17-11-2015

No niewątpliwie, najbardziej wiarygodne, najbardziej profesjonalne, najbardziej tolerancyjne, najbardziej obiektywne, naj, naj, ..... są wszystkie programy, najbardziej obiektywnej telewizji TRWAM.

user
Wojciech K 83.28.99.135 20.11.2015

A ja osobiście gratuluję

user