Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2018, Sobota 24 lutego 2018 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl
Dzieci, na rzecz których kwestowaliśmy podczas VII Charytatywnego Turnieju, pojechały na ferie
25 dzieci w wieku od 7 do 13 lat z najbardziej potrzebujących rodzin z Przemyśla wypoczywa na zimowisku w Ośrodku Sportów Zimowych „Lesko-Ski” w Weremieniu koło Leska w Bieszczadach.
fot. zbiory własne
Na zimowisko w Weremieniu pojechało 25 dzieci wraz z opiekunami.
W sobotnie przedpołudnie, 31 stycznia br., dzieci wyruszyły z Przemyśla specjalnie podstawionym autokarem, który bezpiecznie zawiózł je do oddalonego o około 80 kilometrów Weremienia. Już następnego dnia korzystały z atrakcji oferowanych na basenie „Aquarius” w Lesku, a także przeszły „Szkolenie bieszczadnika”, które może się okazać przydatne w trudnych bieszczadzkich warunkach. W poniedziałek przemyślanie zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, dzień później uczestniczyli w prelekcji na temat zdrowego, odpowiedzialnego, bezpiecznego stylu życia i ponownie relaksowali się w „Aquariusie”. 

W programie tygodniowego zimowiska znalazły się również: dyskoteka, kulig, ogniska, spotkanie z paralotniarzem i warsztaty garncarskie. Organizacja wypoczynku byłaby niemożliwa, gdyby nie inicjatywa Fundacji Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”, która od kilku lat regularnie wspiera dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w mieście i regionie. Właśnie z myślą o nich w grudniu ub. roku w przemyskiej hali sportowej odbył się VII Charytatywny Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej. Dochód z niego i przeprowadzonej w trakcie trwania imprezy kwesty w całości przeznaczono na potrzeby najmłodszych.

fot. zbiory własne
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę