Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Przejazd kolejowy przy Mariackiej wreszcie otwarty
Zamknięty na ponad tydzień przejazd kolejowy przy ulicy Mariackiej w Przemyślu został wreszcie otworzony. To znakomita wiadomość dla większości kierowców, chcących na skróty dostać się na ulicę Mickiewicza, ale przede wszystkim dzieci, podążających do Szkoły Podstawowej nr 15.
fot. Mariusz Godos
Przejazd kolejowy przy ulicy Mariackiej został wreszcie otwarty, ale w stanie jego nawierzchni nic się nie zmieniło.

Zamknięcie przejazdu kolejowego podyktowane było pracami remontowo-modernizacyjnymi linii Przemyśl – Medyka, związanymi m.in. z modernizacją torowiska, wymianą podkładów kolejowych oraz szyn. Wyłącznie z ruchu tego ważnego „węzła” komunikacyjnego powodowało spore utrudnienia w ruchu, tworząc zwłaszcza w godzinach porannych, ale i wczesnopopołudniowych spore korki. Codziennie przez popularną „rampę” podróżowało do SP 15 setki uczniów. Kiedy przejazd był zamknięty, wędrowanie tamtędy odbywało się tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Wiele osób nadkładało drogi, aby na Rondzie Kresowian skręcić w stronę obwodnicy, a następnie ulicą Wincentego Pola dotrzeć do szkoły.
Utrudnienia już minęły, ale kierowców spotkała przykra niespodzianka. Pewnie większość liczyła, że remont wiązać się będzie także ze znaczną poprawą nawierzchni przejazdu kolejowego. Tak, jak zrobiono to choćby na podobnym przejeździe w Skołoszowie. Nic z tych rzeczy. Jak „dziadowski” był, pełen nierówności, tak pozostał. Wiele do życzenia pozostawia także brukowany odcinek dojazdowy przy ulicy Mariackiej tak od strony ulicy Wincentego Pola, jak i ulicy Mickiewicza. Szanowne władze miasta: może wreszcie warto zainteresować się tym problemem!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wincent 31.128.9.30 12.11.2015

Ulica Mariacka już dawno potrzebuje remontu. Po większym deszczu nie da się przejechać a idąc chodnikiem można się za darmow"wykąpać".

Z reszta czego wymagać od władz skoro w centrum ulica snigyrskiego ma takie chodniki że nogi można połamać.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium