Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Dubiecko
Aktywni pomimo upływu czasu
Emeryci i renciści to w Dubiecku bardzo aktywna grupa społeczna. Od 8 lat działa w gminie koło zrzeszające mieszkańców w jesieni życia, których cechuje chęć do działania. Po przejściu na emeryturę nie mogli się odnaleźć w nowej dla nich rzeczywistości. Postanowili więc czas wolny efektywnie wykorzystać.
Zarząd koła i członkowie podczas cotygodniowego spotkania. Stanisław Żurawski, Teresa Romańska, Anna Chruścicka, Danuta Niedzielska, Zenon Grzech, Teresa Gosztyła.
Anna Chruścicka (l. 68) mieszka w Nienadowej. Mając 18 lat, przyjechała tu na staż w Pomocniczym Gospodarstwie Rolnym.Później wróciła do rodzinnego domu, ale w 1969 roku przeprowadziła się do Nienadowej na stałe, gdzie założyła rodzinę i rozpoczęła pracę w urzędzie gminy. Przepracowała tam 36 lat. Wychowała 3 dzieci i doczekała się 6 wnuków. Po przejściu na emeryturę nadmiar wolnego czasu, brak kontaktu z ludźmi zaczął jej doskwierać. Wspólnie ze znajomymi założyła Koło Emerytów, którego od 8 lat jest przewodniczącą. Jak twierdzą (...)
Koło nr 5 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Dubiecku działa od 2007 roku, zrzesza emerytów, rencistów i inwalidów w celu poprawienia ich warunków socjalno-bytowych, uczestniczenia w życiu społecznym, organizowania życia kulturalnego i artystycznego. Koło liczy 66 osób. W każdy czwartek odbywają się spotkania integracyjno-organizacyjne przy kawie i herbacie, omawianie wspólnych projektów: imprez kulturalnych, wycieczek, wyjazdów na ogniska, do teatru, kina. Organizowane są wycieczki w różne zakątki Polski. Koło współpracuje z władzami gminy, a także dyrektor GOK-u. Dzięki temu mogą liczyć na wsparcie finansowe, a także różne darowizny. Przez 8 lat istnienia organizacja się rozrosła.  Działa prężnie, skupiając w swoim kręgu seniorów z gminy Dubiecko.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
krzy 83.31.123.127 13.11.2015

Można??

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium