Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, MOŚCISKA, Gródek Jagielloński, Lwów, Komarno
Na Ukrainie zapłoną znicze
Na polskich grobach na Ukrainie również zapłoną znicze. Zbiórkę zorganizowały: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz Klub Inteligencji Katolickiej.
fot. Paweł Bugira

Oprócz osób prywatnych, zniczami oraz wpłatami pieniężnymi akcję wsparła wytwórnia zniczy Ryszarda Segieta, straż graniczna, zespoły szkół w Grochowcach, Krównikach, Nehrybce, Birczy, Hermanowicach i Wyszatycach, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, szkoły podstawowe nr 4,15 i 16 w Przemyślu oraz SP w Ruszelczycach. – Podziękowania należą się mediom, które podały informację o zbiórce. Były to: Radio Fara, Radio Katowice, Nasz Dziennik i Życie Podkarpackie. Informację opublikował również na swojej stronie internetowej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – mówi główny organizator Stanisław Szarzyński.

Oprócz zniczy, zebrano 2200 zł, za które również kupiono lampiony. Dało to łącznie ponad 3 tysiące zniczy. Już zapłonęły one na polskich cmentarzach w Mościskach, Gródku Jagiellońskim i Komarnie, a 1 listopada zostaną zaświecone także we Lwowie na cmentarzach: Janowskim, Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 36.79.190.23 11.01.2016

ukraiński cmentarz we Lwowie powinien być pod opieką polskiej ambasady a nie pozostawiony sam sobie. Inicjatywa prywatnie pokazuje, że zwykli ludzie bardziej opiekują się historią http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5 w tym też radio Katowice Preply

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium