Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Kwestują na rzecz polskiego cmentarza w Mościskach
Stowarzyszenie Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu po raz kolejny podejmuje działania na rzecz ratowania polskiego Starego Cmentarza w Mościskach na Ukrainie, licząc na wsparcie osób odwiedzających przemyskie nekropolie.
fot. www.mosciska.eu
Polski cmentarz w Mościskach wymaga prac remontowo-konserwatorskich. Bez nich nie uda się zachować znajdujących się na nim zabytkowych nagrobków.

Oddalony o 15 km od granicy z Polską polski cmentarz w Mościskach wymaga prac remontowo-konserwatorskich. Spoczywają na nim m.in. powstańcy i żołnierze polegli w obu wojnach światowych. O finansowe wsparcie działań, które miałyby zostać podjęte celem ochrony i zachowania znajdujących się na nim zabytkowych nagrobków, apeluje prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu Tadeusz Król. Członkowie organizacji kwestują jeszcze dziś (1 listopada) i jutro (2 listopada) przez bramą Cmentarza Głównego i Zasańskiego. Apelują o pomoc szczególnie do tych, którym Kresy są bardzo bliskie.

fot. UM Przemyśl
Zbiórka funduszy prowadzona przed przemyskimi cmentarzami pozwoli na renowację cmentarnych zabytków na cmentarzu w Mościsku.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium