Życie Podkarpackie nr 12/2017 Życie Podkarpackie nr 12/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 84/2017, Sobota 25 marca 2017 r., Marii i Wieńczysłąwa
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów, Region
Apel policji: uchronić przed zamarznięciem
Zimy jeszcze nie widać, ale pierwsze przymrozki już za nami. To niebezpieczny okres dla osób przebywających bez dachu nad głową – zwłaszcza nocą, kiedy temperatury spadają poniżej zera.Już kilka godzin spędzonych na ławce, nawet podczas niewielkich mrozów, może skutkować śmiercią przez wychłodzenie. Policja apeluje, aby nie być obojętnym. Jeśli widzimy osobę bezdomną, śpiącą na zewnątrz – zgłośmy to odpowiednim służbom.

Noc spędzona na dworze nawet podczas  może skończyć się tragicznie. Funkcjonariusze policji patrolują miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne – sprawdzane są opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki i skwery. Niestety – nie są w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących.  .Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Policja prosi o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, w trudnej sytuacji materialnej, starszych mieszkających samotnie, dla których mróz może stwarzać niebezpieczeństwo.  

Pamiętajmy, że nasza interwencja może uratować komuś życie. 

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy po zmianie przepisów zauważyłeś wzmożoną wycinkę drzew w Twojej okolicy?
  • Tak, tną na potęgę
  • Drobne zmiany, raczej kosmetyczne
  • Nie zauważam zmian
nr 12/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium