Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Jarosław
Dyrektorka szkoły sfałszowała dyplom ukończenia studiów?
Wójt gminy Radymno Bogdan Szylar złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu na dyrektor Zespołu Szkół w Chotyńcu. Podejrzewa ją o sfałszowanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego zdaniem, nie posiadając odpowiednich kwalifikacji, mogła dzięki temu przez ostatnie 10 lat uczyć matematyki, a także przez 5 lat geografii.
fot. Mariusz Godos
Czy dyrektorka Zespołu Szkół w Chotyńcu sfałszowała dyplom ukończenia studiów?

Kiedy pod koniec zeszłego roku Bogdan Szylar obejmował stanowisko wójta gminy Radymno, zdecydował o przeprowadzeniu kontroli całego urzędu i podległych jednostek. Był ciekawy, co pozostawił mu w spadku poprzednik. Jednym z elementów było sprawdzenie jednostek oświatowych w gminie. Na początku maja br., kiedy były już gotowe nowe arkusze organizacyjne na rok szkolny 2015 – 2016, zlecił pracownikom odpowiedzialnym za sprawy oświaty w gminie zbadanie kwalifikacji dyrektorów szkół pod kątem m.in. nauczanych przez nich przedmiotów. Wszyscy mieli przedłożyć m.in. dokumenty ukończenia studiów. Sprawą dotyczącą braku posiadania odpowiednich kwalifikacji przez dyrektor Zespołu Szkół w Chotyńcu w imieniu organu prowadzącego zajął się asystent wójta Błażej Piliszko (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
W.k. 83.31.128.242 28.10.2015

A do jakiej partii należało to cuś???

user
Abc 94.254.133.234 28.10.2015

Sranie w banie!!! Pisowska nagonka!!!

user
Abc 94.254.133.234 28.10.2015
Żona wujta pracuje w Chotyńcu w szkole!!! Czyżby w taki sposób szykował posadkę dla małżonki??? Paskudnie!!! Ale teraz w takim właśnie państwie będziemy żyć!!!
user
cba 31.128.8.198 28.10.2015

Co wolisz Abc nadal kumoterstwo w wykonaniu pełopslu ? Pisz poprawnie słowo wÓjt i czekaj na wyro w tej sprawie a o Państwo się nie martw

user
K. 185.58.161.5 28.10.2015

Nie jest łatwo oceniać opisywaną sytuację komuś, kto nie przebywał w środowisku szkolnym w miejscowości Chotyniec, komuś kto nie zna układów jakie do niedawna panowały w Gminie Radymno (dobrze, że "ptaszki" odleciały a i pozostałym osobom z tego "przytulnego gniazdka" zostało pokazane gdzie jest ich miejsce i tam też zostali odesłani). 


W Gminie Radymno od 20 lat władzę sprawowali Ci sami ludzie, ludzie którzy podporządkowywali sobie znaczną część lokalnej społeczności poprzez przymykanie oczu na pewne rzeczy - na zasadzie długu wdzięczności.


Pan Szylar postąpił bardzo słusznie - do takiego działania zobowiązuje go artykuł 304 §2 KPK - po 20 latach Gmina Radymno doczekała się praworządnej władzy, która "wyciągnie brudy" jakie stworzyła i starała się ukryć poprzednia władza.


Brawo Panie Wójcie!


A co do wspominanej w którymś z komentarzy małżonki Wójta i twierdzenia jakoby Wójt szykował dla niej posadę dyrektora - proszę nie być śmiesznym - konkursy na dyrektora rozstrzyga komisja a nowym dyrektorem zostanie osoba, która w ich oczach będzie najbardziej odpowiednia na to stanowisko.


Ci, którzy krytykują działania obecnych władz Gminy Radymno sami muszą mieć coś na sumieniu i wypisują głupoty ze strachu, że kolejne ujawniane nieprawidłowości (o ile takie będą) mogą mieć związek z nimi samymi. 

Bardzo dobrze, że takie matactwa wreszcie wychodzą na światło dziennie, ogarnia mnie jedynie zdziwienie że poprzednia władza nie wykryła tego problemu - a może wiedziała ale miała interes w tym aby tego nie ujawniać? 

Spekulacje odstawmy na bok, w chwili obecnej liczy się przede wszystkim to aby doprowadzić sprawę do końca a Ewa N. jeśli faktycznie jest winna powinna ponieść srogie konsekwencje swojego czynu. 


Jak mają się czuć dzieci które uczęszczały do ZS w Chotyńcu, jak mają się czuć ich rodzice? Przecież taki incydent ze strony dyrektora to wstyd dla dzieci - które idąc do szkół średnich z obrzydzeniem będą mówić o tym gdzie uczęszczali do podstawówki czy gimnazjum... 

Ewa N. wymagała szacunku od wszystkich wokół a wychodzi na to, że nie miała go sama dla siebie - bo czy szanujący się człowiek mógłby być zdolny do czegoś takiego?


user
Kazek 37.7.153.34 28.10.2015

Specjalista od podsłuchów w UG Wiązowna znowu w akcji to się nazywa agenturalna genetyka szperanie w teczkach 

user
zainteresowany 46.174.214.78 21:12:31 28-10-2015

Media opisały powyższy temat, trzeba się interesować, sprawa została wyjaśniona przez sąd, w Gminie Wiązownica jest to co było w Gminie Radymno, proszę nie szukać tematu zastępczego, ktoś musi pokazać tą prawdę a dotyczy to obu przypadków, nie oskarżajcie prawego człowieka, prawda dziś jest nie na czasie

user
WB 193.239.36.212 19:20:59 30-10-2015
Lepiej gonić oszustów niż się im podlizywać.Rozumiem, że Ty wolisz sie podlizywać oszustom.Pozdrów Mariana Jerzego R.
user
slon 73.218.208.10 28.10.2015

B Piliszo kapus pognany z  UG WIazownica to zwykly truten

user
WB 193.239.36.212 19:19:29 30-10-2015

Nie tykać oszusta na stanowisku ??

To takie w stylu wójta gminy Wiązownica

Prawda ?

user
K. 185.58.161.5 28.10.2015

Do Kazek: sprawa, o której piszesz została umorzona prawomocnym wyrokiem sądu wiec nie rozumiem Twojego toku działania... 

Do slon: radzę się zapoznać z artykułami: 226 §1 KK oraz 23 i 24 KC.


Bez pozdrowień i radzę zachować więcej rozwagi w zamieszczanych komentarzach.

user
cba 31.128.8.198 28.10.2015

słoniu i kazku, obrażając i pomawiając osobę wykonującą czynności służbowe, a przemilczając i przyzwalając  patologii polegającej na prawdopodobnym podrobieniu dokumentów być może w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, dajecie mroczny obraz swojej osoby, proponuję zaczekajcie niech Policja, Prokuratura i Sąd wypowiedzą się w tej sprawie. 

user
KjakKamil 164.126.11.91 28.10.2015

K ile Ci płacą za te komentarze czy robisz to w ramach prowadzenia fanpage?

user
+lubię to+ 31.128.9.14 28.10.2015
Dobrze, dobrze niech sprawdzą to gdzie trzeba :) Ktoś tu zaczął rządzić tak jak trzeba, właśnie takie sytuacje stwarzają "znajomości" - ludzie bez studiów za biurkami, a ludzie po studiach - bezrobotni.CZAS  NA ZMIANY .  Brawo dla rządzących za wszystkie zmiany w Gminie RADYMNO:)
user
paw 83.31.198.157 29.10.2015

Takich pseudo wykształconych w skali województwa to pewnie nazbierało by się na jeden nowy rok akademicki.

user
WB 193.239.36.212 30.10.2015
Brawo Radymno.Czas na inne Gminy ze szczególnym wskazaniem na gminą Wiązownica.
user
lech 164.126.73.8 05.11.2015
Jeśli chodzi o uprawnienia to żona szylara Anna uczy informatyki w Chotyńcu bez uprawnień i wszystko jest dobrze
user
Stach 5.172.239.197 18.11.2015

Taki wójt jak Szylar to wstyd dla gminy

user
Jola 5.172.238.131 28.11.2015

A co powiecie na to że wójt gminy Radymno Szylar ma prace dyplomową pisaną przez pewną panią której nazwiska w tej chwili nie mogę zdradzić          

user
MIłość 31.128.8.200 13:56:48 07-01-2016

Czy to źle że ktoś komuś pomaga pisać pracę,?
Na pewno niejednemu z was pomagał ktoś pisać pracę, ale ma...
W Polsce się chyba nikt taki nie narodził , żeby , każdemu dogodził
Ciągle oszustwa, oskarżenia,kłamstwa, bicie o stołki, jak ktoś biedniejszy to Patologia,.. A gdzie wiara , miłość ? Czym wyższa wyższość , tym większa pycha. która każdego na dno dziś spycha i zaślepiona osoba taka. kiedyś gorąco, będzie płakać, 
Bo kto z was jest , bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem

user
bba 178.42.82.41 13.01.2016

a za wujka Staszka to był jednak porzadek w gminie radymno,haha wielu  po nim plakalo

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę