Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Sprzęt na Juwenii za blisko 300 tysięcy złotych niszczeje
Środowisko lekkoatletyczne w Przemyślu jest zbulwersowane sytuacją, jaka panuje na zmodernizowany stadionie przy ulicy Dworskiego. – Od dwóch lat skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce nie są magazynowane. Łączna ich wartość to blisko 300 tysięcy złotych. Przecież to marnotrawstwo. Czy osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy wychodzą z założenia, że jak nie daliśmy złotówki, to nie musimy dbać? – uważają.
fot. ze zbiorów własnych
Jesień czy zima od dwóch lat zeskoki skoczni wzwyż i o tyczce pozostają na stadionie przy ulicy Dworskiego i niszczeją.

Do oficjalnego otwarcia stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Dworskiego doszło 8 września 2012 r. Całkowita wartość inwestycji to ok. 7 mln zł (obejmuje dofinansowanie z Ministerstwa Sporu i Turystyki ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz środki własne). Przebudowa obiektu obejmowała m.in.: boisko do piłki nożnej, bieżni, skoczni i rzutni, a także oświetlenie, trybuny i parking przed samym obiektem. Stadion posiada 400-metrową bieżnię firmy „Mondo”, która uzyskała certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Robert Choma, a w wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej Marek Rząsa i Piotr Tomański. Kompleks przekazany został w administrowanie obecnego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu (były Zespół Szkół Mechanicznych i Drzewnych) (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ontario 31.128.8.212 27.10.2015

Od dawna o tym mówiłem... Z resztą szkoda gadać, robią nawet problemy klubom by udostępnić ten sprzęt do treningów. Trener przychodzi na zajęcia z własna poprzeczką... Jak przy tym obiekcie ma powstać sekcja do skoku o tyczce? Przy takiej życzliwości nigdy nie powstanie...

user
aha 89.188.222.251 27.10.2015

Sprzęt sportowy niszczeje, możliwości zarówno sportowe jak i kulturalne w tym mieście praktycznie zerowe. Muszę jeździć z dzieckiem do Rzeszowa na akrobatykę bo w Przemyślu nie ma takiej sekcji. Do kina też jeździmy do Rzeszowa bo tu jakieś jedno biedne zostało, niby po remoncie i modernizacji a jakby jakieś niedorozwinięte. Aż chciałoby się wypożyczyć na jedną przynajmniej kadencję włodarza miasta Rzeszowa, żeby w tym zacofanym Przemyślu porządek zrobił i cywilizację wprowadził!


user
Półwyspiarz 31.183.198.56 28.10.2015

Może by tak podać nazwiska osób odpowiedzialnych za to draństwo? Może takich nie ma. Może wszyscy mają to w doopie, może, a zresztą........

user
edo 83.9.117.139 29.10.2015

Taka Władza sprzęt niszczeje .na boisku piłkarskim nie można grać w piłkę nożną hahaha.Stok niedokończonym .lodowisko tragedia!!!!!!!!!brodzik taka władza na swoich ulotkach powinni to pokazac.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium