Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
W weekend zmiana czasu. Pociągi staną na godzinę
Uwaga! W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Aż 16 pociągów będzie miało godzinny postój.
fot. zbiory własne
W przejściową noc aż 16 z pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, by dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

W nocy z 24 na 25 października przesuwamy czas z letniego na zimowy. Wskazówki zegara trzeba będzie przesunąć z godziny 3.00 na 2.00. Zmiana czasu wpłynie na godziny kursowania pociągów. W przejściową noc aż 16 z pociągów PKP Intercity zatrzyma się
na godzinę na najbliższej stacji, by dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. – Dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy. 16 pociągów PKP Intercity zatrzyma się o godzinie 3 na najbliższej stacji i będzie czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy – informuje Marta Ziemska z Biura Komunikacji i PR PKP Intercity S.A. W naszym regionie m.in. pociąg IC Barbakan w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na stacji Przeworsk i tam będzie czekał godzinę na kontynuowanie przejazdu.

Więcej informacji na temat specjalnych rozkładów jazdy związanych z nocą przejściową można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity i facebookowym koncie „PKP Intercity. Pociąg do podróży”, a także uzyskać, dzwoniąc pod numer infolinii 19 757. Udzielają ich też  konduktorzy w pociągach.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piter 31.183.205.128 23.10.2015

Jaki bezsens.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium