Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
List otwarty pracowników obwodu lecznictwa kolejowego SP ZOZ w Przemyślu do władz Przemyśla i województwa podkarpackiego
Zwracamy się z apelem do Władz Miejskich i Wojewódzkich o zaprzestanie działań mających na celu połączenie Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim i Wojewódzkim Szpitalem im. Ojca Pio w Przemyślu – docelowo.

 Jednostka nasza jako Samodzielny  Publiczny ZOZ doskonale sobie radzi finansowo  i zabezpiecza usługami medycznymi ogromną rzeszę pacjentów, nie generując długów

 i długoterminowych kolejek do lekarzy, jak to się dzieje ze szpitalami w naszym mieście. Nie jesteśmy ponadto żadną konkurencją dla tych jednostek, a pacjent sam dziś wybiera gdzie chciałby się leczyć. Połączenie nas spowoduje likwidację dublujących się poradni, co wydłuży czas oczekiwania na wizytę u lekarza, nie wspominając jakie długi (straty) przejdą na nasze barki. W dzisiejszych czasach żaden wierzyciel nie odstąpi od swoich należności niespłaconych przez szpitale, co zawarł w swojej koncepcji Pan Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Wg wymogów ministerialnych powstały Szpital Wojewódzki nr 2 nie posiadałby sali operacyjnej, a kolejne oddziały zabiegowe miałyby być przenoszone do Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu. Jaką rację bytu ma mieć szpital bez podstawowych oddziałów ratujących życie pacjenta? Jak mielibyśmy przetrwać w takiej formie? Chcemy nadal pracować tak jak do tej pory – być tylko i wyłącznie samodzielną przychodnią, zwłaszcza że nie jesteśmy dla nikogo obciążeniem finansowym. Zaś budynek, który został wybudowany z kolejowych środków i przez nas zmodernizowany powinien nadal służyć pacjentom, a nie stać się zastawem pod kredyty zaciągnięte na spłatę zadłużenia szpitali.

Konsultacje społeczne wraz z dyskusjami merytorycznymi, jak i brak odpowiedzi na ważne dla nas pytania pozostają bez odpowiedzi.

Chcemy podkreślić, że nasz sprzeciw został poparty ponad trzema tysiącami podpisów pacjentów, którzy są oburzeni takim pomysłem. Składamy Im za to podziękowania i uważamy, że Ich głos powinien być jednym z najważniejszych argumentów dla Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego W. Ortyla i nie być głosem wysłanym w próżnię. Władze wywodzące się z Prawa  i Sprawiedliwości głoszą przecież hasło:

„WŁADZA MUSI UMIEĆ SŁUCHAĆ LUDZI I IM SŁUŻYĆ” (Jarosław Kaczyński).

Jesteśmy kategorycznie przeciwni połączeniu, które spowoduje zniknięcie naszej jednostki z rynku usług medycznych miasta Przemyśla.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
dd 31.183.248.253 22.10.2015

Dobry cytat z klasyka[może brzmieć jak ostrzeżenie przed wyborami]

user
płatnik składek 188.146.130.154 23.10.2015

w szpitalu na monte casino ze skierowaniem do szpitala czeka się 7 godzin


user
dzielny pacjent 83.18.50.106 27.10.2015

Hasła hasłami, a władze załatwiają swoje interesy. 26.10.2015 podjęto na Sejmiku uchwałę o połączeniu Przychodni Kolejowej ze szpitalem. Protesty się nie liczą. Wyborcy też, bo ciepłe posadki już są zaklepane.  Żegnaj OLK SPZOZ w Przemyślu.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium