Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Jarosław, Roźwienica
Policja apeluje do osób starszych: uwaga na oszustów
Taki apel do osób starszych i ich rodzin wystosowała jarosławska policja. W Jarosławiu i gminie Roźwienica doszło do kradzieży pieniędzy.
fot. KPP Jarosław

Do dwóch podobnych zdarzeń doszło wczoraj, 20 bm., na komendę policji zgłosiły się dwie osoby, które zgłosiły kradzież. Rysopisy sprawców i sposób działania jest podobny. Do małżeństwa w Jarosławiu przyszło dwie kobiety i mężczyzna, prosząc o podanie czegoś do picia. Właścicielka zaprosiła dwie kobiety na parter, a mężczyzna skierował się na piętro, kobieta zaalarmowała męża, jednak został on zablokowany przez złodziejki. Po ich ucieczce okazało się, że z domu zginął portfel.

Podobna sytuacja miała miejsce w gminie Roźwienica. Dwie kobiety prosiły jednego z mieszkańców o jabłka bądź o kilka złotych. Gdy mężczyzna pakował im jabłka sprzed domu jednak z kobiet weszła do środka. Po ich wyjściu mężczyzna zorientował się, że został okradziony.

Obie kobiety miały ciemną karnację, ok. 40 i 60 lat, były ubrane w ciemne kurtki i spódnice – takie rysopisy podali poszkodowani.

Policja apeluje do osób starszych, żeby uważać na nieznajomych, którzy chcą wejść do naszych domów. Nie wpuszczajmy do domu osób, które chcą nam coś sprzedać albo proszą o kilka złotych. Sprawcy najprawdopodobniej działają w zorganizowanej grupie, a ich celem są osoby starsze i ich pieniądze. 
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
! 164.126.121.0 28.10.2015

Boże drogi! Czy ktoś koryguje te teksty przed ich opublikowaniem??? DRAMAT!!! Redakcjo, ogarnij się, bo polszczyzna niektórych artykułów to porażka!!!

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium