Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Przemyśl
Potężne drzewo zniszczyło nagrobki na cmentarzu [GALERIA]
Mierzący 25 metrów wysokości jesion przewrócił się dziś rano na Cmentarzu Głównym przy ul. Słowackiego w Przemyślu.
fot. Paweł Bugira
Do wypadku doszło, choć nie było ani burzy, ani silnego wiatru. Drzewo spadło wraz z korzeniami. Upadając, zniszczyło kilka nagrobków, znajdujących się w dolnej, zabytkowej części cmentarza. Jak się dowiedzieliśmy, jesion oglądała w ubiegłym roku specjalna komisja i zakwalifikowała go jedynie do pielęgnacji.
Było to jedno z największych drzew na przemyskim cmentarzu.
Wypadek wydarzył się dziś (środa) po godz. 7. Na szczęście w pobliżu nie było ludzi.
Do sprawy wrócimy.
9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ron Oczywistek 94.40.75.10 21.10.2015

Panowie urzędnicy tylko czekają na takie coś, chyba nie muszę pisać dlaczego...

user
s 94.40.44.230 21.10.2015

stoi w lecie spada na zimę, ale uważajcie bo duchy mogą wyjść z kominka...

user
dżedaj 46.45.78.160 21.10.2015

Komisja niech teraz odpowie za niedopatrzenie... ale to nie w Polsze... u nas drzewo winne...

user
abc 178.42.81.152 21.10.2015

Niedawno remontowano alejki, wycinano wiele konarów i korzeni które uszkadzały stare chodniki - pisano o tym , czy teraz to czasami nie są skutki tej wycinki korzeni ????, gdzie w tym czasie był nadzór ????

user
wifi 178.43.41.40 21.10.2015

Czy redaktor nie pomylił  średnicy drzewa z jego obwodem.  To w Przemyślu  rosną tak potężne  drzewa ?.

user
mk 91.193.208.124 12:50:24 22-10-2015

236cm :  3,16 =74,6835cm      przypominam  , jakbyś zapomniał   , 3,16   -- to słynne " PI"  . odp ;średnica drzewa  wynosi około  74cm . CZY TO DUŻO  ?  DAWNO NIE BYŁEM  W P-SLU  , ALE PAMIĘTAM ,ŻE ZAWSZE BYŁY WIELKIE DRZEWA. TERAZ CHYBA  SĄ  JESZCZE WIĘKSZE.

user
... 185.18.135.137 10:10:57 23-10-2015

wifi ma rację. W artykule wyraźnie jest napisane, że jesion miał średnicy 236 cm. A słynne "pi" to nie 3,16 a 3,14 Panie mk :)

user
pb 83.14.14.137 14:13:26 23-10-2015

W protokole z oceny drzewa jest podane 236 cm średnicy (tak jak podano w tekście). Prawdopodobnie jednak jest błąd w zapisie. Z tego względu z zamieszczonej informacji liczbę tę usunęliśmy.

user
kat 83.31.118.119 22.10.2015

Niesamowita jakość zdjęć.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę