Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Mieszkanie wykupisz za 5 procent wartości
Od 50 do 95 procent wyniosą bonifikaty za wykup mieszkań będących własnością gminy miejskiej Przemyśl. Tak zakłada projekt uchwały, nad którym radni będą głosować podczas najbliższej sesji w czwartek, 22 października.
fot. Paweł Bugira
Z najwyższej, 95-procentowej bonifikaty będzie mogło skorzystać 94 najemców.
Według projektu mieszkanie będzie można odkupić od miasta za 50 proc. wartości. Jeżeli najemca złoży wniosek w sprawie sprzedaży do końca czerwca 2016 r. może liczyć na bonifikatę w wysokości 85 proc., czyli mieszkanie kupi za 15 proc. wartości.
Na najwyższą zniżkę, bo sięgającą aż 95 procent (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wujek dobra rada 89.204.138.45 21.10.2015

Ta zachęta, bonifikata i obniżka jest do lat!!! Kto miał wykupić to wykupił a kto ma w planie wykupić wódkę, wino, piwo czy papierosy też wykupuje je codziennie regularnie. Jest społeczeństwo któremu nawet jak dacie za darmo to będziecie musieli im żarówki i uje.... przez nich samych np. krany wymieniać. Są ludzie którzy lubią mieć syf i żyć na tzw. "krzywy ryj". Jak może być w tym "dzikim kraju" dobrze jak jednym daje się mieszkania za darmo albo prawie za darmo (bo nawet nie za pół darmo) a drudzy muszą płacić po kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy??? Miasto w nie których (a nawet wielu) przypadkach promuje i wspomaga takich cwaniaczków. Lewe renty, zapomogi, dopłaty do wszystkiego. Zamiast ścigać to jeszcze płaci brudasom, bałaganiarzom itp. "honorowym obywatelom" którzy w swoim zapitym i śmierdzącym życiu nie przepracowali uczciwie nawet godziny. Wybudujcie im najlepiej hotel kilku gwiazdkowy ze sprzątaczkami, wyżerą i z setką programów telewizyjnych. Większość z nich poza telewizorem, piciem, paleniem i łażeniem z kundlami nie robi i tak niczego innego. Dostaną za darmo a i tak będą kląć, psioczyć i biadolić. Znając życie to ubogi porządny człowiek i tak nie ma szans na takie mieszkanie. Najlepszym rozwiązaniem było by faktycznie wybudować jakiś "hotel" daleko poza miastem dla "honorowych obywateli" a te stare budy w atrakcyjnym miejscu sprzedać konkretnemu inwestorowi który zacznie je w końcu remontować zanim się rozsypią


user
zawiedziona 178.42.226.172 27.10.2015

Zupełnie zgadzam się z "wujkiem dobra rada" zachęcano ludzi do wykupu mieszkań i obniżano bonifikatę z roku na rok. Więc każdy się starał, żeby kupić jak najszybciej. Teraz funduje się niektórym, nie wiem dlaczego wysokie bonifikaty.  Przypominam starą:  zasadę nie zmienia się reguł w czasie gry, bo to jest bardzo niesprawiedliwe.

user
realista 31.183.244.113 13:25:36 29-10-2015

Bardzo dobrze, że sprzedają mieszkania z dużą bonifikatą, ponieważ wielu ludzi nie było stać na kupna z dotychczasowymi bonifikatami. Wykupili ci, którzy mogli sobie pozwolić na wykup. Teraz czas na najmniej zamożnych. Oby tylko mieli za co! Niepokoi tylko ten zbiorowy wykup.....a co będzie jak jeden "menel" się nie zgodzi? Pozostali tracą szansę.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium