Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Firmy szukają pracowników. Do dyspozycji będzie ponad 500 ofert pracy
Jutro, 16 października, ruszają największe w Przemyślu Targi Edukacji i Pracy.
fot. Marcin Łabuda
W ubiegłorocznych targach wzięło udział kilkudziesięciu wystawców różnych branż, a także przedstawicieli szkół wyższych z regionu.

Ponad 500 ofert pracy w kraju i za granicą i ponad 40 wystawców różnych branż, w tym szkół wyższych z regionu, czekać będzie jutro na zainteresowanych w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II 2. Targi pracy potrwają od g. 10 do 14. W założeniu mają pomóc mieszkańcom Przemyśla i okolic w znalezieniu zatrudnienia bądź wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej. To również okazja do spotkania się osób poszukujących pracy z przyszłymi pracodawcami.

–  Targi mają stanowić płaszczyznę komunikacji między absolwentami szkół średnich i wyższych a pracodawcami. Co roku odwiedza je ponad 1500 osób. Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Przemyślu oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji, a patronat nad nią objęły przemyski urząd miasta i starostwo powiatowe – informuje Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy uczelni.

Podczas tegorocznych, marcowych targów zaprezentowały się m.in. firmy: Work Service, GRH sp. z o.o., Aterima Med, Promedica24, NL Jobs Polska sp. z o.o., Covebo Work Office, EAE Elektronik, Akcja Job sp. z o.o., Votum SA, Sanmarks sp. z o.o. oraz Sherpa International Force. Wśród wystawców było też  wiele instytucji państwowych oraz służb mundurowych 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
fycftg 37.47.15.204 15.10.2015

Ahahajaha

user
student 91.150.163.233 17.10.2015

Taaak, skończą studia wyższe i dostana ofertę pracy - bierz swoje sprawy w swoje ręce - jak mawiał jeden z prezydentów RP, a jak nie to zmywak UK, ogórki w Holandii, jabłka u szwaba, albo winogrona u żabojadów, albo podcierania dupy starym Italiańcom, albo jeszcze jedna prespektywa w RP. - praca na budowach od świtu do nocy, na czarno za 1500 zł bez ubezpieczenia i tp. Ciekawe, że nikt nie sprawdza okolicznych budów, czy też nowo budowanych domów w mieście, czy okolicach miasta, czy po wsiach gdzie przeważnie są zatrudniani do murowania, układania kostki, dociepleń i ciesielki, przez wyzyskiwaczy, bezrobotni  bez umów o prace, ubezpieczeń, odprowadzania składek ZUS i podatków.  No tak, - OBCYM WSTEP WZBRONIONY NA TEREN BUDOWY - o i jak inspektorzy mogą wejść na teren prywatny.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania