Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2017, Niedziela 23 kwietnia 2017 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl, Bircza
Kierowca zabrał autostopowicza. Przemyślanin w podzięce za podwiezienie ukradł mu auto
Autostopowicz poprosił kierowcę bmw o podwiezienie do Przemyśla oraz o zrobienie zakupów w Birczy. Wykorzystując nieobecność właściciela, ukradł auto.
fot. KMP Przemyśl

Przemyska policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który przebywając w niedzielę w Bieszczadach, chciał, aby jeden z kierowców podwiózł go do Przemyśla. Ten nic nie podejrzewając, zabrał ze sobą autostopowicza. Po drodze, poproszony przez pasażera o kupienie kilku rzeczy, wysiadł z samochodu i udał się do sklepu. Przebiegły mężczyzna przesiadł się za kierownicę i odjechał. Okazało się, że w samochodzie znajdowały się również ważne rzeczy: dokumenty, telefon i portfel. Całość strat właściciel oszacował na ponad 16 tys. zł.

Zawiadomieni o incydencie funkcjonariusze, znaleźli następnego dnia złodzieja, który był mieszkańcem Przemyśla. Kilka godzin później udało się odnaleźć auto wraz z pozostawionymi w nim rzeczami. Okazało się, że 32-latek ma na swoim koncie nie tylko tę kradzież. W warunkach recydywy przywłaszczył sobie elektronarzędzia na kwotę ponad 9 tys. zł.  Ukradł także dwa laptopy o wartości prawie 4 tys. zł. Przywłaszczył sobie powierzony mu samochód osobowy. Podczas sprzedaży posłużył się podrobionymi dokumentami. Mężczyźnie postawiono zarzuty, do których się przyznał. Rozpatrujący sprawę prokurator zastosował w stosunku do niego policyjny dozór. Przemyślanin ma również zakaz opuszczania kraju.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium