Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2017, Środa 24 maja 2017 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl, Bircza
Kierowca zabrał autostopowicza. Przemyślanin w podzięce za podwiezienie ukradł mu auto
Autostopowicz poprosił kierowcę bmw o podwiezienie do Przemyśla oraz o zrobienie zakupów w Birczy. Wykorzystując nieobecność właściciela, ukradł auto.
fot. KMP Przemyśl

Przemyska policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który przebywając w niedzielę w Bieszczadach, chciał, aby jeden z kierowców podwiózł go do Przemyśla. Ten nic nie podejrzewając, zabrał ze sobą autostopowicza. Po drodze, poproszony przez pasażera o kupienie kilku rzeczy, wysiadł z samochodu i udał się do sklepu. Przebiegły mężczyzna przesiadł się za kierownicę i odjechał. Okazało się, że w samochodzie znajdowały się również ważne rzeczy: dokumenty, telefon i portfel. Całość strat właściciel oszacował na ponad 16 tys. zł.

Zawiadomieni o incydencie funkcjonariusze, znaleźli następnego dnia złodzieja, który był mieszkańcem Przemyśla. Kilka godzin później udało się odnaleźć auto wraz z pozostawionymi w nim rzeczami. Okazało się, że 32-latek ma na swoim koncie nie tylko tę kradzież. W warunkach recydywy przywłaszczył sobie elektronarzędzia na kwotę ponad 9 tys. zł.  Ukradł także dwa laptopy o wartości prawie 4 tys. zł. Przywłaszczył sobie powierzony mu samochód osobowy. Podczas sprzedaży posłużył się podrobionymi dokumentami. Mężczyźnie postawiono zarzuty, do których się przyznał. Rozpatrujący sprawę prokurator zastosował w stosunku do niego policyjny dozór. Przemyślanin ma również zakaz opuszczania kraju.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium