Życie Podkarpackie nr 07/2017 Życie Podkarpackie nr 07/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 52/2017, Wtorek 21 lutego 2017 r., Eleonory i Feliksa
Opublikowano
Region, Jesionka
O Węgrze, który był Ukraińcem
Na przejściu granicznym Rzeszów-Jasionka funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna chciał polecieć do Londynu, udając Węgra.
fot. serwis BiOSG
W tym roku jest to już ósmy tego typu przypadek Wcześniej zdarzenia miały miejsce na drogowym przejściu granicznym w Medyce i Korczowej.

Podczas odprawy granicznej mężczyzna okazał paszport ze swoim zdjęciem. Widniejące dane wskazywały na 24-letniego obywatela Węgier. W szybkim czasie udało się jednak ustalić, że paszport ten jest poszukiwany od tygodnia. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie również drugi paszport – ukraiński. Przyznał się, że ten z węgierskimi danymi kupił za 1000 funtów od nieznanego Rosjanina, dzięki czemu miał bez problemu pokonywać granice państw należących do UE.

35-latek usłyszał zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy oraz posługiwania się wyłudzonym dokumentem, do których się przyznał. Ukrainiec dobrowolnie poddał się karze jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący trzy lata. Zasądzono wobec niego również karę grzywny w wysokości 1000 złotych. Dodatkowo mężczyzna musiał zobowiązać się do opuszczenia Polski.

Był to już ósmy  w tym roku przypadek, kiedy obywatel Ukrainy z węgierskim paszportem próbował przedostać się przez granicę. Najczęstszym kierunkiem jest Wielka Brytania.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 07/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium