Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Akcja potępiająca politykę imigracyjną: O jeden pistolet za daleko
W ubiegłą sobotę w wielu punktach miasta, na tablicach i słupach ogłoszeniowych, pojawiły się powielone na ksero plakaciki formatu A4, a na nich hasło „stop islamizacji Europy” oraz odwrócony półksiężyc z gwiazdą, symbol religii islamskiej, w który wycelowany jest pistolet.

Plakat firmował Obóz Narodowo-Radykalny Przemyśl. Prawdopodobnie młodzi ludzie z przemyskiego ONR wpisali się w ten sposób w ogólnokrajową akcję potępiającą politykę imigracyjną. Na szczęście żyjemy w demokratycznym kraju, gdzie każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów i członkowie ONR również. Choć nie popieram postawy ksenofobicznej (ksenos po grecku obcy), dopuszczam, że są też tacy, którzy uważają inaczej i mają prawo o tym mówić. 

Wszystko byłoby w porządku, gdyby autorzy tych plakacików nie umieścili na nich odwróconego symbolu religii islamskiej i pistoletu. Wyobrażam sobie, co by się działo, gdyby ktoś rozpowszechnił plakaty z odwróconym krzyżem i wycelowanym w niego pistoletem. Następnego dnia prokuratury byłyby zasypane doniesieniami o przestępstwie, polegającym na obrażaniu uczuć religijnych poprzez znieważanie symboli religijnych (art. 196 kk). Nie podejrzewam, że plakat zawiera groźbę czy ostrzeżenie – nie pojawiaj się tutaj, bo cię zastrzelimy. Raczej dodatki do hasła należy traktować jako nieprzemyślane elementy graficzne. Obym się nie mylił. 
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nsz 31.183.241.91 07.10.2015

Panie Jacku, czy coś się stało strasznego ? Religia islamska ma o  wiele bardziej skonkretyzowane cele wobec religi chrześcijańskiej (wystarczy poszukać w internecie ).  Jest to rekacja na sytuacje , w której możemy się bardzo szybko znaleźć, chyba , że woli Pan by kobiety w Polsce chodziły w burkach ?

user
Jacek 31.128.9.30 13:07:26 07-10-2015

Do NSZ  nie chcę żeby kobiety w Polsce chodziły w burkach, ale też nie mnie decydować za kobiety. To  właśnie islamiści decydują za nie. Oczywiście nie stało się nic strasznego. Tylko czy to normalne, że pistoletem załatwia się problemy kulturowe i religijne. W średniowieczu załatwiano to mieczem, ale od tego czasu sporo minęło, przynajmniej w Europie.

user
se7en 84.49.100.10 17.10.2015

Wzmianka o krzyżu została napisana tak jakby "ktoś" posiadał wyłączność do używania tegoż. Pora dorosnąć!

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium