Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Uwaga! Nagranie o gwałcicielu atakującym przemyślanki to próba wyciągnięcia pieniędzy. Nie daj się nabrać
Na popularnym portalu społecznościowym od wczoraj krąży informacja o poszukiwanym przez policję gwałcicielu, który zaatakował już 3 kobiety. Zawiera rysopis mężczyzny, relację jednej z zaatakowanych kobiet i prośbę o kontakt z komisariatem w przypadku posiadania informacji mogących pomóc w namierzeniu napastnika.
Taką informacją oszuści próbują skłonić użytkowników do obejrzenia nagrania.

Do notatki dołączone jest nagranie, pochodzące rzekomo z kamer monitoringu. Chwytliwa informacja to blef, a opisywane zdarzenia nie miały miejsca. Jest sposobem na wyłudzenie pieniędzy od osób, które zdecydują się obejrzeć film.

Przemyska policja przestrzega przed  oszustami, próbującymi zainteresować użytkowników portalu społecznościowego informacją o gwałcicielu. Cały zabieg ma skłonić odbiorcę informacji do obejrzenia nagrania przedstawiającego próbę ataku na kobietę, do którego miało rzekomo dojść na jednej z ulic Przemyśla. By zobaczyć film, należy podać adres skrzynki e-mailowej i numer telefonu. Dostęp do nagrania jest niczym innym jak usługą subskrypcyjną i oznacza zgodę na codzienne otrzymywanie płatnych wiadomości SMS. Wachlarz metod naciągania na płatne subskrypcje SMS coraz bardziej się poszerza. Oszuści wynajdują coraz to nowe sposoby na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Dlatego przemyska policja przestrzega przed korzystaniem z serwisów subskrypcyjnych i apeluje o dokładne czytanie ich regulaminów przed akceptacją i przekazaniem swoich danych osobowych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium