Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Jarosław, Korczowa
Ukraiński przemytnik stracił papierosy na granicy w Korczowej
Papierosową kontrabandę wywąchała w autokarze relacji Drohobycz – Liberec labradorka Luna, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, z której pomocy skorzystali kontrolujący pojazd celnicy.
fot. Izba Celna w Przemyślu
Labradorka Luna, pracująca na etacie w Służbie Celnej, wykonała kawał dobrej roboty. Bezbłędnie wskazała skrytki, w których ukryte były przewożone w autokarze papierosy.

Kierowca, 29-letni obywatel Ukrainy, który 4 bm. wpadł na przewożeniu nielegalnego towaru, przyznał się do przemytu. Papierosy bez akcyzy – w sumie 1844 paczki – ukryte były w podłodze, siedzeniach i dachu pojazdu. Szczęścia nie miał też 31-letni obywatel Ukrainy, który dwa dni wcześniej przekraczał to samo przejście graniczne. W wytypowanym do szczegółowej kontroli suzuki grand vitara, którym kierował, pracująca w Służbie Celnej labradorka Peper znalazła 790 paczek papierosów. Ukrainiec również przyznał się do przemytu. Obaj kierowcy wpłacili ponad 28 tys. zł na poczet grożących im kar – poinformowały służby prasowe Izby Celnej w Przemyślu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium