Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Funkcjonariusze SOK ujęli 3 nastoletnich uciekinierów z placówek wychowawczych
Dwóch uciekinierów ujęto na dworcu w Ostrowie Wielkopolskim, trzeciego zaś odnaleziono w pociągu relacji Szczecin Główny – Przemyśl.
fot. archiwum SOK

– Było tuż po północy. Funkcjonariusze SOK patrolowali dworzec osobowy w Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy zaniepokoił ich widok dwóch nastolatków bez opiekunów o tak późnej porze. Funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do interwencji. Ustalili, że 15-latkowie uciekli z ośrodka wychowawczego. Chłopców przekazano policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Trzeciego uciekiniera ujęli funkcjonariusze SOK z posterunku w Kępnie. Zwrócił na siebie uwagę, bo jechał bez biletu pociągiem relacji Szczecin Główny – Przemyśl. Wszyscy trzej uciekinierzy wrócili już do ośrodków – informuje Diana Zborowska, st. inspektor PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Struś pędziwiatr 120.164.46.219 14.10.2015

W końcu SOK w szczecin coś pożytecznego zrobił, nie wiem jak teraz czy ich praca się poprawiłą, ale kiedyś sokiści nie mieli najlepszej opinii i sami pasażerowie bardziej sie bali ich niż innych współtowarzyszy w podróży. Co do młodych uciekinierów to placówki wychowawcze powinny być bardziej monitorowane a przy okazji zbuntowanej młodzieży dać jakieś dodatkowe korepetycje z polskiego http://preply.com/pl/szczecin/korepetycje-z-polskiego

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium