Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 352/2017, Poniedziałek 18 grudnia 2017 r., Gracjana i Bogusława
Opublikowano
Jarosław
Medale za 50 lat wspólnego życia
Jedenaście par małżeńskich obchodzących złoty jubileusz 50-lecia ślubu odebrało z rąk burmistrza Jarosławia Waldemara Palucha Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

– Minęło 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los; kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie „tak”. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście – powitała dostojnych jubilatów Barbara Bąk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Gratulacje złożył burmistrz oraz przedstawiciele gminy wiejskiej Jarosław, ponieważ uhonorowani są nie tylko mieszkańcami Jarosławia, ale także miejscowości sąsiednich, leżących w gminie wiejskiej.

Medale otrzymali: Zofia i Tadeusz Chrobakowie, Aniela i Bronisław Czyrny, Józefa i Marian Dubajowie, Janina i Tadeusz Dyrkaczowie, Helena i Henryk Grzeszczakowie, Wira i Bolesław Jaskułowie, Helena i Józef Łyszczarzowie, Maria i Zbigniew Machałowie, Danuta i Sylwester Milewscy, Maria i Henryk Stęchły, Maria i Ryszard Świtalscy. W uroczystości nie mogli uczestniczyć Romualda i Wacław Cerlichowie.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czerupa 31.183.226.249 02.10.2015

Jak widać na załączonym obrazku tylko jedna jubilatka ma klasę, jest ubrana stosownie do uroczystości, widać, że reprezentuje jakiś poziom, nawet tak oczywistą i prostą zdawałoby się czynnością jak trzymanie bukietu odróżnia się też od pozostałych babć. A przecież mamy XXI wiek, radio TV, internet, czasopisma modowe i poradnikowe  - była możliwość i czas sobie przyswoić przynajmniej podstawowe zasady.

Brak czasu, nawyków, lenistwo, niechęć czy może jeszcze coś innego przyczyną zatrzymania się na etapie nawet nie XVIII wieku.  

user
yt 31.183.228.149 13:41:15 04-10-2015

co za żałosny komentarz, widać masz dużo czasu na hejty na bezrobociu.

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium