Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl, Lubaczów
Atrakcyjne ferie w twoim mieście – przegląd propozycji z regionu
Najbliższy piątek to ostatni dzień szkoły przed dwutygodniowymi feriami zimowymi. W naszym informatorze prezentujemy oferty dla tych, którzy zostają w domu. Warto pośpieszyć się z zapisami, bo liczba miejsc jest ograniczona.
fot. Paweł Bugira
Choć pogoda nie jest wymarzoną dla narciarzy, warunki do jazdy na przemyskim stoku powinny być wystarczające.

PRZEMYŚL

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego – 2 lutego (poniedziałek), godz. 11.00 – spektakl taneczno-muzyczny Na dworze u króla w wykonaniu grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”. W programie bajki znane i nieznane. Bilety w cenie 5 zł do nabycia na godzinę przed spektaklem.
3 – 5 lutego (wtorek – czwartek), godz. 10.00 – 13.00 – warsztaty teatralne dla młodzieży od 15. roku życia prowadzone przez aktorów Teatru „Fredreum”, zapisy prowadzone są w biurze Teatru „Fredreum”, ul. Grodzka 1 (wejście od ul. Fredry), w poniedziałki i środy w godz. 10 –12.


Przemyska Biblioteka Publiczna, ul. Grodzka 8 – zajęcia dla dzieci w wieku 7 –10 lat pod hasłem „Ferie z Bałwankiem Olafem”. Spotkania odbywać się będą przez dwa tygodnie ferii od wtorku do soboty, w godz. 11.30 – 13.00 w Czytelni dla Dzieci. Zaplanowano warsztaty plastyczne, oglądanie filmów, głośne czytanie bajek oraz rebusy, gry i zabawy dydaktyczne. Zapisy w czytelni dla dzieci i młodzieży do 28 stycznia.

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, basen, ul. 22 Stycznia 8 – bilet ulgowy: 4,00 zł (do godz. 16.00), wejścia wg grafiku. Stok narciarski – półkolonia z nauką jazdy na nartach i snowboardzie, grupy podzielone ze względu na stopień zaawansowania. Zaplanowano dwa 5-dniowe turnusy (w pierwszym i drugim tygodniu ferii) od godz. 9.00 do 14.00, organizatorzy zapewniają ciepły posiłek, karnet na zjazdy, opiekę instruktorską i dyplom na zakończenie zajęć. Koszt – 350 zł za turnus. Zapisy pod numerem telefonu: 508 045 666.

Świetlica Profilaktyczno-Środowiskowa „Iskierka”, ul. Borelowskiego 9 – przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00. W programie zajęcia plastyczne, wycieczki po Przemyślu, zwiedzanie muzeum, wyjścia na basen i lodowisko, gry i zabawy sportowe, ciepły posiłek. Szczegóły: tel. 691 391 002.

KALWARIA PACŁAWSKA

Dom Pielgrzyma przy klasztorze oo. Franciszkanów – Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Trwa od 2 do 7 lutego. Koszt: 180 zł, w tym wyżywienie i nocleg. Szczegóły na stronie internetowej FSM.

LUBACZÓW

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 18 – przez dwa tygodnie we wtorki i czwartki, rozpoczęcie o godz. 10.00. Zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy, konkursy, warsztaty małego artysty, japoński teatr kamishibai. W piątek, 13 lutego, spektakl krakowskiego teatru Maska. Tel. 16 632 93 50.

Miejski Dom Kultury, ul. Konopnickiej 2 – wycieczka do Rzeszowa na spektakl Ania z Zielonego Wzgórza, wyjazd na lodowisko do Cieszanowa, szkoła rysowania i malowania, kino feryjne, bal karnawałowy. Zajęcia stacjonarne bezpłatne, wyjazdy za odpłatnością. Szczegółowe informacje będą się pojawiać na stronie internetowej MDK i w siedzibie. Tel. 16 632 96 35.

OLESZYCE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Rynek 6 – od 2 do 7 lutego, rozpoczęcie o godz. 12.00 – zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, układanie puzzli, pokazy polskich filmów animowanych i bajek, zabawa karnawałowa. Od 2 do 5 lutego – bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa Rafała Nowaka dla młodzieży w wieku od 13 do 20 lat. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 2 lutego, o godz. 9.00 w sali widowiskowej MGOK. Szczegóły: tel. 16 733 72 53.


artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie