Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Region
Można już składać wnioski na budowę lub remont dróg lokalnych
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w zakresie budowy, przebudowy, remontu dróg lokalnych w 2016 r. przewidzianych do realizacji w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
fot. zbiory własne
W ramach programu mogą być wykonywane roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie drogi powiatowej lub gminnej. Zadanie powinno być realizowane i ukończone w 2016 r.

Dla województwa podkarpackiego przeznaczono kwotę 50 mln 270 tys. 864 zł. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski – nie więcej niż dwóch zadań. Samorządy mogą starać się o dotację do 50 procent kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2016 r., nie więcej niż 3 mln zł. W ramach programu mogą być wykonywane roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie drogi powiatowej lub gminnej. Zadanie powinno być realizowane i ukończone w 2016 r. Nabór wniosków o dofinansowanie zadań drogowych jest prowadzony od 1 do 30 października br. Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, piętro III, pokój 356 a lub przesyłać pocztą. O zachowaniu terminu wpływu wniosków decyduje data wpływu wniosku do PUW.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium