Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Gimnazjaliści poznawali pracę analityków laboratoryjnych Służby Celnej
Uczniowie Gimnazjum nr 4 wzięli udział w niecodziennej lekcji przygotowanej przez Służbę Celną.
fot. serwis IC Przemyśl

40 gimnazjalistów poznawało tajniki pracy Służby Celnej. Odwiedzili  pracownię analityków laboratoryjnych pełniących służbę w Laboratorium Celnym przemyskiej izby celnej – jednego z 5 działających w Polsce, w którym badane są m.in. alkohol, narkotyki, dopalacze, leki, nawet dziecięce zabawki. – Uczniowie podczas bezpośrednich rozmów z funkcjonariuszami laboratorium przekonali się, że często niewinnie wyglądające produkty, zwłaszcza po okazyjnie niskich cenach, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu a nawet życiu substancje. To często potwierdzają wyniki badań prowadzonych właśnie w laboratorium celnym – informuje serwis IC w Przemyślu. 

Funkcjonariusze przestrzegali także przed kupowaniem towaru pochodzącego z nieznanego źródła i stosowaniem dopalaczy.  Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie laboratoryjne badania zarekwirowanych przez Służbę Celną w 2014 r. woreczków z „Cząstką Boga” potwierdziły, że zawierają one niebezpieczne substancje.

 Młodzieży wysłuchała też pogadanki na temat problemów i zagrożeń, jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier hazardowych. Statystyki pokazują, że wśród graczy w wieku 15 – 18 lat 12,3 % ma problem z hazardem.
fot. serwis IC Przemyśl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium