Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przeworsk, Kańczuga
Policjanci z Kańczugi zawsze na służbie. Nawet w dni wolne ścigają nietrzeźwych kierowców
Dwaj policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców w czasie wolnym od służby.
fot. archiwum KMP Przemyśl

Do pierwszego zatrzymania doszło na drodze relacji Zagórze – Hucisko Jawornickie w powiecie przeworskim. Funkcjonariusz policji z Kańczugi, jedąc swoim prywatnym samochodem, zauważył, jak kierujący oplem astrą jedzie całą szerokością drogi. Policjant, mimo iż miał dzień wolny od służby, od razu podjął działania. Zatrzymał pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Udaremniwszy dalszą jazdę kierującemu, policjant powiadomił o zatrzymaniu dyżurnego przeworskiej policji.  55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, kierujący osobową astrą, jest odmówił poddania się badaniu na alkomacie, ale pobrano od niego krew do badań.

Dwa dni później w Gorliczynie w gminie Przeworsk wracający po służbie policjant zwrócił uwagę, że zachowanie kierowcy osobowej skody może wskazywać na to, że jest on nietrzeźwy. Policjant natychmiast zatrzymał kierowcę, który zjechał na stację paliw. 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego był kompletnie pijany. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. W dodatku prowadził samochód bez wymaganych uprawnień.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a 26-latek dodatkowo za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. 
 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium